Shkarkoni revista falas: 3 faqet e internetit më të mira në Spanjisht

Revista falas

 

Epoka dixhitale është një realitet, për të mirë dhe për të keq. Shtë një fakt i provuar që gjithnjë e më pak shtyp konsumohet në format fizik, pasi interneti është një burim i informacionit nga këmbët e një klikimi ose kërkimi të vetëm. Ende ekzistuese atë kënaqësi për të lexuar një gazetë qetësisht në tryezën e kafenesë ndërsa ne shijojmë kafenë ose mëngjesin. Por është gjithnjë e më e zakonshme të kesh të njëjtën skenë me një smartphone në njërën dorë dhe kafe në tjetrën.

Më kujtohet shumë mirë kur shkova në kioskën time të besuar me entuziazëm për revistat e preferuara të lojërave video sepse përveç që ishin burimi i vetëm i informacionit, ata dhanë demo ose postera që më vonë do t'i varnim në dhomën e gjumit. Por tani demonstrimet shpërndahen në mënyrë dixhitale pa asnjë kosto, me shumë avantazhin e azhurnimit çdo minutë. Megjithatë, gazeta, nëse do të përmbante ndonjë lajm të gabuar, ne do ta mbanim atë informacion deri në këstin tjetër. Në këtë artikull ne do të shohim faqet më të mira për të shkarkuar revista falas.

Avantazhet e leximit dixhital

Avantazhi kryesor i këtij formati është komoditeti për të mos varur nga një kiosk, si dhe hapësirën që ne kursejmë në ruajtje. As ne nuk mund të harrojmë ndikimi mjedisor i zvogëlimit të përdorimit të letrës për këtë lloj formati, diçka që duket se nuk ka rëndësi, por ka shumë rëndësi sepse letra është një e mirë e domosdoshme dhe nëse mund të kursejmë pak, ne e bëjmë mirë planetin.

Ne nuk mund ta harrojmë komoditetin e mbajtjes së revistave tona në të gjitha pajisjet tona, pa marrë parasysh se ku jemi, nga smartphone-i ynë, në iPad-in tonë. Me një katalog të pamasë në të cilin mund të shohim çdo revistë që na intereson. Pothuajse çdo pajisje ka një lexues PDF, i cili është formati më i përdorur për këtë lloj përmbajtjeje. Ajo zë shumë pak, kështu që nuk do të shqetësohemi për hapësirën e ruajtjes që kemi në pajisjen tonë. Ne madje mund ta ngarkojmë atë në re për të hyrë në revista pa pasur nevojë të shkarkojmë përsëri.

Si të shkarkoni revista falas

Një kërkim i thjeshtë në Google na jep akses në mijëra burime për të shkarkuar skedarë PDF nga revistat. Por ne gjithmonë kemi dyshimin ose frikën se nuk dimë saktësisht se çfarë po shkarkojmë, megjithëse nëse kemi një antivirus të mirë, ai do të na njoftojë në rast se nuk po shkarkojmë atë që duam të shkarkojmë në të vërtetë. Disa nga këto portale shfrytëzojnë rastin për të fshehur një shtojcë ose shtesë për shfletuesin, kështu që duhet të kemi kujdes nëse nuk duam që performanca e shfletuesit tonë të ndikohet duke instaluar diçka që nuk duhet.

Për këtë arsye ne do të bëjmë një përzgjedhje të faqeve të internetit ku mund të shkarkojmë revistat tona pa rrezik. Të gjithë ata kanë një katalog të madh për të shkarkuar revista ose libra. Për t'i shkarkuar ato, do të na duhet vetëm të hyjmë në internet dhe të zgjedhim skedarin, ose me shkarkim të drejtpërdrejtë ose nga një program Torrent që rekomandon vetë uebi.

Kiosko.net

Uebfaqja e parë për të cilën do të flasim, Kiosko.net është një shërbim shumë origjinal dhe i thjeshtë për shtyp. Shtë një shërbim direkt digash në të cilin mund të shihen kopertinat kryesore të gazetave dhe revistave më të rëndësishme në botë. Dizajni është një ide origjinale e zhvilluesit Hektor Marcos dhe është shumë funksionale.

Në faqen kryesore gjejmë 5 gazeta nga secili kontinent, të gjithë ata në versionet e tyre angleze dhe spanjolle. Mbulesa mund të zmadhohet duke lëvizur thjesht kursorin e miut pranë tij. Për më tepër, mund të zmadhohet edhe një herë nëse klikojmë në kopertinë me klikimin kryesor. Nëse klikojmë përsëri, do të na çojë lidhja e gazetës në fjalë.

Kindle Pafund

Ne kemi një përzgjedhje të madhe të shtypit të shkruar Spanjoll, midis të cilave gjejmë disa zhanre për të zgjedhur. Midis tyre "Gazeta ditore", "Revista", "Revista kompjuterike", "Revista kulturore" dhe shume te tjere. Ndër seksionet më të spikatura gjejmë edhe revista sportive dhe revista thashethemesh që padyshim janë më të kërkuarat nga publiku i gjerë.

Duhet të them se kjo faqe më duket se është një nga më të mirat që mund të gjejmë në internet, pasi jo vetëm që na lejon të rishikojmë të gjithë shtypin spanjishtfolës, por gjithashtu na siguron qasje në të gjithë shtypin e huaj, kështu që nëse dimë gjuhë, do të jemi të vetëdijshëm për gjithçka që ndodh në botë.

Revistat PDF

Ky është padyshim një nga më të mëdhenjtë në sektor për sa i përket leximit të shtypit, por në këtë rast përmbajtja e shumicës është tërësisht në anglisht. Ka një katalog të gjerë në të cilin mund të gjejmë shtyp për pothuajse çdo temë. Falë motorit të tij të fuqishëm të kërkimit, ne do të gjejmë gjithçka që kërkojmë, megjithëse siç them, shumica e rezultateve mund të jenë në anglisht.

Revista të lira

Sigurisht, ne mund të shtojmë filtra në kërkimin e thënë, midis tyre është filtri i gjuhës, kështu që nëse kërkojmë vetëm për një gjuhë të veçantë, do ta gjejmë. Pa dyshim që është një nga faqet e internetit më të plota të shtypit PDF në internet. Por pa asnjë dyshim Mund të jetë e shkurtër nëse kërkojmë vetëm revista në Spanjisht.

Ne kemi shumë përmbajtje nga revistat sportive ose revistat thashetheme, megjithëse ato mund të mos jenë aspak të azhurnuara, kështu që nëse po kërkoni të keni më të rejat në Spanjisht, Kiosko.net është padyshim një mundësi më e mirë se kjo.

Revista Espamagazine

Arritëm në atë që për mua është faqja më e drejtpërdrejtë e internetit, sapo të hyjmë ne gjejmë botimet më të fundit, në të cilat gjejmë revista sportive, zemër, motor, ndër të tjera. Vetë emri i faqes në internet sugjeron që në këtë rast pothuajse e gjithë përmbajtja është në Spanjisht, por problemi me këtë faqe në internet është se shumica e përmbajtjes së saj është e vjetëruar. Gjetja e revistave të vitit 2016 ndër më të spikaturat në kopertinë.

Revista të lira

Nëse po kërkoni të lexoni diçka pa kohë, pa dyshim që mund të grumbulloni një larmi revistash motorike, të cilat mund t'i shijojmë pa diskriminim kohor. Ndër skedat që duhet të zgjedhim përmbajtje, gjejmë pjesën e autorëve, zhanreve dhe serive. Gjeni pothuajse çdo revistë që mund të mendojmë, duke përfshirë komike ose libra gatimi.

Faqja më e mirë për të shkarkuar revista sportive

Pa dyshim që rekomandimi ynë është Kiosko.net, sepse është një treg multimilionar, shumë portale janë mbyllur, kështu që oferta është e kufizuar. Edhe pse në Kiosko.net gjejmë gjithçka që mund të imagjinojmë në lidhje me sportin. Më e mira nga të gjitha, kjo faqe është plotësisht ligjore, kështu që nuk duhet të shqetësohemi.

Na lejon të shkarkojmë një numër të madh titujsh, ndër të cilët mund të gjejmë futboll, motor, tenis, basketboll ose atletikë. Katalogu mund të jetë disi i kufizuar nga e njëjta gjë që kemi komentuar më parë, por duke marrë parasysh që është plotësisht falas, nuk mund të vendosim shumë pengesa në të.

Faqja më e mirë për të shkarkuar revista nga zemra

Më në fund, ne do të japim referenca në shkarkimin e PDF të temës së zemrës, një temë që është gjithmonë në rritje në vendin tonë. Pa dyshim, revistat e thashethemeve fshijnë kioskat, duke qenë një nga të paktat që i mbajnë gjallë. Revista si Hola, Cosmopolitan, interviú ose Clara janë ndër më të spikaturat.

Ne ju rekomandojmë PDF-Gjigandi, një portal që ka një katalog të gjerë të kësaj teme, duke e bërë atë një nga faqet më të rekomanduara. Edhe pse unë personalisht duhet ta them atë Unë ende preferoj Kiosko.net. Edhe pse sa më shumë opsione kemi, aq më mirë, pasi që mund të zbulohet se bie herë pas here, kështu që është gjithmonë mirë të kesh një numër të madh opsionesh në dispozicion.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.