Samsung plotësisht ndalon azhurnimin në Android 5.0 të Galaxy S4 dhe S5 të tij

Android 5.0

Android 5.0 Lollipop Nuk po arrin shumicën e pajisjeve në treg me shpejtësinë e versioneve të tjera të Android. Kjo sepse duket se ky program i Google po vë në kontroll shumicën e prodhuesve që nuk mund ta përshtatin atë në mënyrën më të përshtatshme për terminalet e tyre. Një nga këta prodhues që po mendon më së keqi është Samsung, i cili ende nuk ka arritur të azhurnojë disa nga pajisjet e saj kryesore.

Gjithashtu sipas thashethemeve të fundit Kompania koreano-jugore do të kishte ndaluar azhurnimin në Android Lollipop të Galaxy S4 dhe S5 të saj për shkak të raporteve të ndryshme dhe të larmishme të dërguara nga një numër i madh përdoruesish.

nga rindizjet e papritura, prishjet e sistemit operativ ose shumë probleme me menaxhimin e memorjes RAM, janë disa nga problemet që përdoruesit kanë pasur në pajisjet e tyre celular dhe që kanë bërë që Samsung të marrë vendimin për të ndaluar plotësisht azhurnimin.

Këto probleme nuk janë aspak të reja dhe ato janë shumë të ngjashme me ato që mund të shiheshin në Nexus 5 dhe ndaj të cilave Google duhej të reagonte shpejt duke lëshuar një azhurnim të vogël të Android-it të vet. Problemi është se Samsung do të duhet të kërkojë jetën më vete dhe të përpiqet t'i zgjidhë këto probleme në mënyrën më korrekte dhe veçanërisht të shpejtë.

Të gjithë ju që jeni përdorues të Galaxy S4 ose S5 duhet të vazhdoni të prisni për ANdroid të ri, dhe në rast se e keni azhurnuar tashmë këtë terminal, ne imagjinojmë se shumë shpejt Samsung do të nisë Android 5.1 për këto pajisje në mënyrë që të eliminojë gabimet , dhe se Google ka lansuar zyrtarisht këtë javë.

A keni pësuar disa probleme në Samsung Galaxy S4 ose S5 të përditësuar në Android 5.0 Lollipop?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

28 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Korrik dijo

  Unë instalova versionin rus të rom pficial U SWALLOWS BATTERY në një mënyrë të tillë që madje edhe i lidhur përmes usb me kompjuterin, ajo harxhon më shumë se sa merr. Unë jam përsëri në të dashur 4.4

 2.   Sayder dijo

  Unë kam GALAXY s5 me Android gjel sheqeri dhe që kur azhurnova baterinë zgjat vetëm gjysmë dite, sa herë që marr kontakte ndalet, bateria nxehet dhe telefoni është më i ngadaltë se një breshkë

 3.   Alberto dijo

  Kam marrë azhurnimin 5.0 me Samsung s5 dhe ka një problem me baterinë, shkarkimin e shpejtë dhe çdo moment që marr kontaktin e ndaluar, gjithashtu pajisjet mbinxehen, bëhet e ngadaltë dhe pajisjet varen, ky azhurnim i ri është një mashtrim. cfare zemerimi vlen ..

  1.    xhulgon dijo

   Në Galaxy S4 tim ai është stabilizuar pak, por me koston e pezullimit të shumë aplikacioneve që nuk i përdor vërtet dhe që funksiononin vazhdimisht: Të gjitha shërbimet e milingonave, BlurbChekout, Chaton, Dropbox, Faturimi i Samsung (???) , GMail, Samsung Apps, Yahoo! Dhe të tjerët

   1.    Lavdi Elena dijo

    Kam azhurnimin 5.0 me Samsung s5 dhe ka një problem me baterinë, shkarkimin e shpejtë dhe çdo moment që marr kontaktin e ndaluar ose aplikacionin e ndaluar, kjo vetëm jep mundësinë e pranimit, gjithashtu kompjuteri mbinxehet dhe ngadalësohet nuk di te bej

 4.   Juan Ramon dijo

  aparat i vogël për atë shpejtësi

 5.   David Madridi dijo

  Më ndodh gjithashtu, pasi e azhurnoj, shkon më keq, harxhon baterinë shumë shpejt dhe varet! Duhet të ketë diku për të pretenduar ...

 6.   Carlo dijo

  Kur azhurnoni S5 tim me gjel sheqeri. Kamera ndaloi së punuari. Jep një gabim dhe nuk hapet.

 7.   richardvega dijo

  Unë kam samsung s5 tim, e bleva atë tashmë të azhurnuar në 5.0 llolipop
  Dhe e vërteta është se është shumë keq, bateria shkarkohet shumë shpejt, telefoni lëkundet dhe më e keqja nga të gjitha thotë se «kontakti u ndal.
  Ju lutemi të prisni për një përgjigje

 8.   Gladys dijo

  Unë kam një galaxys s5 dhe meqenëse e azhurnoj, më ndërpritet gabimi i bezdisshëm i kontaktit. Unë shpresoj se ata mund ta zgjidhin atë së shpejti. Unë kam bërë gjithçka dhe sidoqoftë dua që gabimi të dalë.

 9.   erik dijo

  Unë azhurnohem në versionin 5.0 dhe s5 është shumë i ngadaltë, kontakti ndaloi dhe dje mora një azhurnim tjetër të android 5.0,1, u instalua një reboot dhe shkon e zezë të gjitha aplikacionet ndaluan shkon e zezë ekrani nuk punon për qelizën time Mund dikush te me ndihmoje

  1.    vic dijo

   pershendetje si e zgjidhe

 10.   Nelson Castellanos dijo

  Epo është e vërtetë dhe për të ardhur keq unë azhurnova Samsung S4 GT-9505 tim me android L (5.0.1) dhe rezulton se bateria tani zgjat shumë më pak, pasi jam ngarkuar deri në 100% e shkëput atë dhe filloj të kaloj një mesazh ose përgjigjeni një Whtasapp dhe bie nga 100% në 92 dhe për disa minuta 84, në fakt unë e fillova këtë mesazh duke e shkruar në 92% dhe për 78% ju lutemi Samsung rregulloni dhe / ose përshtatni sistemin operativ dhe korrigjoni gabimin ose tmerri i konsumit të menjëhershëm dhe joproporcional të baterisë. Faleminderit një mijë.

 11.   Arturo dijo

  Më ra ndërmend të azhurnoja samsun galaxy s5 dhe xhiroskopi ndaloi së funksionuari përveç faktit që bateria shkon shumë shpejt dhe nxehet mjaftueshëm shpresojmë dhe rregullohem shpejt

  1.    Matias Pretti dijo

   E njëjta gjë më ndodhi, a u përpoqët ta ktheni përsëri në 4.4.4?

 12.   Felix dijo

  Bateria shkarkohet shumë shpejt, është problemi im i vetëm, dua të di se çfarë mund të bëj ose nëse kthehem në versionin fabrikor

 13.   LYong dijo

  Kam instaluar azhurnimin më të fundit të Android dhe kamera ime nuk punon më ... Kam një gabim, madje as nuk e hap mjetin ...

 14.   Branko dijo

  Unë kam një S4 GT-I9515 dhe meqenëse e azhurnova në Android 5.0.1 nganjëherë ajo rindizet vetvetiu dhe të tjerët kur e kap, ekrani shkon i zi dhe nuk përgjigjet dhe duhet ta rindez atë ose të heq baterinë. Jam lodhur tashmë nga ky gabim

 15.   Oscar dijo

  Ami diçka më ka ndodhur kështu, aplikacionet e mia më ndalojnë, unë kam një dritare në mes të ekranit, ajo u ndal, forcë afër ... ai problem tashmë më ka mërzitur ...

 16.   Jorge dijo

  Përshëndetje, që nga 1 muaj e gjysmë apo më shumë kam marrë azhurnimin e android 5 dhe prej andej Samsung S4 im rindizet aq shpesh dhe më duhet ta formatoj. Cfare mund te bej ????????

 17.   Damian dijo

  Shit e galaxy samsung dhe android që telefoni i tmerrshëm që var dhe ha kujtesë ... harxhon më shumë në proceset e sistemit sesa në shërbimet e përdoruesve ... varet me facebook dhe është me të vërtetë i poshtër dhe të shtypësh tastierën është famëkeq ... mbeturina .

 18.   Armando dijo

  Unë kam një s4 me versionin 5.0 kur hap kamerën, pjesa e përparme punon për mua, por pjesa e përparme më jep një gabim të kamerës dhe duhet të shkoj te administrimi i aplikacionit për të pastruar memorien e kamerës, a mund të jetë ky një problem i softuerit?

 19.   isaure dijo

  Dhe çfarë ndodh nëse kemi një s3, celulari nuk punon ose të tre, pasi mund të ndryshoni në versionin e mëparshëm

 20.   Martha dijo

  Unë azhurnova Samsung galaxy S4 në këtë version të softuerit dhe hapësira e pasme dhe çelësat e menusë ndaluan së funksionuari ... Unë duhej ta çoja atë tek një këshilltar teknik i cili më informoi se softueri kishte dëmtuar pjesë të harduerit dhe riparimi vlen shumë. ..

 21.   Eduard Perdomo dijo

  Pershendetje te gjitheve! në Samsung galaxy S4 ai azhurnoi automatikisht softuerin, që atëherë telefoni im ka ndryshuar për keq. Kam humbur të gjithë informacionin e ruajtur, nuk është instaluar si duhet, më është dashur ta çoj te një agjent i autorizuar i Samsung për ta riinstaluar në softuer, kam humbur para për shërbimin. Pasi të jetë në punë, bateria thahet shpejt, versioni i kamerës video nuk më lejon të regjistroj video dhe të kap imazhe në të njëjtën video, dhe as nuk lejon të avancoj ose vonoj videon. Sigurisht, shumë i pakënaqur me këtë version të softuerit, ai ka qenë shumë negativ për mua.

 22.   Silvia dijo

  Në shënimin tim të telefonit 4 u shfaq azhurnimi i sistemit android, ai mbinxehej dhe që nga ai moment ndaloi së funksionuari .. telefoni ka vetëm disa muaj përdorim.

 23.   Diego ARV dijo

  Meqenëse azhurnova në android 5.0 qeliza ime ishte mirë për disa ditë, por pastaj u ngadalësua dhe konsumoi shumë bateri, unë bëra një rivendosje të vështirë dhe ishte e njëjta gjë derisa disa ditë më parë u pagua krejtësisht nga askund ... Kam marrë një shërbim teknik dhe ata më thanë pse u ngroh shumë, gati sa vdiq përgjithmonë, qeliza ime është akoma e gjallë. Shpresoj se do ta zgjidhin atë në azhurnimin e ri. Jam shumë i shqetësuar se këtë herë nuk do të nxehem shumë sepse të ngrohjes së tepërt.

 24.   Marko Sosa dijo

  Unë kam një s4 që e bleva në Walmart Mexico. Spshtë degëz. 720. Unë e bleva atë kuti të hapur në 2017. Mirë e re. Bateria kishte mbaruar. Por ngarkesa dhe matësi dhe 100%. Ajo vjen rrënjë nga fabrika. Kondicionuar. Dhe unë kam, gjënë qesharake. Përditësimi në android 5.0.1 përmes OTA. Por jo për shkak të azhurnimit të cilësimeve. Kur e vë atë për të kërkuar për të rinovuar zbatimin ndalet. Por në njoftimet e mia ka tashmë azhurnimin në anglisht për telefonin tim. Do të jetë një shpirt i mirë për të udhëhequr në botën e azhurnimeve të këtij samsung s4. Dhe më thuaj të vazhdoj ose do të qëndroj me rrënjën 4.4.2. Po vendos ROM të personalizuar në to. Ose e lë ashtu siç është ose e vendos azhurnimin përmes OTA. Por siç e kam parë në këtë dhe në forume të tjera. Ndoshta do të më përshtatet të jap veten kështu. Faleminderit per koment