Shihni TDT në internet

DTT në internet

Dua shiko DTT në internet? Ndonjëherë nuk kemi një televizion afër për të parë TV, por kemi një kompjuter me lidhje interneti. Ekziston gjithashtu mundësia që ne duam të shohim, për shembull, një kanal rajonal që nuk është i disponueshëm në zonën tonë, kështu që një mënyrë e mirë për ta parë është duke vizituar faqet që ofrojnë televizione në internet. Në çdo motor kërkimi mund të gjejmë shumë faqe që premtojnë televizion falas në internet, por shumë prej tyre nuk ofrojnë atë që premtojnë. Kjo është arsyeja pse ne kemi vendosur të krijojmë këtë artikull për t'ju ofruar atë që ne kemi konsideruar të jetë faqet më të mira për të parë televizionin në internet.

Si zakonisht, lista e mëposhtme nuk është vendosur në renditje të cilësisë ose rëndësisë, por ne i kemi shtuar ato pasi i kemi vizituar. Faqet në vijim kanë punuar në kohën e këtij postimi, por disa kanale mund të mos funksionojnë diku Gjëja normale është që ata t'i zëvendësojnë ato kur të kuptojnë se kanë rënë, por nuk është e nevojshme të supozohet se ata do të punojnë gjithmonë të gjitha. Evenshtë madje e mundur që një nga faqet vijuese të shiko TV online falas në Spanjisht duke u mbyllur në të ardhmen. Ne ju lëmë me listën. 

Uebfaqe për të parë DTT në internet

Nëse gjithçka që dëshironi është shikoni kanalet DTT në internet, më të mirat janë tre faqet e ardhshme. Ajo që është në këto faqe është një përzgjedhje e lidhje me faqet zyrtare të secilit kanal, kështu që nuk ka mënyrë më të mirë për t'i parë këto kanale në internet. Ato nuk janë faqet me larminë më të madhe të kanaleve, por ia vlen t'i mbani ato në dhomën e gjumit, për çdo rast.

Në çdo rast, më poshtë keni një përmbledhje të faqet e internetit për të parë DTT në internet në të cilin përveç kanaleve klasike të televizionit digjital tokësor, mund të gjeni një kanal me pagesë ose një që transmetohet në vendet e tjera.

Tele Televizioni im

TV-ja ime online

Faqja e internetit: miteleonline.com

ShihTTDFalas

vertdtfree

Faqja e internetit: verdtgratis.es

Drejtori televiziv

Drejtpërdrejtë TV për të parë TV online falas në Spanjisht

Faqja e internetit: teledirecto.es

Në faqet që keni më poshtë ka kanale të të gjitha llojeve në dispozicion. Midis këtyre kanaleve do të ketë kanale për të rritur, sporte dhe tema të të gjitha llojeve të përmbajtjes që, normalisht, do të jenë kanale me pagesë. Përdorimi i këtyre kanaleve është përgjegjësi e secilit përdorues. Vegël Actualidad siguron vetëm lidhjet për faqet që, nga ana tjetër, ofrojnë vetë kanalet.

VERDIRECTTV

verdirectotv për të parë tdt në internet

Në VERDIRECTOTV kemi një larmi të gjerë të kanaleve. Ne mund të shohim kanale DTT, filma, dokumentarë, vizatime, rajonal ... Dhe që nga ajo kohë nuk ka vetëm kanale spanjolle ka edhe ndërkombëtare. Ne do ta shohim këtë, mbi të gjitha, në seksionin e sporteve, ku ka kanale për të parë ngjarje sportive që janë falas në vendet e tjera. Vlen të ruhet në të preferuarat, pa dyshim.

Faqja e internetit: verdirectotv.com

ShihFalasTele

shihemi falas

Në VerLaTeleGratis do të kemi gjithashtu një listë të shkëlqyeshme të kanaleve, më të mëdha se ajo e mëparshme. Seksionet janë në të djathtë, pak më poshtë, dhe në listën e kategorive mund të shohim se ka edhe kanale nga vende të ndryshme (në një parantezë numri i kanaleve). Duke pasur një listë kaq të madhe, ka shumë të ngjarë që disa kanale të mos jenë të disponueshme, por ato zakonisht i plotësojnë ato sapo të zbulojnë se një kanal është prishur.

Faqja e internetit: verlatelegratis.net

TV falas

tvgratis.tv, faqe interneti për të parë tdt në internet

Në TVgratis kemi edhe shumë kanale të shpërndara në shumë kategori (mund t'i shihni në screenshot). Ka shkencë, sport, argëtim dhe gjithçka që mund të imagjinojmë. Ka edhe kanale nga shumë vende dhe disa janë të pranishme kanalet e ekipit të futbollit, për shembull. Logjikisht, duke pasur një listë kaq të madhe, ka të ngjarë që ka edhe lidhje që janë poshtë, por është çmimi që duhet të paguhet për të parë televizionin në internet.

Faqja e internetit: tvgratis.tv

TeleFiveGB

telefivegb, faqe për të parë TV online

Në TeleFiveGB do të gjejmë listën më të madhe që kam gjetur, nga vende të ndryshme, shumë lidhje për të njëjtin kanal dhe të të gjitha llojeve. Duket se preferenca juaj është kanalet sportive, por në TeleFiveGB do të gjejmë gjithçka, siç janë Canal + ose kanalet rajonale. Mos hezitoni ta ruani në të preferuarat tuaja për ta mbajtur atë kur doni të shihni ndonjë lloj ngjarjeje.

Faqja e internetit: telefivegb.com

TDTvision

tdt-vizion

Në TDTvision, megjithëse mund ta lexojmë qartë DTT, nuk ka vetëm kanale DTT. Ne gjithashtu kemi kanale të tjera në dispozicion si p.sh. Canal + (disa prej tyre), Syfy, Gol TV ose kanali i NASA-s. Përveç kësaj, ai ka të gjitha kanalet rajonalë të disponueshëm dhe për tu pasur, si dhe një lidhje kurioze për filmat në YouTube (që është vetëm një kërkim me tekstin "film i plotë" në platformën e videos). Nuk përfshin reklamimin e tepruar, i cili vlerësohet në një faqe në internet të këtij lloji.

Faqja e internetit: tdtvision.com

Pro dhe kundër

Tani më duket interesante të komentoj pro dhe kundër të shiko TV ne internet:

Avantazhet e shikimit të DTT në internet

 • Ne mund të shikojmë TV pa fole DTT. Kjo mund të jetë veçanërisht e dobishme në dhomat tona ku, normalisht, nuk kemi TV ose ku ta lidhim.
 • Kanale të të gjitha llojeve, përfshirë përmbajtjen sportive dhe të të rriturve. Nëse dëshironi, këtu mund të shihni më të mirën faqet e internetit për të shikuar futboll në internet.
 • falas. Në këtë listë, gjithçka është falas, përfshirë kanalet nga pika e mëparshme. Nëse, për çfarëdo arsye, ju kërkohet të futni numrin e telefonit ose çfarëdo lloji të të dhënave personale, kjo është pjesë e reklamës që është në faqe, e cila është kundër atyre që unë shkruaj më poshtë

Kundrat e shikimit të DTT në internet

 • Reklamoni deri në mërzitje. Ka kaq shumë publicitet sa mund të thuash pa frikë se mund të jetë i neveritshëm. Në disa, ju duhet të mbyllni pop-up disa herë, ndërsa ne shohim ndonjë gjë. Ne nuk kemi shtuar një faqe cilësore në këtë listë sepse ne hapim dhjetëra dritare pop-up që më pas duhet të mbyllen manualisht një nga një.
 • Cilesi mediokre imazhi dhe tingulli. Kjo nuk duhet të jetë surprizë, por duke parë TV në (pseudo) direkt, fotografia rrallë shkon përtej cilësisë SD.
 • Mund të ketë shkurtime. Në varësi të uebit, ka të ngjarë të shohim se si pritet videoja, imazhi ose të dyja dhe gjithashtu mund të dalë jashtë kohe në kohë.
 • Gjithmonë ose pothuajse gjithmonë do të jetë e nevojshme Flash Player.
 • Duhet të ketë lidhje e mire. Nëse dëshironi të shikoni televizion në internet, do të duhet të keni një lidhje mjaft të mirë. Unë do të thoja që, të paktën, do të duheshin 6mb për ta parë atë pa ndërprerje, për sa kohë që transmetuesi i kanalit nuk ka probleme. Nëse e shohim me më pak shpejtësi, ka të ngjarë që të përjetojmë shkurtime dhe arsyeja nuk është askush tjetër veçse duhet të mbushë memorien para se të luajë përmbajtjen.

A dini më shumë faqe për shiko DTT në internet? Na tregoni faqet e internetit që përdorni për të parë TV online falas në Spanjisht.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   shiko tv online movistar dijo

  Pa kontroll kredie. TV që shkon me ty.

 2.   Samuel dijo

  Opsioni më i mirë për të parë TV drejtpërdrejt falas është: vertvgratis.info

 3.   lolibartolo dijo

  më pëlqen

 4.   Jezu dijo

  Gjëja më e mirë që kam gjetur për të parë DTT spanjolle kudo që dëshironi.

  https://play.google.com/store/apps/details?id=ntdt.ajfw

  Përshëndetje për të gjithë