Samsung Odyssey, prezantoi laptopin e lojrave Samsung


Samsung është një nga kompanitë që punon në të gjitha produktet e konsumit dhe është padyshim kompania që investon më shumë në zgjerimin e tregut të saj në të gjitha aspektet. Ndërsa është e vërtetë që laptopët janë diçka që ata tashmë e kanë në katalogun e tyre të gjerë të produkteve, tani duke përfituar nga CES në Las Vegas ata kanë lëshuar një kompjuter të ri në treg, në këtë rast që synon më shumë lojtarë. I ri Notebook Odyssey ka dy versione për nga madhësia e ekranit, njëri me 17.3 dhe tjetri me 15.6 inç, të dy janë Full HD dhe kjo është një pjesë e rëndësishme e makinës për lojtarët e rregullt.

Përveç ekranit, është e qartë se kërkohet një brendshme e mirë për sa i përket pajisjeve dhe as në këtë rast nuk kanë dështuar, kjo Odisea e re shton mundësinë për të montuar një procesor Intel Core i7 të gjeneratës së XNUMX-të, deri në 32 GB DDR4 në rastin e modelit 15.6 inç ose deri në 64 GB RAM DDR4 në modelin 17.3 inç. Përveç kësaj, ne mund të shtojmë kombinime të ndryshme të disqeve për ruajtje dhe sistem, deri në 256 GB PCIe SSD plus 1TB HDD ose 512 GB PCIe SSD plus 1TB HDD. Përveç këtyre specifikimeve, kompania shton kartë video e dedikuar Nvidia GeForce 1050 në modelin 15, kështu që në parim ata nuk do të kenë probleme në lëvizjen e lojërave aktuale. Kjo e shoqëruar nga panelet e cilësisë së videos HDR bën që modeli 17,3-inç të arrijë 300 nit dhe 280 për modelin më të vogël.

Shpërndarja e nxehtësisë për të gjithë ata që kalojnë orë të gjata duke luajtur është në krye të sistemit Ventilimi HexaFlow Fton pajisjet për të mbajtur një temperaturë optimale dhe për të parandaluar mbinxehjen. Nga ana tjetër, përdoruesit mund të hyjnë në panelin e poshtëm të fletores dhe të azhurnojnë kujtesën ose hapësirën ruajtëse kur të duan.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)