Shkarkoni lojëra falas në Ps4, si ta bëni atë në hapa të thjeshtë

Tani duke luajtur video lojëra nuk është e shtrenjtë nëse tashmë kemi një tastierë aktuale, si në këtë rast Playstation 4, Ne kemi një mori lojërash Freetoplay me të cilat investojmë ato orë boshe në të cilat duam të jemi vetëm në shtëpi me ventilator ose kondicioner të lidhur. Katalogu i lojërave falas është gjithnjë e më i gjerë dhe kjo është për shkak të pranimit të madh që ata kanë pasur nga publiku i gjerë, deri në pikën e të qenit më të popullarizuara në mesin e lojtarëve rastësor.

Ky fenomen është popullarizuar sidomos nga telefonat inteligjentë ku lojërat e vetme që kanë sukses janë ato falas me blerjet brenda aplikacioneve. Kjo është për shkak se luajtja është falas, por me shumë kufizime. Kufizime që variojnë nga një numër i kufizuar i botëve ose niveleve, ose thjesht deri te përmbajtje estetike shtesë si p.sh. armë për revole ose veshje të ndryshme. Ky model biznesi është përqafuar edhe nga konzot, duke gjetur një larmi të madhe të tyre në PlayStation 4. Në këtë artikull ne do të tregojmë se si ta bëjmë atë dhe cilat na duken më interesante.

Ku dhe si mund t'i përdor këto lojëra në PlayStation 4?

Asshtë aq e thjeshtë sa të hysh në dyqan dhe të zbresësh në listë atje ku gjejmë seksionin "Falas", brenda do të gjejmë 3 seksione:

  • Për të eksploruar: Ku mund të hedhim një vështrim të përgjithshëm se çfarë rekomandon vetë dyqani, Këto rekomandime kanë tendencë të ndryshojnë rregullisht.
  • Pikat kryesore: Në këtë pjesë do të gjejmë loja me e shquar e momentit, ose ai që ka marrë më shumë lajme.
  • Falas: Më në fund këtu mund ta shohim e gjithë përmbajtja falas që na ofron PlayStation në tërësinë e saj.

Zona e luftës Ps4

Ne kujtojmë se megjithëse këto lojëra janë falas, përmbajtja shtesë që duam të fitojmë do të paguhet. Sidoqoftë, shumica dërrmuese e këtyre lojërave nuk kërkojnë PlayStation plus, edhe pse nëse dëshirojmë të shijojmë një numër më të madh të lojërave çdo muajUnë rekomandoj shumë të paguani për pajtim pasi cilësia e këtyre titujve është shumë e lartë.

Guys Fall: Ultimate Knockout

Nuk është një lojë falas si e tillë, pasi që në të kushti origjinal kushton 19,99 €, por këtë muaj Playstation Plus po e dhuron atë, pa dyshim një tërheqje më se e mjaftueshme për të rënë dakord për të paguar ato 5 € mujore që kushton plus.

Isshtë një betejë mbretërore e mini lojërave që na kujtojnë programet mitike televizive si Humor Amarillo ose Grand Prix. Sigurisht tingëllon si argëtim dhe është. Çdo provë bëhet një garë masive për të kaluar testet sa më shpejt të jetë e mundur, në të cilën 60 lojtarë në internet garojnë raund pas raundi për t'u përpjekur të përfundojnë të parët në secilën prej tyre. Duket aq e çmendur sa është në të vërtetë, pasi përveç ngjyrës së bastit, estetikja e saj është shumë unike dhe është shumë e këndshme ta luash atë.

World Of Warships: Legends

Nga krijuesit e World Of Tanks, ky univers me shumë lojtarë që na transporton në det të hapur ku do të marrim pjesë në një luftë autentike detare. Ai do të na transportojë në luftëra epike dhe historike si Lufta e Dytë Botërore. Ne do të kemi anije anije, duke përfshirë transportues aeroplanësh, shkatërrues, fregata ose luftanije.

Me më shumë se 200 anije për të zgjedhur nga të gjitha vendet pjesëmarrëse në këto konflikte luftarake, është një lojë unike video, pasi ka disa lojëra video që pasqyrojnë me një realizëm dhe besnikëri të tillë atë sasi anijesh luftarake. Argëtuese dhe emocionuese për kënaqësinë e të gjithë dashamirëve të kësaj zhanri.

Kjo, si shumë FTP të tjerë, ka në dispozicion disa mikro pagesa me të cilat mund të fitoni disa shtesa për të zgjatur jetën e lojës video.

Warzone

Kjo është ajo që nuk mund të mungojë në asnjë listë të lojrave falas dhe kjo nuk mund të jetë më pak, është Battle Royale e Call of Duty. Kjo lojë video garanton një përvojë masive luftarake midis deri në 150 lojtarëve. Ne gjejme mënyrat e lojës që alternohen me çdo azhurnim për t'i dhënë asaj pak larmi, ne mund të gjejmë mënyrën solo, duete, treshe ose kuartete. Pa dyshim, gjëja më interesante në lidhje me këtë lojë është të shijosh atë me miqtë, pasi ajo humbet vetëm një pjesë të thelbit.

Modaliteti Battle royale është një evolucion i asaj që u pa me Blackout në Black Ops 4, duke rikuperuar disa aspekte si p.sh. Gulag, një vend ku do të përfundojmë pasi të vdesim dhe ku do të luftojmë kundër një kundërshtari në një hapësirë ​​të reduktuar, fituesi i këtij dueli do të kthehet në jetë në nisje. Ne gjithashtu gjejmë mënyrën BootyNë këtë mënyrë objektivi do të jetë që të marrim më shumë para duke bashkëpunuar me kolegët tanë, duke përfunduar ngjarje të ndryshme të tilla si vrasja e një ekipi armik ose kapja e një zone.

trove

Në këtë rast është një lojë me veprim dhe botë e hapur MMO e bazuar në vokse, në të cilën gjejmë mbretëri të mëdha në një ndërtesë plotësisht të shkatërrueshme dhe strukturë mjedisi plot armiq, qindra sende për të mbledhur, ku mund të gjejmë disa të bëra nga përdorues të tjerë, dhe biruca të panumërta për të pushtuar. Do të kemi 12 klasa karakteresh për të zgjedhur.

Nëse gjithçka që ofron falas nuk është e mjaftueshme, ne do të kemi qasje në një mori shtesash falas dhe të paguara në Dyqan, por shumica dërrmuese e tyre do të jenë të arritshme vetëm duke luajtur.

i patrembur

Një aventurë e madhe e veprimi dhe roli Kooperativë në të cilën do të propozohen deri në katër lojtarë për të gjuajtur krijesa gjigande mitologjike, disa prej tyre të njohura si Behemoths, banorë të një bote fantastike shumëngjyrëshe që do të sjellë në jetë këtë lojë video.

Sistemi luftarak na kujton pak lojëra të tjera video si Shpirtrat e Errët ose Gjahtari i Përbindëshve. Ne kemi mundësinë të krijojmë armët tona dhe pajisjet mbrojtëse falë një sistem i fuqishëm artizanal, ku personalizimi bën paraqitjen e tij.

Star Trek Online

MMO bazuar në sagën e shpejtë të Star Trek, në të cilën ne do të marrim komandën e një kapiteni të federatës së Planeteve të Bashkuara, Perandorisë Klingon ose Romulanve. Ne do të përballemi me misione të ndryshme të eksplorimit, mbrojtjes dhe luftimeve ndëryjore.

Star Trek Online do të na lejojë të rregullojmë gjerësisht anijen tonë me një larmi të gjerë të pjesëve teknologjike. Ne do të jemi në gjendje të lartësojmë karakterin tonë dhe të fitojmë aftësi të reja me të cilat të mbrohemi nga rreziqet e shumta që na presin në univers.

Ne do të kemi një larmi të madhe të pagesave mikro për të blerë flota të famshme, megjithëse shumica dërrmuese do të jetë e mundur t'i sigurojmë ato në vetë lojën.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)