Si të shikoni në internet filmat më të mirë të Goya Awards 2020

Ne tashmë jemi me hangover të çmimeve Goya 2020, ceremoninë ku kinemaja spanjolle vishet çdo vit dhe që shpërblen punën e të gjithë bashkëpunëtorëve para dhe prapa kamerave të filmit. Sidoqoftë, ju mund të mos keni qenë në gjendje të shijoni disa ose të gjithë filmat fitues të çmimeve, por mos u shqetësoni, sepse edhe një herë Actualidad Gadget është këtu për t'ju nxjerrë gështenjat nga zjarri në mënyrë që të bisedoni në zyrë për sukseset më të fundit të mëdhenj të kinemasë spanjolle. Ne ju sjellim udhëzuesin me fituesit e shkëlqyeshëm të çmimeve Goya 2020 dhe si të shikoni filmat e tyre në internet.

Filmi më i mirë: Dhimbja dhe Lavdia

Filmi drejtuar nga Pedro Almodóvar dhe kjo ka pasur performancën yjore të yllit të Hollivudit Antonio Banderas ka pasur më shumë njohje, në fakt ka fituar Goya për regjisorin më të mirë (Pedro Almodóvar); Aktori më i mirë kryesor (Antonio Banderas); Aktorja më e mirë në rol dytësor (Julieta Serrano); Skenari më i mirë Origjinal (Pedro Almodóvar); Redaktimi më i mirë (Fonta Tereza) dhe muzika më e mirë origjinale, asgjë më shumë dhe asgjë më pak për yllin e filmit autentik të Çmimeve Goya 2020, nuk është për më pak i rrethuar nga kaq shumë artistë.

Filmi u lansua në Mars 2020 dhe tani tani është në dispozicion në platformat streaming si Netflix, megjithëse mund të merret me qira edhe në platforma të tjera si Filmin, Vodafone TV, Rakuten TV, Google Play dhe madje edhe Apple iTunes. Sidoqoftë, disa kinema ende po e shfaqin atë ose do ta shfaqin përsëri duke pasur parasysh sukseset e arritura. Pain and Glory ka të bëjë me Salvador Mallo, një regjisor filmi në orë të ulëta dhe rishikon jetën e tij që nga vitet 60, a do të të marrë malli për filmin për të cilin të gjithë flasin? Jam i sigurt se jo.

Aktori më i mirë në rol dytësor: Ndërsa lufta zgjat

Filmi i Alejandro Amenábar gjithashtu ka pasur vendin e saj në Çmimet Goya 2020, Ishte pozicionuar si një nga më të nominuarit, dhe në fakt ka fituar disa çmime: Aktori më i mirë në rol dytësor (Eduard Fernández); Drejtimi më i mirë i prodhimit (Carla Pérez de Albéniz); Regjia më e mirë artistike (Juan Pedro de Gaspar); Dizajni më i mirë i kostumeve (Sonia Grande) dhe modelimi dhe modelimi më i mirë i flokëve. Pa dyshim, një tjetër nga filmat më të vlerësuar dhe me më shumë nominime nuk mund të mungonte në udhëzuesin tonë për të parë filmat më të mirë të Goya Awards 2020.

Ndërsa lufta zgjat është një vizion i Luftës Civile Spanjolle nga këndvështrimi i të ndriturit Míguel de Unamuno. Mbi të gjitha, ai përqendrohet në atë se si shkrimtari është në një pikë të pavendosmërisë midis të dy palëve dhe se si shoqëria spanjolle në atë kohë ishte jashtëzakonisht e ndarë. Filmi mund të shijohet në Movistar + nga sot, si në transmetim ashtu edhe në përsëritjet që bëhen gjatë gjithë javës përmes kanaleve të tij të kinemasë. Sido që të jetë, filmi është akoma i disponueshëm në shumicën e kinemave në vend.

Aktorja më e mirë në rol dytësor: Hendeku i pafund

Asgjë më shumë dhe asgjë më pak se 15 nominime për Hendeku i pafund, përfundon duke marrë sa vijon: Aktorja më e mirë kryesore (Belén Cuesta) dhe Tingulli më i mirë. Vështirë për të luftuar kundër dy paraardhësve. Në këtë rast, puna e Aitor Arregi, Jon Garaño dhe José Mari Goneaga ka pasur një njohje të rëndësishme pavarësisht se nuk ka fituar shumë çmime, dhe dukej sikur lufta e Davidit kundër Goliath. Edhe një herë ky film përqendrohet në komplotin e Luftës Civile Spanjolle që duket mjaft në modë.

Flet për një martesë që fshihet për më shumë se tridhjetë vjet për shkak të frikës së tyre nga hakmarrjet e mundshme që pala fituese mund të marrë me vete pas rezultatit të luftës. Ne do të jemi në gjendje ta shijojmë këtë film në katalogun Netflix nga 28 shkurt, në të njëjtën mënyrë që do të jetë në dispozicion me qira në Filmin nga 11 Marsi i ardhshëm. Ndërkohë, nuk na mbetet gjë tjetër veçse të shkojmë në kinema nëse duam të jemi në gjendje të flasim për të.

Filma të tjerë që mund të shikoni në internet

 • Çfarë djeg: Në dispozicion në Filmin nga 14 Shkurt.
 • Në natyrë: Në dispozicion vetëm në kinema për momentin.
 • Klaus: Në dispozicion në Netflix.
 • Buñuel në labirintin e breshkave: Në dispozicion në Movistar + dhe Apple iTunes.

Lista e fituesve në Çmimet Goya 2020:

 • Filmi më i mirë: Dhimbja dhe Lavdia
 • Regjia më e mirë: Dhimbja dhe Lavdia
 • Regjia më e mirë e re: Vajza e një hajduti
 • Aktori më i mirë kryesor: Antonio Banderas për Dhimbje dhe Lavdi
 • Aktorja më e mirë kryesore: Belén Cuesta për La tinchera infinita
 • Aktori më i mirë në rol dytësor: Eduard Fernández për Ndërsa lufta zgjat
 • Aktorja më e mirë në rol dytësor: Julieta Serrano për Dhimbje dhe Lavdi
 • Aktori më i mirë i ri: Enric Auquer për Kush Vret Hekurin
 • Aktorja më e mirë e re: Benedicta Sánchez për Lo que arde
 • Skenari më i mirë origjinal: Pedro Almodóvar për Dhimbjen dhe Lavdinë
 • Skenari më i mirë i përshtatur: Daniel Remón dhe Pablo Remón, për Weathering
 • Filmi më i mirë i animuar: Buñuel në Labyrinth of the Turtles
 • Filmi më i mirë dokumentar: Ara Malikian: Një jetë midis litarëve
 • Filmi më i mirë evropian: Les Miserables (Francë)
 • Filmi më i mirë Ibero-Amerikan: Odisea e Giles (Argjentinë)
 • Regjisori më i mirë i fotografisë: Mauro Herce për Lo que arde
 • Regjia më e mirë e produksionit: Carla Pérez de Albéniz për Ndërsa lufta zgjat
 • Redaktimi më i mirë: Font Teresa për Dhimbje dhe Lavdi
 • Regjia më e mirë artistike: Juan Pedro de Gaspar për Ndërsa lufta zgjat
 • Dizenjimi më i mirë i kostumeve: Sonia Grande për Ndërsa Lufta zgjat
 • Grimi dhe modelimi më i mirë i flokëve: Ndërsa lufta zgjat
 • Tingulli më i mirë: Hendeku i pafund
 • Efektet më të mira speciale: Vrima
 • Muzika më e mirë Origjinale: Dhimbje dhe Lavdi
 • Kënga më e mirë origjinale: Javier Rubial për Intemperie
 • Filmi më i mirë artistik me metrazh të shkurtër: Sus de Síndria
 • Filmi i shkurtër dokumentar më i mirë: Jeta jonë si fëmijë refugjatë në Evropë
 • Filmi më i mirë i shkurtër i animuar: Madrid 2120
 • Çmimi Goya of Honor: Pepa Flores (Marisol)

Shpresojmë që ky udhëzues t'ju ketë ndihmuar të shijoni të gjithë përmbajtjen e disponueshme në internet për të parë filmat më të mirë të vendit Çmimet Goya 2020.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.