Samsung Gear 360 Pro mund të shoqërojë Samsung Galaxy S8 të ri

Samsung Gear 360

Thashethemet në lidhje me një lançim të fundit të Samsung Galaxy S8 po bëhen gjithnjë e më të forta dhe nuk është për më pak që nga ajo kohë Samsung nuk po arrin aq sukses sa pritej me Samsung Galaxy Note 7.

Kështu është e jona shok Villamandos disa ditë më parë. Dhe tani vetë SamMobile jo vetëm që merr informacionin por gjithashtu raporton ardhja e Samsung Gear 360 Pro, një version i ri i kamerës së tij popullore të realitetit të shtuar që duket se vjen nga Samsung Galaxy S8.

Versioni i ri i Gear 360, Samsung Gear 360 Pro do të jetë një model i përparuar ku jo vetëm procesi i kapjes është përmirësuar por edhe rezolucioni i imazhit dhe sensori i kamerës janë përmirësuar, megjithëse për momentin nuk i dimë detajet teknike si dhe çmimin që do të ketë ky vegël.

Samsung Gear 360 Pro do të vijë me përmirësime teknike për kapje më të mirë

Kështu, duket se Samsung do të kopjojë prezantimin e Samsung Galaxy Note 7 ku përveç celularëve ata prezantuan një model të Samsung Gear VR, Samsung 360 dhe aksesorëve të tjerë për të cilët po vë bast Samsung. Nëse kjo është e vërtetë, ne mund të kemi jo vetëm një version Pro të Samsung 360 por gjithashtu le të kemi një model të ri të syzeve tuaja të Realitetit Virtual si dhe disa aksesorë të tjerë që do të shoqërojnë Samsung Galaxy S8 të ri, të tilla si një mbulesë tastiere për më profesionistët ose një S Pen të përshtatur me phablet.

Personalisht, unë mendoj se një lajm i tillë nga SamMobile është i vërtetë dhe se shpërthimet e Samsung Galaxy Note 7 po i bëjnë shumë dëm kompanisë. Por që Samsung avancon lansimin e këtyre produkteve është një shenjë e keqe pasi tregon se modeli phablet, Projektimi i shënimit 7 është i gabuar dhe për këtë arsye shpërthen, është ajo që do të justifikonte lansimin e një celulari tjetër dhe jo riparimin e modelit. Në çdo rast duket se celularët dhe pajisjet e reja janë në rrugë, por A do të shpërthejnë këto?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.