Samsung i Paketuar: Ky është Galaxy S10 dhe pjesa tjetër e pajisjeve të lansuara

"Dita e madhe" e firmës koreano-jugore ka mbërritur, ne kemi qenë në drejtpërdrejt në prezantimin e Galaxy 10 të ri falë #Upacked të mbajtur në MadridSidoqoftë, telefoni i nivelit të lartë i Samsung nuk është e vetmja gjë që është paraqitur, ne kemi një betejë të mirë të pajisjeve të reja si ajo Samsung Galaxy Fold, telefoni i ri i palosshëm, rivalët e rinj për Airpods me Galaxy Buds dhe natyrisht dy versione të rinovuara të Galaxy Watch Explorer dhe GalaxyFit. 

Qëndroni me ne për të zbuluar se cilat janë të gjitha këto pajisje të reja me të cilat Samsung dëshiron të pushtojë plotësisht tregun, dhe njohin si çmimin ashtu edhe karakteristikat e tij përfundimtare.

Galaxy S10, Galaxy S10 + dhe Galaxy S10e, çmimi dhe tiparet

Si mund të ishte ndryshe, një pjesë të madhe të rolit e marrin telefonat e kompanisë koreano-jugore. Me këtë rast, ashtu si bëri Apple, djemtë në Samsung kanë zgjedhur të lëshojnë tre madhësi të ndryshme të anijes së tyre, megjithatë, ato janë të porositura sipas madhësisë dhe sipas veçorive. Mbizotërues i Samsung Galaxy S10 + me 6,4 inçët e tij që ndan karakteristika identike me Samsung Galaxy S10Me përjashtim të kapacitetit më të lartë të baterisë, një version i veçantë qeramik me deri në 1 TB hapësirë ​​ruajtëse dhe 12 GB RAM. Përveç kësaj, aspekti i dytë i madh dallues i Galaxy S10 + do të jetë një kamera e përparme dyshe.

Model Galaxy S10 Galaxy S10 + Galaxy S10E
Ekran  6.4 inç Rezolucion 3.040 1.440 px  6.1 inç Rezolucion 3.040 1.440 px  5.8 inç Rezolucion 2.280 1.080 px
Kamera mbrapa  Triple 12 Mpx (Hapësira e ndryshueshme f / 1.5 - f / 2.4) + 16 Mpx (f / 2.2) + 12 Mpx (f / 2.4) me OIS  Triple 12 Mpx (Hapësira e ndryshueshme f / 1.5 - f / 2.4) + 16 Mpx (f / 2.2) + 12 Mpx (f / 2.4) me OIS  Dyfishtë 12 Mpx (Hapësira e ndryshueshme f / 1.5 - f / 2.4) + 16 Mpx (f / 2.2)
Kamera perballe Dyfishtë 10 Mpx (f / 1.9) + 8 Mpx (f / 2.2) Hapja e hapjes 10 Mpx f / 1.9  Dyfishtë 12 Mpx (Hapësira e ndryshueshme f / 1.5 - f / 2.4) + 16 Mpx (f / 2.2)
procesorë Exynos 9820 dhe QS855  Exynos 9820 dhe QS855  Exynos 9820 dhe QS855
RAM 8 / 12 GB 8 GB 6 / 8 GB
Ruajtje 128/512/1 TB 128 / 512 GB 128 / 256 GB
bateri 4.100 mAh 3.400 mAh 3.100 mAh
Ampliación microSD deri në 512 GB  microSD deri në 512 GB  microSD deri në 512 GB
Masat 157.6 x 74.1 x 7.8 mm  149.9 x 70.4 x 7.8 mm  142.2 x 69.9 x 7.9 mm
peshë 175 gram 157 gram 150 gram
të tjerët  Certifikimi IP68 - Lexuesi i gjurmëve të gishtave nën ekran - Karikimi i shpejtë me valë 2.0 dhe tarifimi i kthyeshëm Certifikimi IP68 - Lexuesi i gjurmëve të gishtave nën ekran - Karikimi i shpejtë me valë 2.0 dhe tarifimi i kthyeshëm Certifikimi IP68 - Lexues anësor i gjurmëve të gishtave
Çmimet 1009 € 909 € 759 €

Shiko, ai Galaxy S10e do të na ofrojë një panel 5,8 inç dhe një kamerë të dyfishtë, ndryshe nga kamera e trefishtë e treguar në Galaxy S10 dhe Galaxy S10 +. Ata përkojnë nga ana tjetër në pjesën tjetër të karakteristikave, përveç se do të ketë një botim pak më të lirë që do të ketë 6 GB RAM dhe 128 GB hapësirë ​​ruajtëse, megjithëse mund të zgjedhim versionin me 256 GB hapësirë ​​ruajtëse dhe 8 GB RAM nëse dëshirojmë. Bateria, për shkak të çështjeve të madhësisë, gjithashtu bie në 3.100 mAh krahasuar me 3.400 mAh të vëllait të saj më të madh, por ato përkojnë në karakteristikat më të rëndësishme. Sidoqoftë, për ta bërë njësinë më të lirë, këtë herë Samsung shpërndan lexuesin e gjurmëve të gishtit në ekran, duke lëvizur për ta vendosur në anën e kornizës.

Pikat kryesore të familjes Galaxy S10

Ne duhet të bëjmë përmendjen e pandreqshme të faktit se Samsung ka vendosur të vërë bast në lexuesin e gjurmëve të gishtave në ekran për Galaxy S10 dhe Galaxy S10 Plus, pavarësisht nga çdo lloj kornize, dhe duke lënë vetëm "pendën" ku ndodhet pajisja sensori i kamerës së përparme të Galaxy S10, sensori i dyfishtë në rastin e Galaxy S10 Plus. Sidoqoftë ato përkojnë në rezolucionin e ekranit si Galaxy 10 ashtu edhe Galaxy S10 Plus duke ofruar një panel Dinamik AMOLED me 3.040 x 1.440 px, kjo do të thotë në versionin e tij 6,4 inç si në edicionin e tij 6,1 inç.

Samsung ruan hapjen e ndryshueshme të kamerës, këtë herë duke shtuar tre sensorë në kamerën e pasme, 12 Mpx (Hapësira e ndryshueshme f / 1.5 - f / 2.4) + 16 Mpx (f / 2.2) + 12 Mpx (f / 2.4) me OIS në mënyrë që të mos na mungojë asgjë. Në vend të kësaj, kamerat përpara Galaxy S10 + që ka dy sensorë janë të përbërë nga 10 Mpx (f / 1.9) + 8 Mpx (f / 2.2), ndërsa Galaxy S10 ka vetëm sensorin 10 Mpx.

 • Lexuesi i gjurmëve të gishtave i integruar në ekran (ana në Galaxy S10e)
 • Karikim pa kthim i kthyeshëm për të karikuar pajisjet e tjera
 • Karikim i shpejtë pa fije 2.0
 • Rezistenca IP 68 ndaj ujit dhe pluhurit

Në nivelin e procesorit do të gjejmë si gjithmonë dy versione, një me Qualcomm Snapdragon 855 me fuqi të lartë, dhe ai që pothuajse me siguri do të mbërrijë në Spanjë, i cili është Exynos 9820 prodhuar nga vetë Samsung. Në nivelin e magazinimit do të shkojmë ndërmjet 128 GB dhe 1 TB, ndërsa për sa i përket RAM do të lëvizim midis 6 GB të ofruar nga versioni S10e, dhe 12 GB të versionit qeramik të Samsung Galaxy S10 Plus. Ne përfundojmë me disa nga lajmet më të rëndësishme që nuk mund të mungojnë në një terminal si ky:

E njëjta gjë ndodh në nivelin e autonomia, ku në Galaxy S10 + ne do të arrijmë sasinë jo të konsiderueshme prej 4.100 mAh, shoqëruar nga larg Galaxy S10 që do të ketë 3.400 mAh dhe Galaxy S10e vetëm 3.100 mAh që do të na lërë në dyshim për performancën totale, megjithëse supozohet se Galaxy S10 + Do të jetë një fitues i qartë në këtë drejtim, ku Samsung kurrë nuk është spikatur veçanërisht.

Samsung Galaxy Buds, rivalët e rinj për AirPods

Samsung edhe një herë rinovon gamën e saj të kufjeve True Wireless me një dizajn që të kujton mjaft botimet e kaluara. Ne kemi një vështrim të parë në Samsung Galaxy Buds, kufje të vegjël që, sigurisht, do të kenë një kuti transportuese dhe modelin e përkëdhelur që Samsung zakonisht vendosni pajisjet tuaja.

 • Çmimi: 129 €
 • Release Date: Mars 2019

Në nivelin e dizajnit, ata kanë vendosur të përcaktojnë pak nga ato që ofron konkursi, duke u përqëndruar në krijimin e një pajisjeje mjaft të diferencuar. Këtë herë ne mund të zgjedhim një botim të bardhë dhe një edicion tjetër të zi të Samsung Galaxy Buds që me siguri do të kënaqë shumë përdorues.

Samsung Galaxy Active dhe Galaxy Fit dhe Galaxy Fit E

Samsung nuk e ka humbur mundësinë për të rinovuar gamën e saj të orëve inteligjente, ne gjetëm Samsung Galaxy Active që shpërndan kurorën dhe kornizën e lëvizshme, për të integruar një orë në të gjithë ekranin me një rrotullues plotësisht të rrumbullakët që do të ofrohet midis ngjyrave të tjera në argjend dhe rozë me rripa silikoni. Do të ketë karakteristikat e një ore nga firma koreano-jugore dhe një dizajn shumë të bukur dhe të lehtë për tu veshur.

Samsung Galaxy Fit

 • Çmimi: Nga 99 €
 • Data e lëshimit: Mars 2019

Dy rinovime për rrathë projektues me ekran drejtkëndëshe dhe rripa silikoni, Klasifikuar si më i miri në treg për funksionet dhe tiparet, duke zëvendësuar vargjet Galaxy Gear Fit Pro dhe Galaxy Gear Fit. Padyshim dy pajisje të mira që do të lançohen me çmime të volitshme siç ndodhi me versionet e mëparshme dhe që në mënyrë efektive kanë mahnitur audiencën e pranishme në prezantim.

Galaxy Sansung përshtatet

Dhe kjo ka qenë e gjitha në lidhje me # Pa paketim të Samsung që është festuar sot 20 Shkurt dhe që na ka lënë një varg pajisjesh të mira.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.