Samsung dhe Xioami do të kenë laptopë Windows 10 me procesorë Snapdragon

Laptopë Samsung dhe Xioami me CPU Qualcomm

E ardhmja e laptopëve është në përdorimin e procesorëve mobil. Kjo arrin një autonomi mjaft të konsiderueshme të baterisë - duke tejkaluar ditën e punës me lehtësi - si dhe një çmim më të moderuar. ASUS, HP ose Lenovo janë disa nga emrat e parë që kanë pohuar se do të dalin në treg me disa modele. Sidoqoftë, ato nuk do të jenë të vetmet. Y Markat e njohura si Samsung ose Xiaomi gjithashtu do të bëjnë bast në këtë platformë të re.

Detajet se si do të jenë këto skuadra nuk dihen ende. Eshte me shume, asnjë kompani nuk i ka konfirmuar qëllimet që portali ka rrjedhur fudzilla. Tani, si në ekipet e tjera që janë prezantuar tashmë, ata do të kenë një shasi mjaft të lehtë dhe të hollë dhe me të gjitha llojet e lidhjeve. Mbi të gjitha, ato që na lejojnë të lidhemi me internetin kudo.

Gjithmonë e lidhur PC platformën Samsung Xiaomi

Gjatë të tretës së parë të vitit 2018, markat e para do të prezantojnë produktet e tyre. ASUS dhe HP tashmë i kanë gati, edhe pse me sa duket, disa ekzekutivë të Qualcomm tashmë kanë komentuar se ekipet e ardhshme të bazuara në procesorët Qualcomm pritet të jenë më pak të mëdha sesa të dy modelet.

Nga Samsung është spekuluar që modeli i parë mund të shihet në disa javë në Las Vegas së bashku me Samsung Galaxy S9 dhe në shoqërinë e laptopëve të tjerë të rinovuar siç është Samsung Notebook 9 dhe i tij dy variante. Nderkohe, Xiaomi hyri në sektorin e fletoreve vitin e kaluar; është më e reja nga të gjithë konkurrentët. Megjithëse kjo nuk do të thotë asgjë: rishikimet e pajisjeve të tyre janë mjaft të mira dhe zakonisht janë një nga rekomandimet kryesore për përdoruesit që kërkojnë një alternativë të mirë të raportit cilësi / çmim.

Prandaj, edhe pse Xiaomi gjithashtu nuk ka thënë asgjë në lidhje me qëllimet e saj, ne mund të themi se, me shqetësimet e markës në lidhje me vendosjen e produkteve të saj në secilin sektor të teknologjisë, këta laptopë të bazuar në platformën ARM nuk do të jenë një rast i izoluar për Kinën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)