Si të shikoni Lojërat Olimpike Tokyo 2020 falas dhe drejtpërdrejt

Lojërat Olimpike Tokyo 2020

Ato që duhej të ishin Lojërat Olimpike të Tokios 2020 u bë, për shkak të COVID19, në Lojërat Olimpike të Tokios 2021. Historia është shtyrë një vit, por dëshira dhe dëshira e atletëve më të mirë në botë për të marrë medaljen e artë të shumëpritur nuk ka zvogëluar asnjë pikë.

Zbuloni se si mund t'i shikoni Lojërat Olimpike Tokyo 2020 plotësisht falas, si në internet dhe në televizionin tuaj, në mënyrën më të rehatshme. Bëhuni gati për këto Lojëra Olimpike që fillojnë menjëherë pas Euro 2020 dhe që mund të sjellin shumë gëzime për dashamirët e kastit të madh të sporteve në të cilat jona do të provojë fatin e tyre.

Provoni një muaj falas: Mos humbisni hapjen e lojërave olimpike dhe regjistrohuni në DAZN duke klikuar këtu. Ju do të jeni në gjendje të shihni të gjitha lojërat olimpike dhe shumë më tepër sporte ekskluzive (F1, basketboll, futboll ...)

Datat dhe fillimi i Lojërave Olimpike Tokyo 2020:

Lojërat Olimpike Tokyo 2020 ishin planifikuar fillimisht të zhvilloheshin midis 24 korrikut dhe 9 gushtit. Sidoqoftë, duke marrë parasysh që Eurocup gjithashtu duhej shtyrë dhe se koronavirusi mund të bredhte lirshëm, nuk kishte zgjidhje tjetër përveç caktimit të datave të reja.

Kështu, Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) vendosi së pari të ruajë emrin Tokyo 2020 për këto Lojëra Olimpike, dhe krijoni një kalendar të ri që do t'ju shpjegojmë më poshtë.

Lojërat Olimpike Tokio 2021

Në këtë mënyrë, Data zyrtare e fillimit të Lojërave Olimpike Tokyo 2020 do të jetë 23 korrik 2021, ndërsa ceremonia e mbylljes do të zhvillohet në 8 gusht 2021. Siç e dikton tradita, ceremonia e hapjes së këtyre Olimpiadave Tokyo 2020 do të mbahet në Stadiumin Olimpik të Tokios në të njëjtën ditë më 23 korrik 2021 dhe që ju mund të shihni drejtpërdrejt nga këtu.

Ju e dini kur do të zhvillohet kjo shfaqje sportive, një ngjarje që zhvillohet vetëm çdo katër vjet dhe bashkon atletët më të mirë nga e gjithë bota. Një kohë e mirë për të përgatitur një kalendar interesant të festimeve.

Në të njëjtën mënyrë që Lojërat Olimpike Tokyo 2020 kanë marrë një kalendar të përshtatur, saktësisht e njëjta gjë do të ndodhë me të Lojërat Paraolimpike Tokyo 2020, të cilat do të zhvillohen midis 24 gusht dhe 5 shtator të këtij viti 2021. Ne jemi të sigurt që ju nuk do të dëshironi t'i humbni ata, heronj të vërtetë që luftojnë kundër fatkeqësive.

Si të shikoni Lojërat Olimpike Tokyo 2020 falas dhe në internet

Ne kemi shumë alternativa për të parë Lojërat Olimpike Tokyo 2020 falas, dhe pa dyshim më interesantja është të zgjedhësh muajin e provës që DAZN u ofron të gjithë abonentëve të saj të rinj. Ndërsa sapo lexove, DAZN ofron një provë 30-ditore nga platforma e saj pa pasur nevojë të paguani asgjë, pa asnjë lloj angazhimi apo ndëshkimi, për këtë duhet të regjistroheni vetëm në DAZN në mënyrë rutinore.

Nëse DAZN përfundon duke ju bindur, ju mund të zgjidhni shërbimin vjetor që do t'ju ofrojë dy muaj më shumë (gjithsej tre) plotësisht falas, këto janë ofertat:

 • pagesë mujore: 9,99 € / muaj
 • pagesë vjetore: 99,99 € / muaj

shikoni lojrat olimpike 2021 falas

Gjithashtu, mos harroni se do të jeni në gjendje të shijoni përmbajtje të veçantë si Premier League Angleze ose Basketboll Euroleague të përfshira në pajtimin tuaj DAZN.. Kjo është mënyra më e ligjshme dhe e lehtë për të shijuar Lojërat Olimpike Tokyo 2020 plotësisht falas, të gjitha pa harruar se DAZN ka një aplikacion për platformat kryesore Smart TV të Samsung, LG dhe Sony, si dhe versionet e tyre për Android TV dhe Apple TV, kështu që ju të mund të shijoni DAZN si në PC tuaj ashtu edhe në pajisjen tuaj celular ose televizion.

Në mënyrë të ngjashme, RTVE (Radio Televisión Española) do të transmetojë përmbajtje të caktuar nga Lojërat Olimpike Tokyo 2020 në transmetim falas në kanalet e saj të ndryshme televizive, veçanërisht "TDP" ose Teledeporte. Ju do të jeni në gjendje të konsultoheni me përmbajtjen sipas kërkesës në faqen e saj të internetit për një javë pasi të jetë transmetuar. Sigurisht, do të duhet të jeni të vëmendshëm ndaj kalendarit të përmbajtjes që transmetohet. Në mënyrë të ngjashme, RTVE do të transmetojë edhe Lojërat Paraolimpike Tokyo 2020.

Provoni një muaj falas DAZN dhe mos harroni asgjë nga Lojërat Olimpike të Tokios në 2021

Si të shikoni Lojërat Olimpike në Vodafone, Movistar dhe Orange

Ofruesit kryesorë të internetit dhe VOD në Spanjë do të transmetojnë gjithashtu përmbajtje në lidhje me Olimpiadën e Tokios në 2020 në kanalet e tyre përkatëse:

 • Portokalli: Eurosport 1 dhe Eurosport 2 në numrat 100 dhe 101 me paketën Orange TV Total.
 • Movistar: Eurosport 1 dhe Eurosport 2 në numrat 61 dhe 62 me çdo tarifë Movistar Fusion.
 • Vodafone: Eurosport 1 do të jetë në dispozicion me cilindo tarifë që përfshin televizionin. Sigurisht, nuk do të keni kanalin Eurosport 2, i cili do të kushtojë rreth 5 € më shumë në muaj.

2020 i tillë

Siç e keni parë, të gjithë ofruesit e internetit dhe televizionit kabllor në Spanjë përfitojnë nga përmbajtja e Eurosport për të ofruar produkte Lojërat Olimpike të Tokios 2020. Nëse, nga ana tjetër, dëshironi të punësoni vetëm Eurosport, i cili do të lëshojë të gjitha disiplinat pa përjashtim, mund të bëni ofertën vijuese:

 • Pagese mujore: 6,99 €
 • Pagesa vjetore: 39,99 €

Vendet e Lojërave Olimpike Tokyo 2020

Kryeqyteti japonez do të përqendrojë të gjitha selitë e tij në tre lokacione në mënyrë që të ofrojë një zhvillim efektiv të Lojërat Olimpike Tokyo 2020:

 • Gjiri i Tokios: Qendra Ujore Olimpike, Arisea Coliseum, Ariake Arena.
 • Zona e Trashëgimisë: Stadiumi Olimpik i Tokios, Nippon Budokan dhe Kopshti Imperial Palace.
 • Zonë metropolitane: Aska Field, Saitama Super Arena dhe Stadiumi Yokohama.

Japonia, nga ana e saj, ka shpallur përsëri një gjendje të jashtëzakonshme për shkak të rritjes së COVID-19, prandaj nuk do të ketë publik në tribuna, as vendas dhe as të huaj. DHEKjo do të turbullojë veçanërisht ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike Tokyo 2020, si dhe ajo mbyllëse.

Shtë një kohë e mirë për të kujtuar se në Lojërat Olimpike të fundit në Rio de Janeiro 2016 delegacioni spanjoll Ajo përbëhej nga gjithsej 306 atletë që morën pjesë në 25 sporte të ndryshme. Në këtë rast, Spanja ishte e 14-ta në rendin e medaljeve, duke marrë kështu 7 medalje të arta, 4 medalje argjendi dhe 6 medalje bronzi. Kjo, në veçanti, ka qenë pjesëmarrja e dytë më e mirë e Spanjës në Lojërat Olimpike që nga Barcelona 1992. Prandaj, duke marrë parasysh që tani kemi më shumë pjesëmarrës, pritet që të mund të mposhtim edhe rekordin tonë.

Shpresojmë që kjo listë interesante e opsioneve t'ju ka shërbyer atje ku mund të shihni Lojërat Olimpike Tokyo 2020, kështu që nuk do të humbisni asnjë pikë të gjithçkaje që ndodh në ngjarjen sportive më të pritur nga sportdashësit, këto Olimpiada premtojnë të jenë shumë interesante duke marrë parasysh merrni parasysh situatën e veçantë që ka ndodhur gjatë pandemisë, tani është koha për të shijuar.

Të gjitha sportet nga Lojërat Olimpike 2020 të Tokios

datat jjoo tokyo 2020

Ne kemi disa variacione, ju e dini që Komiteti Olimpik Ndërkombëtar ka tendencë të ndryshojë disa nga disiplinat në të cilat merr pjesë, megjithatë, klasikët ruhen akoma:

 • atletikë
 • badminton
 • basketboll
 • Basketboll 3 × 3
 • hendboll
 • Bejsboll
 • boks
 • Çiklizëm BMX i stilit të lirë
 • Gara me biçikletë BMX
 • Biçikletë malore
 • Çiklizëm në pistë
 • Çiklizmit rrugor
 • shkallëzim
 • skermë
 • futboll
 • Gjimnastikë artistike
 • Gjimnastikë ritmike
 • Trampolinë
 • Golf
 • Ngritje peshe
 • Kalërim
 • Hokej
 • Xhudo
 • Karate
 • Lucha
 • not
 • Not artistik
 • Not në ujë të hapur
 • Pentathlon modern
 • Janjio sllallomi
 • Janji në pranverë
 • Remo
 • regbi
 • Kërcime
 • Skateboarding
 • Shfletoj
 • Taekwondo
 • Vela
 • Volejboll
 • volejboll plazhi
 • Vaterpol

Padyshim, midis këtyre disiplinave do të gjejmë disa nga modalitetet më të njohura, të tilla si kërcimi i shtyllës ose vrapimi prej 100 metrash.

Roli i Spanjës në Lojërat Olimpike

Komiteti Olimpik Spanjoll (COE) do të kontribuojë në Lojërat Olimpike të Tokios jo më pak se 321 atletë në 29 disiplina të ndryshme. Këtë vit bartës të flamurit spanjoll do të jenë kanoeisti Saúl Craviotto dhe notari Mireia Belmonte. Nga këta atletë, Spanja do të kontribuojë 184 burra dhe 137 gra që do të luftojnë për të fituar medaljen e artë, pasi nuk mund të ishte ndryshe.

Spanja duhet të jetë në një diapazon midis 14 dhe 24 medaljesh, ndërsa maksimumi për të mposhtur është 22 medaljet e marra në Lojërat Olimpike të Barcelonës në 1992. Edhe pse arritja e arit është e shtrenjtë, ne do të duhet të mbajmë një sy në Karate, Triathlon dhe Vozitje me kanoe.

 • Karate: Sandra Sánchez, përfaqësuesja femër e Spanjës, ka qenë kampione bote në 2018 dhe në 2019, kështu që kjo arritje e pozicionon atë si favorit për medaljen e artë. E njëjta gjë ndodh me Damián Quintero, Malaga është numri 1 në renditje dhe nënkampione në botë, kështu që medalja duhet të sigurohet.
 • Vozitje me kanoe: Saúl Craviotto është duke kërkuar medaljen e tij të pestë që të përputhet me David Cal, ndër të tjera ai do të luftojë për lavdi me Cristian Toro i cili ishte një medalist i artë në Rio 2016.
 • Basketboll: Goesshtë e vetëkuptueshme që ekipi spanjoll i basketbollit për meshkuj është një kandidat i qartë për medaljen e artë përkrah Shteteve të Bashkuara të Amerikës, por ne nuk e harrojmë ekipin spanjoll të basketbollit për femra, kampionët e Evropës në 2019 dhe të tretin në botë në 2018. pozicionuar si një nga skuadrat më të mira të basketbollit në histori.
 • Skuadra e futbollit për meshkuj: Edhe pse ari i tij i vetëm daton nga viti 1992 dhe ai nuk mori pjesë në Rio 2016, ekipi i përbërë nga futbollistë të njohur si Pedri ose Marco Asensio do të luftojë për të sjellë ari në Spanjë.

Këto janë disa nga sportet në të cilat Spanja shpreson të marrë një medalje metalike të emrit dhe për këtë arsye duhet të keni gati axhendën tuaj në mënyrë që të mos humbni një vështrim të suksesit tonë të mundshëm.

Më shumë informacion - Shikoni Lojërat Olimpike 2021 falas


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.