Samsung Galaxy S8 do të ketë procesorin Exynos 8895 dhe Mali-G71

Samsung

Pavarësisht nga fakti se Samsung nuk ka dashur të zbulojë zyrtarisht phablet-in e saj të ri ose më saktë anijen e saj të re, e vërteta është se informacioni rreth Samsung Galaxy S8 i ri nuk ndalet së rrjedhuri dhe i befason përdoruesit.

E fundit për të cilën kemi dëgjuar Celulari i ri i Samsung është procesori dhe GPU që do të mbajë Samsung Galaxy S8. Phablet i ri do të mbajë Procesori Exynos 8895, një procesor që ka shpejtësi të lartë por do të ketë akoma Teknologji 10nmteknologji e përdorur tashmë nga markat e tjera të procesorëve të tilla si Mediatek. Ajo që ne nuk e dimë është shpejtësia e përcaktuar si dhe nëse është një procesor tetë-bërthamë ose dhjetë-bërthamë. Por ne e dimë që një procesor i tillë do të shoqërohet nga një GPU mjaft i fuqishëm, ndoshta më i fuqishmi në treg. Ne i referohemi Mali-G71, një version i ri i GPU-së më të famshëm që jo vetëm që do të rrisë performancën e tij me 1,8 herë por gjithashtu do të jetë më i fuqishëm se vetë Adreno 530.

Mali-G71 i ri që shoqëron Exynos 8895 konfirmon rezolucionin 4K

Ky Mali-G71 jo vetëm që do të jetë më efikas në energji por gjithashtu do të ofrojë rezolucione të shkëlqyera dhe mundësinë e rezolucionit 4K natyrshëm. Diçka që është jo vetëm interesante për përdoruesit, por përshtatet edhe me informacionin që kemi në celular pasi që flitej për një ekran me rezolucion 4K, kështu që Samsung Galaxy S8 do të ofrojë rezolucion 4K dhe madje do të jetë i pajtueshëm ose një nga terminalet që përmirëson përvojën e VR dhe përdorimin e platformës Daydream.

Sidoqoftë, tema më interesante nuk përmendet as në rrjedhjet ose në gazetat Samsung, domethënë nuk flitet nëse një fuqi e tillë do të ketë ftohje adekuate, diçka që gjithmonë e merrnim si të mirëqenë por që në Samsung Galaxy Note 7 nuk ka ndodhur kështu dhe është një nga problemet serioze me të cilat duhet të përballet Samsung, madje edhe më shumë sesa hardueri i Samsung Galaxy Note 7 i ri Nuk mendoni ju


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.