Samsung Galaxy Tab S4 tani i disponueshëm në Spanjë

Aktualisht, në treg alternativat e vetme serioze, ose cilësia për ta quajtur atë disi, në tregun e tabletave ofrohen si nga Apple ashtu edhe nga Samsung. Në fillim të gushtit, kompania koreane prezantoi gjeneratën e katërt të Galaxy Tab S, një gamë tabletësh që synojnë përdoruesit që duan të përfitojnë sa më shumë nga kjo lloj pajisje.

Kjo gjeneratë e re, si ato të mëparshmet, vjen standarde me S Pen, me të cilin ne mund të zgjerojmë mundësitë e ofruara nga kjo pajisje, pajisje e cila, siç njoftoi kompania, tani është në dispozicion për shitje në Spanjë duke filluar nga 699 euro.

Specifikimet e Galaxy Tab S4

Samsung Galaxy Tab S4 i ri na ofron një ekran 10,5 inç me rezolucion 2k dhe format 16:10. Brenda, ne gjejmë procesorin Qualcomm Snapdragon 835 të shoqëruar me 4 GB RAM. Especiallyshtë veçanërisht e habitshme që kompania koreane nuk vuri bast në 845 të Qualcomm, por mund të jetë bërë për të ulur koston e prodhimit të kësaj pajisje në mënyrë që të konkurrojë me iPad Pro të Apple.

Sa i përket hapësirës ruajtëse, gjenerata e katërt e Samsung S Tab Na ofron 64 GB hapësirë ​​ruajtëse, hapësirë ​​që mund ta zgjerojmë duke përdorur kartat microSD. Në pjesën e pasme gjejmë një kamerë 13 mpx ndërsa pjesa e përparme arrin 8 mpx. Për sa i përket sigurisë, kjo gjeneratë e re ka shpërndarë sensorin e gjurmës së gishtit, duke shtuar një skaner të irisit.

Kapaciteti i baterisë është 7.300 mAh, një bateri që mund ta karikojmë përmes lidhjes USB-C. Nga jashtë, dhe si gjenerata e mëparshme, ne gjejmë 4 folës të nënshkrimit AKG, të cilat na lejojnë të shijojmë filmat në maksimum. Nëse duam të përdorim një tastierë, Samsung na ofron një sërë tastiere dhe miu, të cilat kur çiftohen, tableti ekzekuton modalitetin DeX, duke e kthyer tabletën në një kompjuter portativ portabël.

Galaxy Tab S4 çmimi

Samsung Galaxy Tab S4 Availableshtë i disponueshëm vetëm në dy versione: Wifi dhe Wifi + 4G, të dy me një kapacitet ruajtje prej 64 GB, hapësirë ​​që ne mund ta zgjerojmë siç kam komentuar më lart. Përveç kësaj, ne gjithashtu mund ta marrim atë në të zezë ose të bardhë.

  • Samsung Galaxy Tab S4 Wifi: 699 euro
  • Samsung Galaxy Tab S4 Wifi + 4G: 749 euro

Alternativë për iPad Pro?

Si rregull i përgjithshëm, përdoruesit që janë besnikë ndaj Apple do të zgjedhin iPad Pro, edhe pse nuk vjen standard me Apple Pencil, Apple Pencil që kushton më shumë se 100 euro. Nëse keni një iPhone dhe integrimi që Apple ju ofron me të gjitha produktet tuaja nuk është një vlerë e shtuar për të zgjedhur ndonjë nga modelet Pro që Apple na ofron, Galaxy Tab S4 është një opsion i shkëlqyeshëm, pasi integron edhe majë shkruese pa pasur nevojë të shpenzosh më shumë para për ta marrë atë.

Përveç kësaj, kur lidhin tastierën zyrtare Samsung dhe miun, ato ndryshojnë ndërfaqen për një desktop, është një plus që shumë përdorues mund të marrin parasysh kur vlerësojnë se cilën pajisje të blejnë, pasi ajo gjithashtu na lejon të ndërveprojmë me një mi, sikur të ishte një laptop.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.