Faqet më të mira për të parë filma në internet falas

Filma falas në internet

Të shkosh në kinema është shumë e mirë: dritat e fikura, një ekran gjigant, tingulli rrethues, cilësor dhe shumë i lartë dhe njerëz të cilët, nëse është një film horror, na ndihmon të jemi më nervozë. Por, duke qenë i sinqertë, jo të gjithë filmat ia vlen të udhëtosh dhe paratë që kushtojnë, kështu që gjëja më e mirë mund të jetë ta shikosh atë në shtëpi, në ekranin e kompjuterit tonë (të lidhur me TV në dhomën e ndenjes do të ishte më mirë) dhe kur ne ndjehen si ajo pavarësisht nga oraret. Duke pasur parasysh këtë të fundit, ne dëshironim t'ju ofrojmë një seri faqesh që do të na lejojnë të shohim filma në internet krejtësisht falas.

Nga lista e mëposhtme, urdhri nuk ka kuptim. Vendos vetëm faqen e parë që përdor më shumë, por e bëj vetëm sepse më lejon të kem kontroll mbi gjithçka që dua të shoh, kam parë apo seri që po ndjek. Gjithashtu, mendoj se është faqja në internet më e mirë sociale e këtij lloji dhe kjo vlen gjithashtu. Edhe pse ka faqe të tjera interneti për të parë filma në internet që gjithashtu kanë pjesën e tyre sociale, pasi që ne mund ta shohim përmbajtjen pa regjistrim, preferojmë të mos regjistrohemi, diçka që nuk ndodh në Pordede. Unë ju lë me listën.

Ku mund të shikoni filma në internet?

Mirupafshim

mirupafshim

Kur i famshmi Serikisht filloi të lëkundet, shumë prej nesh filluan shikoni për alternativa dhe shumë përdorues u ndeshën me Pordede. Emri vjen nga POR DEscarga Directa, i cili është një forum ku ngarkohen edhe lidhje për filma transmetues. Dallimi midis Pordede dhe Pordescargadirecta dhe asaj që na bëri të bëhemi faqja jonë e preferuar kur Seriesly mbyllet është se ne mund të mbajmë gjurmët e serive tona të preferuara, si dhe të kemi kontroll se cilët filma kemi parë, të cilët duam të shohim, të preferuarit tanë dhe madje komentoni dhe shikoni se çfarë mendojnë përdoruesit e tjerë për një film, serial ose episod të një seriali.

La pjesa sociale de Pordede, siç ishte në kohën e saj në Seriesly, është ajo që, për mendimin tim, i bën përdoruesit të qëndrojnë në Pordede.

UPDATE: Pordede tashmë ra dhe u bë Plusdede, e cila gjithashtu u mbyll, por këtu janë alternativat tona për Plusdede, një përmbledhje e faqeve të ngjashme.

Faqja e internetit: pordede.com

Filma24

filma24

Në Pelis24 gjithashtu kemi shumë filma dhe shumë shpejt, por ka një pikë tjetër pozitive që nuk mund të anashkalohet: ne mund të shohim filmat pa u larguar nga uebi. Isshtë e vërtetë që disa lidhje kërkojnë Flash Player, por zgjedhja e një opsioni dhe shikimi i tij nga faqja e internetit është e pavlefshme. Si në çdo shërbim të mbajtjes së videove, ne mund të shikojmë filma në ekran të plotë. Eshte e mrekullueshme

Faqja e internetit: movies24.com

Pelisdanko

danko-filma

PelisDanko ishte një nga të parët që pashë kur pashë që problemet e njoftuara nga Seria, dhe unë e quaj atë përsëri sepse ishte referencë në këtë lloj faqe në internet. Në të vërtetë, gjëja e parë që gjeta ishte SeriesDanko dhe atje kam parë episode të serialeve si The Walking Dead ose Better Call Saul. Kanë shumë lidhje për secilin film dhe në disa gjuhë (latinisht, spanjisht, origjinal, me nëntituj…). Një tjetër opsion interesant që ia vlen të kesh në të preferuarat tona.

Faqja e internetit: pelisdanko.com

Artikulli i lidhur:
Si të shikoni filma aktualë plotësisht falas në Spanjisht

Filma gjithsej

filma gjithsej

E njëjta gjë që thashë për PelisDanko, funksionon për mua me Total Movies. Në atë moment pasigurie, duke kërkuar alternativa, u ndesha Seritë totale, i cili gjithashtu ka një seksion filmi. Ai gjithashtu ka shumë lidhje për secilin film / kapitull dhe në spanjisht, latinisht, nëntitull dhe version origjinal.

Faqja e internetit: pelikulastotales.com

Shkarkime

shkarkime të përziera

Downloadsmix është një faqe që unë e njihja edhe para ligjit që detyroi mbylljen e shumë faqeve në internet që na ofronin lidhje për të parë filma transmetues. Më parë ishte downloadsmix.net dhe gjithashtu ishte gati të mbyllej, por ata u ngritën dhe tani, përveç që ofrojnë shkarkime të drejtpërdrejta, ata gjithashtu ofrojnë lidhje për të parë përmbajtjen në transmetim.

Downloadsmix ka shumë filma (dhe jo vetëm filma) dhe, për më tepër, ato zakonisht shtoni ato asgjë tjetër nuk ndodh një premierë. Natyrisht, shumicën e kohës ata fillojnë të rriten në cilësinë "TS-Screener" por, në rastin më të vogël, i kemi në DVD-Screener ose BR-Screener. Ata gjithashtu shtojnë filma HD.

Uebsajt: downloadsmix.com

tekilaz

tekilaz

Tekilaz nuk është një faqe tërheqëse vizuale dhe as nuk duket shumë intuitive, por kjo nuk është ajo që na intereson. Ajo që na intereson është se shtoni premierat së shpejti dhe ne gjithashtu mund shikojini nga i njëjti rrjet, e cila është mjaft e rehatshme. Ashtu si në Pelis24, ne mund t'i vendosim filmat në ekran të plotë sapo t'i luajmë. Një tjetër faqe interneti për tu marrë në konsideratë.

Faqja e internetit: tekilaz.com

Filma

filma filmash

Ne vazhdojmë me Peliculasmas, një faqe tjetër interneti si Tekilaz që nuk duket më intuitivja në botë, por shton lëshime të reja mjaft shpejt dhe ne gjithashtu mund ta shikojmë filmin pa u larguar nga faqja e internetit, e cila është mjaft komode. Nëse dëshironi të shihni premierat, duhet të klikoni vetëm aty ku shkruhet "Filmat e Publikimeve të 2015" (ose vitin që dëshironi).

Faqja e internetit: moviesmas.com

Filma dhelprash

Filma dhelprash

Nëse ajo që dëshironi është një faqe e shpejtë, Peliculasfox mund t'ju interesojë. Nëse kemi Flash Player të instaluar, mund të shohim filma në tre ose katër klikime, fjalë për fjalë, për sa kohë që filmi që duam të shohim është ndër të parët. Ne zgjedhim vitin, zgjedhim një film dhe e japim për të luajtur. Më e thjeshtë, e pamundur.

Faqja e internetit: moviesfox.com

tvpelis

filma televizivë

Ne vazhdojmë me shpejtësi për të parë filma me disa klikime dhe shkojmë në uebfaqen e Tvpelis. Ju gjithashtu duhet të keni të instaluar Flash Player, por me disa klikime do të shikojmë filmin që duam, për sa kohë që është në katalogun tuaj. Duke parë atë që kanë, duket se ata gjithashtu shtojnë premierat së shpejti. Vlen ta kemi në të preferuarat tona, pa dyshim.

Uebfaqja: tvpelis.net

mos e shiko

nolomiret

Vazhdojmë me shpejtësi, por ulim pak komoditetin. Në Nolomires mund të shikojmë edhe filma me disa klikime, por nuk ka seksione, vetëm kërkim dhe për këtë arsye them që është më pak komode. Sidoqoftë, unë kam parë filma që nuk janë publikuar shumë kohë më parë, prandaj gjithashtu vlen të merret në konsideratë.

Uebfaqja: nolomires.com

HDFull

hdfull

Megjithëse në emër të tij mund ta lexojmë qartë Full HD, nuk është gjithmonë e vërtetë, logjikisht. Ata kanë një katalog të mirë filmash (dhe më shumë përmbajtje) dhe kanë tendencë të shtojnë lidhje shumë shpejt. Si çdo uebfaqe e mirë e këtij lloji, ekziston një mundësi për t'i parë ato në VOS, në spanjisht dhe në latinisht.

Faqja e internetit: hdfull.tv

 SeriaDB

seridb

SerieDB është një faqe tjetër e shkëlqyeshme që, edhe pse në emër të saj shohim fjalën "seri", ajo gjithashtu ka filma për t'u parë në transmetim. Ata shtojnë shumë lidhje dhe shumë shpejt, por duhet të keni instaluar Flash Player (dhe mbase Java) që të mund të hapni disa lidhje. Unë e shtoj në këtë listë sepse më është rekomanduar dhe e kam në të preferuarat e mia, por ende nuk kam mundur të shoh asgjë (nuk përdor Flash ose Java).

Faqja e internetit: seriesdb.com

gunula

gjëndër

Gnula është një faqe ku, si shumë të tjerë, kemi shumë filma (dhe seriale). Ajo që e bën atë të veçantë për mua është se shumë nga të fundit filma tmerri Unë kam parë që kanë përfshirë tekstin e faqes së tyre të internetit në një moment. Kam ardhur të shoh filma me cilësi të jashtëzakonshme sapo të shfaqen. Sigurisht, me titra kineze. Sido që të jetë, titrat janë një e keqe më e vogël, pasi i kam parë gjithmonë sepse vërtet kam dashur të shoh filmin në fjalë; ato janë një çmim që ia vlen të paguash.

Uebfaqja: gnula.nu

LëshonShko

krejt e re

EstrenosGo është një faqe në internet që më rekomandohet nga një vëlla që shikon shumë kinema. Në fillim, ne menduam se nuk mund të përfshihej në këtë listë, por, duke shfletuar pak uebin dhe megjithëse mund të lexojmë qartë "faqen e shkarkimit", ne kemi verifikuar që ka edhe lidhje për të shikuar filma streaming, e cila është ajo që ne të interesuar në këtë listë.

Siç dikton emri i tyre, ata shtojnë lidhje me premiera mjaft shpejt, kështu që është interesante t'i mbajmë ato ndër të preferuarat tona për të hedhur një vështrim herë pas here.

Faqja e internetit: premieresya.org

DvixaTop

divksatop

DvixaTope është një faqe në internet që vëllai im më ka rekomanduar. Megjithëse mund të keni dëgjuar për të, është gjithashtu e vërtetë që ka pasur shumë faqe me fjalën "dvix" në historinë e faqeve të shkarkimit. Sido që të jetë, ajo që ka rëndësi për ne është ajo që ata na ofrojnë aktualisht dhe DvixaTope ka një katalog të gjerë filmash, por edhe de seri, lojëra, programe kompjuterike, muzikë dhe gjëra të tjera. Pa dyshim, ia vlen të kurseni. Sa më shumë qejf.

Uebfaqja: divxatope.com

newpct1

newpct1

Newpct është një lëkundës i vjetër. Para krijimit të Newpct1 ata tashmë kishin ngarkuar torrente për të shkarkuar filma për një kohë të gjatë dhe tani ata gjithashtu kanë një faqe në internet ku ne mund t'i transmetojmë ato. Edhe pse historia e tyre flet mirë për ta dhe ata kanë shumë filma në dispozicion, duhet pranuar që Nuk është nga të parët që shton premierat, por gjithmonë ia vlen të kesh në dhomën e gjumit, në rast se, për çfarëdo arsye, opsionet tona të tjera na dështojnë.

Uebfaqja: newpct1.com

Pro të transmetimit të filmave

 • Ne mund të shohim filma pa shkarkim. Kjo do të thotë që ne mund t'i shohim ata pa u shqetësuar se sa hapësirë ​​na ka mbetur, pasi do të shkarkojmë vetëm disa megabajt skedarë të përkohshëm që do të fshihen kur t'i shohim.
 • Nuk ka nevojë për konvertim. Ndonjëherë kur shkarkojmë një film nuk është i pajtueshëm me pajisjen e synuar, siç janë disa televizione me USB. Nëse e shohim me shfletuesin, ky nuk është problem.
 • Immediate. Filmi që gjejmë, e kemi në dispozicion me vetëm disa klikime të tjera.

Kundrat e shikimit të filmave në internet

 • Imazhi dhe cilësia e zërit nuk janë shumë të mira. Ndonjëherë mund të gjejmë filma me cilësi të mirë, por nuk është më i zakonshmi. Duke u shkarkuar në kohë reale, ka të ngjarë që, me një lidhje të ngadaltë, të shihet me cilësi më të keqe. Ne kurrë nuk do të transmetojmë një film me të njëjtën cilësi sikur ta kemi shkarkuar në HD.
 • Reklama e tepruar. Faqet e internetit që mbajnë këto lloje të videove janë plot reklama. Ndonjëherë, dhe kjo është e vërtetë, unë dua të shikoj anime (Dragon Ball Super) dhe, ndërsa pres të shoh lidhjen, unë jam në një faqe plot me reklama pornografike. Logjike: karikaturat për të gjithë audiencat = porn. Edhe kur jemi në faqe për të parë filmin, ka të ngjarë që reklamat të shfaqen më poshtë, diçka që ne e heqim thjesht duke kaluar në ekran të plotë.
 • Ndonjëherë na duhet kërkoni më shumë sesa llogarinë. Nëse një film është i vjetër, shumë i ri ose jo shumë i famshëm, menjëherë mund të zhduket. Mund të na duhet të kërkojmë në shumë faqe në internet dhe të provojmë lidhje të shumta për të parë një film. Kjo është arsyeja pse në këtë listë ne ju ofrojmë kaq shumë opsione

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Komentet 3

 1.   David dijo

  Ndonjë kod regjistrimi për pordede ju lutem? !!!


 2.   Seria Pordede dijo

  Përlidhni më të mirën, pa dyshim


 3.   Paul dijo

  Unë konsideroj që platforma më e mirë falas e transmetimit të internetit në këtë moment është plusdede, pasi që rënia e pordede nuk ka asnjë tjetër që i afrohet, të paktën është ajo që ka më shumë seri dhe filma në repertorin e saj.