Samsung do që videot mod të Galaxy Note 7 për GTA të zhduken

gta-v-samsung-galaxy-note-7

Rreth tre javë më parë, kur skandali mbi terminalet e Samsung ishte në zhvillim e sipër, në Actualidad Gadget ne botuam një artikull në të cilin ju tregojmë se si adhurues të ndryshëm të kësaj loje kishte modifikuar granatat dhe bombat në dispozicion në lojë për Samsung Galaxy Note 7. Një lëvizje që nuk do të ishte shumë qesharake për kompaninë koreane i cili në atë kohë ishte përqendruar të shikonte nëse do të braktiste përfundimisht prodhimin e terminalit, siç ndodhi më në fund, ose do të ndryshonte përsëri terminalet për të reja, e cila do të ishte një shaka për përdoruesit që dyshoj shumë se do të kishin pranuar .

samsung-gta-mod-kujtoj

Tani që Samsung duhet të shqetësohet vetëm për shitjen e të gjithë terminaleve të shitura deri më tani dhe të shohë nëse ata lëshojnë Shënimin e ri brenda gamës S, i cili do të paraqitet në Shkurt si pjesë e MWC, Koreans kanë filluar të kërkoni tërheqjen e videove të modit që janë publikuar në YouTube dhe ku mund të shohim se si Shënimi 7 Ato përdoren si granata dhe bomba. Për të kërkuar heqjen e videos, Samsung ka paraqitur një kërkesë për shkelje të së drejtës së kopjimit në të gjitha videot e ngarkuara në YouTube ku shfaqen këto moda, dhe logjikisht Google ka kaluar në rregull dhe i ka tërhequr ato.

Edhe kështu, ne ende mund të gjejmë videon e çuditshme ku Shënimi 7 tregohet si një armë, video që do të tërhiqen së shpejti për të gjitha gjasat. Arsyet e shkeljes së të drejtës së autorit nuk i kuptojmë plotësisht pasi që një terminal shfaqet në video pasi mund të shfaqet në një rishikim, por Google nuk do të ketë dashur të komplikojë jetën me shitësin më të madh të terminaleve në botë (i cili përdor Android në të terminalet) dhe ka fshirë drejtpërdrejt videon e parë që është publikuar. HitmanNiko, përgjegjës për këtë video shprehet se kurrë nuk e bëri atë me qëllime të këqija ose me idenë e dëmtimit të kompanisë, por ne tashmë e dimë se si i shpenzojnë kompanitë e mëdha kur ka diçka që nuk u pëlqen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)