Si të shkarkoni përmbajtje në Netflix për t'i parë ato në çdo kohë, kudo

Abonim në Netflix

Netflix Sot është një nga shërbimet më të kërkuara video me kërkesë që ekzistojnë, jo vetëm në vendin tonë, por në gjysmën e botës. Tani ajo ka një rival në Spanjë me ardhjen e HBO, por duket se ata duan të përballen me të dhe dje ata filluan mundësinë e shumëpritur të shkarkimit të përmbajtjes, në mënyrë që pasi ta shihnin atë në çdo kohë dhe vend pa pasur nevojë të mbaronte të të dhënave mbi normën tonë.

Tani çdo përdorues mund të planifikojë, për shembull, një udhëtim të gjatë me tren ose autobus dhe të shkarkojë disa kapituj të serisë që po shikon ose një film, për të kaluar një udhëtim argëtues dhe të kënaqshëm. Kështu që të keni gjithçka nën kontroll, sot do t'ju shpjegojmë në një mënyrë të thjeshtë si të shkarkoni përmbajtje në Netflix për të parë në çdo kohë, kudo.

Çfarë përmbajtje mund të shkarkohet?

Kemi një lajm të keq ose jo të gjitha lajmet e mira që ju dëshironi dhe që është se jo e gjithë përmbajtja shkarkohet për shkak të të drejtave të transmetimit, dhe për momentin vetëm një pjesë e gjithçkaje në Netflix mund të shkarkohet.

Për të hyrë në të gjithë përmbajtjen e shkarkueshme, është krijuar një seksion i veçantë që mund ta gjeni në menunë e shërbimit. Për t'ju dhënë një ide më poshtë ne ju kemi bërë një përmbledhje e përmbajtjes kryesore që do të mund të shkarkoni pa ndonjë problem dhe në një mënyrë të thjeshtë;

 • Titujt e Netflix:'Narcos', 'Kurora', 'Pasardhësi i caktuar', 'Paranoia', 'The Shooter', 'House of cards', 'Grace and Frankie', 'Bloodline', '3%', 'Marcella', 'The Lasr Kingdom ',' Glitch ',' The Girl ',' Rebellion ',' Flacked ',' Expanse ',' Sense8 ',' Stockholm ',' Orange is the New Black ',' Marco Polo ',' The Get Down ',' Kimmy Schmidt e pathyeshme ',' Perandoria Romake ',' Dashuria ',' Urrejtësit tërhiqen! ',' Tavolina e Shefit ',' Ranch ',' Pasqyra e Zezë ',' Lumi ',' Marseja ',' Amanda Knox ',' Master of ask ', etj.
 • Tituj të huaj:'House', 'The Good Woman', 'Jane the Virgin', 'The Fall', 'Hancock', 'The Grinch', 'Breaking bad', 'Weeds', 'Crossing Lines', 'Skins', 'Dexter ',' Archer ',' The Late Bloomer ',' Cuckoo ',' kostume, 'Akrepi', 'Brooklyn Nine-nine', 'The King's Speech', 'Ray Donovan', 'I paprekshëm', 'The Slevin Affair' , 'Punë', 'The Gilmore Girls', 'Vis a vis', etj.

Si të shkarkoni përmbajtjen e Netflix

Netflix donte ta bënte atë shumë të lehtë për ne dhe për të shkarkuar përmbajtje do të duhet të kemi qasje vetëm në film ose në kapitullin e serisë specifike që duam të shkarkojmë. Për momentin dhe fatkeqësisht nuk mund të shkarkoni seri të plota, diçka që do të ishte vërtet interesante.

Siç e shohim në imazhin vijues menjëherë pranë butonit të luajtjes do të shohim një ikonë të re me një shigjetë poshtë. Nëse klikojmë mbi të, ai automatikisht do të fillojë të shkarkojë përmbajtjen.

Shkarkoni përmbajtjen e Netflix

Siç mund të shihni çdo shkarkim që po kryhet, ne mund ta shohim atë në pjesën e poshtme të ekranit kryesor dhe nga çdo ekran i Netflix.

Sa zgjasin shkarkimet dhe sa kohë duhet të presim?

Siç kemi komentuar tashmë, zgjedhja e përmbajtjes për të shkarkuar në pajisjet tona është mjaft e gjerë, dhe sigurisht një pyetje tjetër që po i bëni vetes është hapësira që ata zënë. Kapaciteti i zënë nga secila prej shkarkimeve që bëjmë do të varet pak nga vetja jonë dhe kjo është se nga "Cilësimet e Aplikimit", të cilat mund t'i gjejmë në menunë kryesore, mund të zgjedhim cilësinë në të cilën duam të bëjmë shkarkimet.

Mundësitë janë "Standard", që do të thotë shkarkime më të shpejta dhe konsum më të ulët për sa i përket hapësirës ruajtëse të pajisjes sonë.. Opsioni "I lartë" është gjithashtu i disponueshëm, i cili zë një hapësirë ​​më të madhe për ruajtje dhe shkarkimi i përmbajtjes do të zgjasë shumë më shumë.

Netflix

Në provë ne kemi kryer un kapitulli i një ore e gjysmë na ka marrë pak më shumë se 450 MB në cilësi standarde dhe 1.2 GB në cilësi të lartë. E gjithë hapësira e magazinimit e nevojshme për të ruajtur filmat ose episodet e serialit, duhet të vijë direkt nga hapësira e brendshme e ruajtjes së pajisjes tuaj. Për momentin, mundësia e ruajtjes së shkarkimeve në kartën SD të pajisjes nuk është e disponueshme nëse e kemi, edhe pse duhet të imagjinohet se kjo mundësi do të jetë aktive shumë shpejt.

Mendimi ynë pasi provoi opsionin e ri Netflix

Të gjithë ne që ditë pas dite bëjmë udhëtime të gjata me tren, me autobus apo edhe me makinë si shoqërues, kemi humbur shumë mundësinë e përdorimit të Netflix (dhe shërbimeve të tjera të këtij lloji) jashtë linje ose cila është e njëjta mundësi për të shkarkuar përmbajtjes, përmes një lidhje WiFi, dhe pastaj duke e përdorur atë pa pasur nevojë të përdorim lidhjen tonë të të dhënave.

Përvoja jonë e parë ka qenë më se pozitive, dhe cilësia e riprodhimit është mjaft e mirë pa shpenzuar shumë hapësirë ​​në hapësirën e brendshme të pajisjes sonë, e cila në shumicën e rasteve do të jetë një smartphone dhe disa tabletë, të cilat do të jenë më të komplikuara për tu kryer me vete.

Ndër defektet që kemi gjetur në këtë funksionalitet të ri Netflix, është ai i nuk mund të ruajë përmbajtjen e shkarkuar në kartën microSD. Në rastin tim që kam bërë provën në një iPhone, gjithnjë shfaqen ndërlikime me hapësirën e ruajtjes pa marrë parasysh se sa ka 64 GB. Shpresojmë shumë shpejt jo vetëm që do të shohim mundësinë e ruajtjes së përmbajtjes në microSD, por edhe në një re të krijuar nga dhe për Netflix.

Përfundimisht, nuk mund të mos them që shkarkimi i përmbajtjes dhe organizimi i tij është më i thjeshti, megjithëse kur bëhet fjalë për fshirjen e përmbajtjes, gjërat bëhen pak më të komplikuara dhe është që ndonjëherë, për shembull, kapitujt e serisë marrin kohë për tu bërë eleminuar dhe veçanërisht në azhurnimin e hapësirës sonë të magazinimit.

Çfarë mendoni për opsionin e ri që Netflix na ofron të shkarkojmë përmbajtje për ta ruajtur atë në pajisjen tonë dhe për ta parë atë kudo dhe kurdo që të duam?. Na tregoni në hapësirën e rezervuar për komente mbi këtë postim ose përmes ndonjë prej rrjeteve sociale në të cilat jemi prezent.

Netflix
Netflix
zhvilluesi: Netflix, Inc.
Çmimi: Free

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ann dijo

  Një re? A kërkoni një re ku mund të ruani përmbajtjen? Sa budallaqe eshte kjo? Nëse e keni në re duhet ta shkarkoni dhe për këtë ju duhet një lidhje interneti… Për këtë, është më mirë ta shikoni në transmetim. Të jesh në gjendje ta ruash atë në SD është opsioni i vetëm që ka kuptim por nuk mendoj se është e mundur pasi supozoj se do të jetë përmbajtje e koduar në mënyrë që të mund të shihet vetëm nga aplikacioni Netflix në mënyrë që të mos ketë opsionin për ta varur në internet

 2.   willy dijo

  Nuk është budallallëk, duket shumë i suksesshëm, Unë po kërkoj të njëjtën gjë, shkarkoj në re dhe arsyeja është shumë e thjeshtë, unë shkarkoj në shtëpi (në re) dhe e shoh në zyrë

bool (e vërtetë)