Seriali spanjoll La casa de papel bëhet më i shikuari në gjuhë jo-angleze në Netflix

Gjigandi i transmetimit të videove, Netflix, sapo ka njoftuar shifrat për tremujorin e parë të vitit, një tremujor në të cilin ka shtuar më shumë se 7 milion abonentë të rinj, duke tejkaluar parashikimet më optimiste të analistëve, kështu që numri i përgjithshëm i pajtimtarëve që Netflix ka përhapur në të gjithë botën arrin në 125 milion.

Duhet të mbahet mend se Netflix aktualisht është në dispozicion në të gjithë botën përveç në katër vende ku nuk do të ndodhë kurrë për shkak të marrëdhënieve të këqija me qeverinë Amerikane ose për shkak të çështjeve të censurës, siç është rasti në Kinë. Gjatë prezantimit të rezultateve, firma amerikane ka zbuluar se seriali spanjoll La casa de papel, është bërë seria më e shikuar jo-anglishtfolëse në platformën e saj në të gjithë historinë e kompanisë.

Netflix asnjëherë nuk ka zbuluar se cili është numri i shikimeve si i serialeve të veta ashtu edhe i atyre që blen nga palë të treta, kështu që ne do të duhet të qëndrojmë me dëshirën për të ditur se cilat kanë qenë saktësisht riprodhimet që ka pasur dhe ka kjo seri. Antena 3 në Spanjë. Kjo seri, emri i së cilës është përkthyer në anglisht si Money Heist shpërndahet ndërkombëtarisht si një seri origjinale e NetflixMegjithëse nuk është me të vërtetë, pasi kompania e transmetimit të videove i bleu të drejtat e saj vetëm ndërkombëtarisht.

Sipas nënkryetarit të serisë origjinale të Netflix, Erik Barmack, Përdoruesit e platformës duan të shohin seri origjinale, megjithëse gjuha e serisë nuk është ajo amtare. Një provë e mirë e kësaj është gjetur në seritë Narcos, një seri që përkundër faktit se pothuajse 80% e dialogëve fliten në Spanjisht, ka pasur një sukses të jashtëzakonshëm në tre sezonet që po zhvillon sot. La casa de papel vetëm ka konfirmuar që origjinaliteti është sukses, pavarësisht nga gjuha e folur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Imazhi i mbajtësit të vendosjes së Alberto Guerrero dijo

  Më duket si një serial i shkëlqyeshëm dhe meriton të jetë seriali më i shikuar në Netflix edhe nëse nuk flet anglisht, por gjithsesi është i mahnitshëm.

 2.   mësoni anglisht duke dëgjuar mp3 dijo

  Kushtojini vëmendje Musicxa për të mësuar anglisht tani.