Seriali Punisher i Netflix do të dalë në platformë më 17 nëntor

Pavarësisht nëse jeni apo jo ndjekës të komikeve të Marvel, unë nuk jam veçanërisht, duhet të pranojmë se disa nga serialet që Netflix po bën në këtë univers janë shumë të mira, veçanërisht Daredevil. Ndërsa përparonte sezoni i dytë i Daredevil, shumë ishin adhurues të komikëve të Marvel që Ata kërkuan që Netflix të krijojë një seri kushtuar Punisher, një rol i luajtur në serial nga Joh Bernthal, i njëjti aktor që u shfaq në sezonet e para të The Walking Dead. Siç e dinim tashmë, Netflix filloi punën për të krijuar një seri kushtuar Punisher, një serial që do të mbërrijë në Netflix më 17 nëntor.

Megjithëse sezoni i dytë i Stranger Things është një nga publikimet më të parashikuara, Adhuruesit e Superhero ishin duke pritur për datën e premierës së këtij seriali të ri në universin Marvel ku ne do të jemi në gjendje të shijojmë plotësisht Punisher. Nëse jeni njohur me historinë e Punisher mund të shijoni rimorkio pa ndonjë problem, por nëse jo, nuk këshillohet ta shikoni në mënyrë që të shmangni një seri të tërë spoilerësh që mund të prishin përvojën e shijimit të kësaj serie të re Marvel, e cila për momentin duket spektakolare.

Edhe pse kohët e fundit, Netflix po ngarkon kapitujt çdo javëSiç është rasti me Star Trek: Discovery, në teori Netflix planifikon të ngarkojë serialin e plotë në platformë, në mënyrë që adhuruesit e këtij superhero të mund të shikojnë seritë e plota brenda një ose dy ditësh.

Disa javë më parë Disney, pronar i të drejtave për Marvel, njoftoi se do të krijonte një platformë video streaming ku të gjithë filmat për të cilët keni të drejtat tuaja do të ishin në dispozicion, të tilla si Star Wars dhe Marvel, duke pushuar së qeni i disponueshëm në pjesën tjetër të platformave të transmetimit. Sidoqoftë, kjo nuk do të ndikojë në kontratat e nënshkruara më parë me Netflix, kështu që ne do të jemi në gjendje të vazhdojmë të shijojmë universin Marvel përmes Netflix pa pasur nevojë të punësojmë një shërbim të ri video streaming.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.