Shkarkoni FB Album Mod: shkarkoni fotot e Facebook në kompjuter

Aktualisht ka një numër të madh të mjete që mund të na ndihmojnë Për të arritur këtë objektiv, i cili mund të ketë një nivel të caktuar të kompleksitetit ose efikasitetit të punës në varësi të shfletuesit të Internetit që ne përdorim.

Për ata që janë mësuar të përdorin së bashku Google Chrome dhe Facebook ne kemi një zgjidhje për të qenë në gjendje shkarkoni albumin tuaj të fotografive në kompjuterin tuaj. Kjo alternative vjen si një zgjatim për Google Chrome, i cili ka emrin "Shkarkoni FB Album Mod" dhe ka një mënyrë shumë interesante të punës.

Si të përdorni «Shkarkoni Modin e Albumit FB»

Siç kemi sugjeruar në pjesën e sipërme, kjo shtesë e quajtur "Shkarkoni FB Album Mod" domosdoshmërisht do të kërkojë që ne të përdorim Facebook në Google Chrome. Gjëja e parë që duhet të bëjmë është të hapim një sesion në atë shoqëror dhe në këtë shfletues interneti, duke dashur të kalojmë më vonë te lidhja shkarkoni nga Dyqani Chrome.

Pasi të keni pranuar kushtet e instalimit dhe përdorimit, një ikonë që e identifikon plotësisht do të shfaqet në pjesën e sipërme të djathtë të shiritit të shfletuesit. Procesi për të filluar shkarkimin është mjaft i thjeshtë, pasi do të duhet vetëm të kryejmë hapat e mëposhtëm:

 • Shko tek albumi fotografik që duam të shkarkojmë në kompjuter.
 • Klikoni në ikonën që i përgjigjet kësaj shtese (Shkarkoni FB Album Mod).
 • Zgjidhni butonin "Normal" në mënyrë që fotot të ngarkohen në një faqe të vetme.
 • Përdorni butonin e verdhë për të ruajtur fotografitë në album.

Shkarkoni Modin e Albumit FB

Kjo bëhet metoda konvencionale që duhet të përdorim për të shkarkuar një album fotografik të tërë që kemi në Facebook në kompjuterin tonë personal. Kur zgjedhim opsionin e fundit do të pyetemi vendi ku ne duam që këto fotografi të vendosen dhe të ruhen. Ka metoda të tjera alternative që mund të përdoren me këtë shtesë për Google Chrome, të cilat përfshijnë nevojën për të bërë një shkarkim selektiv të disa fotove dhe jo më shumë, të një albumi të tërë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jorge dijo

  e cila është dosja e paracaktuar