Si të shkarkoni video nga Vimeo

shkarkoni vimeo video

Nëse flas me ju për YouTube, madje pa menduar për asnjë sekondë më vjen në mendje një sasi e madhe informacioni rreth platformës video të transmetimit të Google. Por, çka nëse flas me ju Vimeo? Me siguri nuk e njihni aq shumë. Epo, ajo ka qenë në rrjet që nga viti 2004 dhe nuk është as më shumë as më pak se Konkurrenti direkt i YouTube. Kjo është, një platformë tjetër ku mund të shikoni përmbajtje të ngarkuar nga përdorues të tjerë, ose madje edhe të ngarkoni tuajin që ta shohin të tjerët.

Po, shumë bukur, por me siguri në këtë moment po mendoni si të shkarkoni video nga Vimeo në kompjuterin tuaj. Sepse le të mos bëjmë shaka, ju gjithashtu e keni menduar atë shumë herë me YouTube, dhe kjo është arsyeja pse në Actualidad Gadget ne tashmë ju tregojmë se si ta bëni atë në platformën Google. Por duke u përqëndruar në Vimeo, nëse doni të dini se si të shkarkoni video nga faqja e tyre e internetit, mos e humbni këtë udhëzim të thjeshtëEpo, pasi të keni mbaruar së lexuari, do të keni të gjitha hapat për të shkarkuar ndonjë video me vlerë të kripës.

Shkarkues video për Chrome

Nëse përdorni shfletuesin Google, metoda e parë ju intereson shumë. Videodownloader është një shtrirje që mund ta instaloni në Chrome, dhe kjo do t'ju lejojë të shkarkoni video nga shumë faqe, megjithëse jo nga YouTube. Por meqenëse lejon shkarkimin e videove Vimeo, le të shohim se si funksionon. Hapi i parë do të jetë shkarkoni shtesën Shkarkues video në Google Chrome. Pasi të instalohen, ne do të kemi qasje në videon që duam të shkarkojmë dhe, në këndin e sipërm të djathtë, a shigjeta blupër sa kohë që video është e mbështetur.

Shtesa e Chrome për të shkarkuar video

Duke klikuar në shigjetën e thënë, a menu me opsionet e disponueshme të shkarkimit për atë video. Siç mund ta shihni në pamjen e sipërme të ekranit, ajo lejon cilësi të ndryshme të videos, duke treguar madhësinë e secilës në mënyrë që të shkarkoni atë që na intereson më shumë. Pasi të klikojmë Shkarko, shkarkimi do të fillojë automatikisht. Lehtë, apo jo?

VimeotoMP3

Në këtë rast, VimeotoMP3 nuk është asgjë më shumë se një faqe interneti që do të na lejojë të shkarkojmë videot që duam nga Vimeo. Të tijat ndërfaqja është e thjeshtë dhe e qartë, megjithëse duhet të marrim parasysh që ka web-i Shumë publicitet dhe në disa raste është disi ndërhyrës, kështu që mund të preferoni të zgjidhni një nga opsionet e tjera.

Shkarkoni Video Vimeo

Funksionimi i tij është shumë i thjeshtë. Ne do të duhet të hyjmë vetëm në faqen e internetit të VimeotoMP3 y kopjoni URL-në në shiritin e tekstit ose lidhja e videos që dëshironi të shkarkoni. Pas kësaj dhe vetëm poshtë shiritit, ne kemi një seri të options, si të shkarkoni MP3, për të shkarkuar MP4, bëj të njëjtën gjë në HD, dhe kështu me radhë. Pasi të kopjohet URL, ne do të klikojmë në opsionin që i përshtatet më mirë nevojave tona, dhe shkarkimi do të fillojë automatikisht në pajisjen tonë.

Shkarkues Video 4K

Edhe pse dy opsionet e mëparshme kishin të bënin me faqet e internetit ku mund të shkarkoni video të Vimeo, në këtë rast do të flasim për njërën aplikacion për Windows ose Mac. Vështirë se peshon më shumë se 27 MB, kështu që është e lehtë dhe nuk do të marrë shumë hapësirë në hard drive tonë. Thjesht duhet hyni në faqen tuaj te internetit dhe kliko në butonin e gjelbër që thotë Merr 4K Video Downloader.

Shkarkues Video 4K

Pasi të shkarkohen dhe instalohen, pas kopjoni url ose lidhja e videos që duam të shkarkojmë nga Vimeo, aplikacioni do ta zbulojë atë menjëherë dhe do të fillojë ta shkarkojë. Nëse jo, ne mundemi klikoni në butonin e gjelbër me simbolin e shtimit, e cila do të na lejojë të kopjojmë manualisht lidhjen vetë. Pasi kopjohet programi Do të na pyesë në çfarë formati dhe çfarë cilësie duam shkarkimi që do të ndodhë. Zgjedhur këto aspekte, ajo do të prodhohet shpejt dhe ne do ta kemi në dosjen tonë të shkarkimit për disa sekonda.

Kap video

Më në fund, Catchvideo i jep një kthesë më shumë asaj që ne tashmë e dimë kur bëhet fjalë për shkarkimin e videos. Jo vetëm që do të na lejojë të shkarkojmë në cilësinë që zgjedhim, por gjithashtu do të na lejojë gjithashtu do të kërkojë në internet për videon që duam në cilësi të ndryshme, në mënyrë që të mund të zgjedhim burimin që na përshtatet më shumë.

Shkarkoni me catchvideo

Thjesht duhet hyni në faqen tuaj te internetit, dhe një herë atje kopjoni lidhjen e videos që duam ta shkarkojmë në shiritin e kërkimit. Duke shtypur butonin Kap, Do të shfaqet një listë e opsioneve të shkarkimit, secila me lidhjen përkatëse dhe cilësinë e videos. Pasi të klikojmë në link, shkarkimi fillon automatikisht.

Siç e keni parë, shkarkimi i videove nga Vimeo nuk është një detyrë e pamundur, ju vetëm duhet të gjeni mjetin që i përshtatet më së miri për nevojat tuaja në çdo kohë dhe ndiqni këtë udhëzues të thjeshtë për të shijuar videot tuaja në pajisjen tuaj pa lidhje interneti dhe në nivel lokal.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.