Analiza e shkallës Xiaomi Mi Përbërja e Trupit 2

Kopertina e Shkallës së Përbërjes së Trupit Tim

Këtë herë kemi mundur të provojmë përsëri një produkt Xiaomi. Një fabrikë që, siç e dimë, shkon shumë përtej smartphone-ve dhe të vishet. Dhe kjo prodhon produkte të një natyre sa më të larmishme sa mund të imagjinojmë. Sot ju sjellim analizën e një produkti që tashmë ka qenë shumë i suksesshëm me versionin e tij të parë, Shkallën 2. nuk është një produkt i ri në treg (Ka më shumë se një vit në shitje), pajisje të këtij lloji është duke pasur një gozhdë të re. 

Xiaomi vazhdon të grumbullojë sukses pas suksesit me një përqindje të lartë të lartë të produkteve që krijon, dhe Shkalla 2 e Përbërjes së Trupit Mi është provë se edhe një shkallë mund të bëjë ndryshimin. Një produkt më i kërkuar nga sa mund të besojmë, veçanërisht për ata që vendosin të kujdesen për veten e tyre dhe të mbajnë gjurmët e evolucionit të tyre fizik.

Shkalla e Përbërjes së Trupit Tim 2, kontrolloni peshën tuaj dhe shumë më tepër

A priori, nëse nuk jemi njohur me këtë lloj pajisje, mund të mendojmë se një shkallë nuk na jep shumë më tepër sesa informacione në lidhje me peshën. Ju vazhdoni, merrni të dhëna për peshën tuaj, dhe pak më shumë. Epo, jo, shkallët gjithashtu kanë evoluar për t'iu përshtatur teknologjive të reja. Dhe falë firmave si Xiaomi, tani mund të merrni një mori rezultatesh dhe matjesh në smartphone-in tuaj.

Po, shkalla lidhet me smartphone-in tonë përmes Bluetooth 5.0, dhe na ofron një sasi dhe shumëllojshmëri të të dhënave që nuk mund t'i imagjinonim. Të ndryshme patate të skuqura të teknologjisë së përparuarDhe algoritme që llogaritin parametrat bazuar në peshën tonë dhe të dhënat e futura, dhe a softuer shume specifik ato na ofrojnë informacion shumë të plotë në lidhje me gjendjen fizike të trupit tonë.

Shkalla e Përbërjes së Trupit Mi 2 është plotësuesi ideal për të monitoruar gjendjen tuaj fizike dhe për të kontrolluar evolucionin tuaj nëse keni vendosur ta përmirësoni. Ne do të marrim informacion me deri në 13 metrika të shpjeguara në mënyrë të përsosur në lidhje me përbërjen e trupit tonë aktual Njihni indeksin e masës trupore, midis shumë të dhënave të tjera, dhe Merrni këshilla për të përmirësuar të dhënat tuaja më të këqija.

Kjo është shkalla e Shkallës 2 të Përbërjes së Trupit Mi

Fizikisht Versioni i ri i Shkallës së Përbërjes së Trupit Xiaomi Mi është praktikisht identik me modelin e parë. Dallimi kryesor qëndron në përdorimin e më shumë materialeve "premium" që ju japin një imazh me cilësi më të lartë. Ne gjejme gotë e bardhë e zbutur në zonën e shkeljes. Një dizajn e thjeshtë, si dhe elegante. Ka qoshe të rrumbullakosura që i japin asaj kthesa të lëmuara dhe të këndshme.

Shkalla e Përbërjes së Trupit Tim 2 përpara

La Ekrani LED i integruar është i fshehur nën xham kur shkalla është e papunë. Dhe kjo tregon kur hyjmë për të treguar leximet e peshës. 

Ekrani i Përbërjes së Trupit Tim 2

Në pjesën e poshtme gjejmë kutinë për tu përfshirë bateritë, në këtë rast do të na duhet 4 bateri me madhësi AAA. Disa bateri që sipas Xiaomi mund të zgjasë, me përdorimin "normal" të shkallës, me shume se nje vit.

Shkalla e Përbërjes së Trupit Tim 2 e pasme

Brenda kutisë nuk gjejmë ndonjë shtesë ose surprizë. Shkalla vetë, dhe një kuti e vogël me udhëzimet për përdorim në disa gjuhë.

Matja e saktë dhe e gjithë informacioni që ju nevojitet

La Funksioni kryesor e një shkalle është ajo e matni peshën sa më saktë që të jetë e mundur. Dhe kur vendosim të ndryshojmë jetën dhe dietën tonë për të përmirësuar gjendjen tonë fizike, çdo gram ka rëndësi. Kjo është arsyeja pse Shkalla e Përbërjes së Trupit Mi 2 ka një Sensor çeliku mangani në formë G me saktësi të pabesueshme. Përveçse mund të ndryshojmë matjet midis kilogramëve, paundve etj., Ne do të marrim informacion i saktë mbi variacionet e peshës deri në 50 gram.

Shkalla e Përbërjes së Trupit Tim 2 pesha

Falë të përparuarve Çipi BIA ne mund të marrim të dhëna të plota për gjendjen e trupit tonë me informacion të saktë dhe të detajuar. peshë, BMI, përqindja e dhjami i trupit, Masa e muskujve, Shkalla e lagështisë, Shkalla e Proteinave, Yndyra Viscerale, Metabolizmi Bazal, Masa Kockore, Mosha Fizike, Pesha Ideale, Lloji i Trupit dhe Rezultati i Shëndetit. A keni ditur ndonjëherë kaq shumë për trupin tuaj?

Një aplikacion që maksimizon funksionalitetin e shkallës 2 të përbërjes së trupit tim

Zepp Life
Zepp Life
zhvilluesi: Huami Inc.
Çmimi: Free+
 • Pamja e ekranit të Zepp Life
 • Pamja e ekranit të Zepp Life
 • Pamja e ekranit të Zepp Life

Ne gjithmonë flasim për ndryshimin midis përdorimit të një aplikacioni vetjak të krijuar për një pajisje të plotë ose një aplikacioni gjenerik të pajtueshëm. Përvoja e nivelit të përdoruesit që ofron Ne Fit për të kontrolluar secilën nga të dhënat që Shkalla 2 e Përbërjes së Trupit Mi është në gjendje të na ofrojë është e mahnitshme. Ne mund të krijojmë deri në 16 profile të ndryshme për të mbajtur një kontroll shumë të hollësishëm të evolucionit të secilit përdorues.

Shkalla jonë Xiaomi zbulon automatikisht secilin person që e përdor atë, nëse është regjistruar më parë. Të bëjë një leximi i peshës dhe informacionit tjetër, që drejtpërdrejt është ruajtur me të gjitha të dhënat e përdoruesit në fjalë. Dhe kjo na tregon kurbën e evolucionit në secilin nga parametrat.

Sensori 2 i përbërjes së trupit tim

Tabela e specifikimeve

Markë Xiaomi
Model Shkalla e Përbërjes së Trupit Tim 2
materiale qelqi dhe plastika e përforcuar
Conectividad Bluetooth 5.0
pajtueshmëri iOS 9.0 ose më i lartë dhe Android 4.4 ose më i lartë
Njësitë e matjes Kg - Lb - Jin
Bateri e rimbushshme NO
Bateritë 1.5V AAA
Diapazoni i matjes Deri në 150 kg
Ndarja e shkallës 50 g
përmasat 300 x 300 x 25 mm
peshë 1.7 kg
Lidhja e blerjes Shkalla e Përbërjes së Trupit Tim 2
çmim  
Shkalla e Përbërjes së Trupit Tim 2
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
36,36
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 70%
 • Ekran
  Redaktori: 50%
 • performanca
  Redaktori: 80%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 60%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 85%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.