Samsung përshtat fabrikat e saj në Vietnam me Samsung Galaxy S6

Samsung përshtat fabrikat e saj në Vietnam me Samsung Galaxy S6 Divizioni i celularëve i Samsung aktualisht është një prej xhevahireve në kurorën e kompanisë dhe kjo ka qenë e mundur dhe falë kostove të mëdha në kërkimin dhe prodhimin dhe shitjen e modeleve të ndryshme të telefonave inteligjentë.

Sidoqoftë, në muajt e fundit, telefonat inteligjentë kinezë së bashku me avancimin e markave të tjera ka bërë që Samsung të ulë numrin e të ardhurave në këtë sektor të tregut. Pra, të zgjedhësh të mbash të njëjtin nivel të të ardhurave, Samsung ka zgjedhur të vërë bast në smartphone të nivelit të lartë, domethënë në Samsung Galaxy S6 dhe S6 Edge.

Kështu, javët e fundit, Samsung ka rimodeluar disa nga fabrikat e saj në Vietnam dhe vendet e tjera të Azisë Jugore për të lënë çështjet aktuale dhe për të prodhuar raste të ngjashme me ato të përdorura me Samsung Galaxy S6 që janë më të lira për Samsung dhe t'i prodhojë ato më shumë përfitimet.

Samsung po rimodelon një pjesë të fabrikave të saj në Vietnam

Përveç kësaj, Samsung do të bëjë ndryshime të tjera në mënyrë që të kursejë në kosto dhe të bëjë fitime me pajisjet aktuale, megjithatë, për këtë, Samsung duhet të shesë shifrën e përmendur nga kompania, rreth 70 milion pajisje të Samsung Galaxy S6 dhe S6 Edge.

Ideja e propozuar nga Samsung nuk është asgjë e re, aktualisht po përdoret nga konkurrenti i saj kryesor, Apple, por sigurisht sfida e Samsung është që me humbjet e vitit të kaluar dhe këto ndryshime të vogla në makineri dhe logjistikë, Samsung duhet të bëjë një fitim.

Nga ana tjetër, mendoj se kohët e fundit kemi zbuluar një aspekt shumë interesant të Samsung që ata nuk e shfrytëzojnë shumë dhe është një Samsung si furnizues i pajisjeve, një kompani që furnizon një tjetër. Unë e di që mund të trondisë fansat e Samsung-ut dhe tifozët e Samsung-ut, por sigurisht që procesorët e fundit po marrin shumë vëmendje nga prodhuesit e tjerë, përfshirë Apple, kështu që mund të jetë një kohë e mirë për ta përfituar atë. Megjithëse sigurisht, gjithçka varet nga kompania. Tani për tani do të shohim ndryshime në materialet e telefonave inteligjentë Samsung, gjë që nuk është diçka e vogël.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Edison Mendez dijo

  Dua të heq qafe dyshimin se nëse sansung galxi s6 i bërë në Vietnam është origjinal

  1.    aldo dijo

   Dua të heqësh qafe dyshimin se nëse sansung galxi s6 edge e bërë në Vietnam është origjinale

bool (e vërtetë)