Shijoni pritjen derisa të mbërrijë Santa Claus me «Ndiqni Santa Claus»

Çdo vit, djemtë nga Google na vunë në dispozicion një sërë vezësh për të gjallëruar pritjen derisa të vijë Santa Claus, ai padyshim që mendonte për më të voglin e shtëpisë. Me këtë rast dhe për të shumtën herë radhazi, Google vë në dispozicion të të vegjëlve një seri lojërash, një në ditë, deri më 23 Dhjetor, lojëra me të cilat të vegjlit ata do të kalojnë shumë mirë në të njëjtën kohë ata shfrytëzojnë rastin për të mësuar gjëra të reja. Falë Ndiqni Santa Claus, të vegjlit do të mësojnë këngët e Krishtlindjes, do të krijojnë hapa vallëzimi, do të zgjidhin enigma ...

Google nisi këtë iniciativë më 1 dhjetor dhe çdo ditë na ofron edhe një argëtim, me të gjitha ato të mëparshmet të disponueshme për të luajtur përsëri. Ndërsa është e vërtetë që disa mund të jetë paksa e vogël për 5 ose 6 vjeçFëmijët nga 7 deri në 8 vjeç nuk do ta kenë problem të shijojnë këto lojëra si Elves, dua të them si xhuxhët. Ndër lojërat që janë tashmë në dispozicion për t'u mësuar ndërsa kënaqen, gjejmë:

 • Lojë përkthimi në të cilën na tregon se si të themi Santa Claus në gjuhë të ndryshme, si dhe na tregon se si ta shkruajmë atë.
 • Një konkurs për paketimin e dhuratave pas notave muzikore.
 • Konkurs vallëzimi ku duhet të programojmë hapat më parë.
 • Një kanavacë bosh që ne të pikturojmë me shënues, lapsa dhe të përfshijmë afishe të Santa Klausit, dëborë të Krishtlindjeve dhe të tjera, të gjitha me motive Krishtlindjesh.
 • Transportoni dhuratat në një rrip pa i rënë.

Për të qenë në gjendje të shijojmë këto lojëra, ne vetëm duhet të kalojmë nëpër lidhja tjetër, ku nuk është e nevojshme të regjistroheni në çdo kohë dhe ku çdo ditë do të gjejmë një lojë të re për të shijuar, mirë, që fëmijët tanë të gëzojnë gjatë ditëve para fillimit të festave të Krishtlindjeve. Më 24 natën, do të kemi gjithashtu mundësi të hyjmë në këtë faqe për të parë se ku Santa Claus po shpërndan dhurata, në të gjithë botën.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.