Shërbimi i pritjes MEGA, pse ta përdorni atë ndër të tjerët?

Mega

Pa u përpjekur ta bëjmë lexuesin të mendojë se ne jemi duke promovuar dhe reklamuar këtë shërbim të pritjes MEGA, ajo që ne do të bëjmë në të vërtetë është të nxjerrim në pah përfitimet që ofron, disa avantazhe dhe gjithashtu disavantazhe për të cilat duhet të dimë gjithçkakur bëhet fjalë për pritjen e informacionit të rëndësishëm për ne brenda serverave tuaj në re.

Ne pothuajse mund t'ju sigurojmë se ka më shumë përparësi sesa disavantazhet në lidhje me atë që na ofron ky shërbim. Akomodimi në MEGAMegjithëse gjithmonë ia vlen të përmendet secila prej këtyre aspekteve në mënyrë që të jetë përdoruesi përfundimtar ai që vendos nëse duhet ose jo ta përdorin atë.

Përparësitë e përdorimit të shërbimit të pritjes MEGA

Ne do të fillojmë duke u përpjekur të rendisim disa nga përparësitë e shumta që mund të bëhemi përfitues të përdorimit të shërbimit Akomodimi në MEGA, diçka që ne do ta përcaktojmë përmes disa artikujve më poshtë:

  • 50 GB plotësisht falas. Ndërsa është e vërtetë që Google Drive na ofron 15 GB plotësisht falas, është praktikisht e pamjaftueshme për numrin e madh të skedarëve ose aplikacioneve që duam të presim në re. Për këtë arsye, 50 GB është një figurë mjaft e nderuar që të jemi në gjendje të përdorim me modesti të gjithë informacionin që na nevojitet si për veten, ashtu edhe për njerëzit e tjerë, nëse e ndajmë atë përmes një URL që na ofron të njëjtin shërbim.
  • Sinkronizimi. Ky është një tjetër nga aspektet më të rëndësishme për t'u marrë parasysh, pasi që Akomodimi në MEGA Mund të përdoret përmes shfletuesit tonë të Internetit (rekomandohet Google Chrome) në një kompjuter personal dhe aplikacioni përkatës Android gjithashtu mund të shkarkohet nga Google Play për t'u përdorur në Tabletët ose celularët.

Mega në celular

  • Shpejtësia e shkarkimit. Me përjashtim të shërbimeve të tjera ekzistuese në internet (RapidShare, UpLoad ndër të tjera), për të qenë në gjendje të ngarkoni ose shkarkoni skedarë në hapësirën tonë në re me shërbimin e Akomodimi në MEGADo të na duhet vetëm një lidhje e mirë e kontraktuar në Internet dhe nuk ka asnjë lloj kufizimi të shpejtësisë siç ofrojnë zakonisht shërbime të tjera të ngjashme.
  • Krijoni dosje ose direktori. Kështu që aplikacionet ose skedarët tanë janë të organizuar shumë mirë, Akomodimi në MEGA na ofron mundësinë e krijimit të dosjeve ose direktorive brenda llogarisë sonë. Kjo detyrë mund të kryhet në një mënyrë kaq të thjeshtë dhe shumë të ngjashme me atë që mund të ekzekutonim, me skedarin tonë të kërkimit.

Nga të gjitha karakteristikat që kemi përmendur më lart, ndoshta vlen të theksohet rëndësia e shërbimit Akomodimi në MEGA kur bëhet fjalë për ndarjen e skedarëve midis kompjuterit tonë dhe pajisjeve mobile; kështu për shembull, dikush mund të ngarkojë çdo lloj skedarët ose dokumentet në MEGA duke përdorur kompjuterin tuaj personal dhe shfletuesi Google Chrome, duke qenë në gjendje të hapni më vonë aplikacionin e dedikuar në Android, për të shkarkuar të njëjtat skedarë në pajisjen tuaj celular.

Disavantazhet e përdorimit të shërbimit të pritjes MEGA

Siç sugjeruam në fillim, avantazhet janë më të mëdha se disavantazhet kur kryeni një analizë të vogël të kësaj shërbimi i Akomodimi në MEGA; Megjithëse mund të ketë shumë nga këto disavantazhe, mbase më e rëndësishmja është shkelja e të drejtës së kopjimit, pasi nëse një person arrin të presë një lloj skedari ose aplikacioni (gjithashtu, imazhe ose video) që nuk janë fituar siç duhet me blerjen e tyre licencën përkatëse, deri më tani është vërejtur që administratorët e MEGA nuk kanë ardhur të filtrojnë skedarët në fjalë duke i fshirë ato.

Duke lënë mënjanë këtë aspekt të fundit, sot ai shërbimi i Akomodimi në MEGA Ajo tashmë ka aplikacionin e vet dhe veçoritë shtesë të zhvilluara më mirë, diçka që nuk ishte rasti në të kaluarën, pasi që një përdorues i Android (thjesht për të dhënë një shembull) dikur duhej të përdorte një klient i specializuar për të qenë në gjendje të përdorë këtë hapësirë i ruajtjes në re, një situatë që tani është një nga avantazhet më të mëdha për të pasur 50 GB plotësisht falas.

Më shumë informacion - Mega Manager, aplikacioni MEGA për Android


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.