Shndërroni kompjuterin tuaj personal në një pajisje Android

BlueStacks

Kjo mund të jetë ëndrra e një numri të madh të njerëzve që duan të shijojnë, të shumë njerëzve Aplikacione Android në kompjuterin tuaj personal, qoftë ky me sistemin operativ Windows ose Mac; Edhe pse aktualisht ka një numër të madh propozimesh për të imituar sistemin tonë operativ në një kompjuter Android, këto makina virtuale zakonisht kanë kufizime të caktuara, të cilat nuk plotësojnë nevojën për çdo shije.

Përveç kësaj, makinat virtuale që imitojnë një platformë android brenda kompjuterit tonë personal, ata zakonisht kërkojnë një sasi të madhe burimesh për të funksionuar; Prova e kësaj është që ne duhet të kapim një sasi të madhe RAM, një numër bërthamash të procesorit tonë, një hapësirë ​​në diskun e ngurtë midis disa veçorive të tjera shtesë. Por Po në lidhje me kthimin e kompjuterit tuaj personal në një pajisje Android në mënyrë që të funksionojë në kohë reale?

Aplikim i palës së tretë për PC dhe Mac për të imituar një Android

Epo, një aplikacion i thjeshtë që ne mund ta shkarkonim në këtë moment krejtësisht falas vjen nga dora e faqes bluestacks.com, vendi ku do të duhet të zgjedhim mjetin tuaj për ta instaluar në kompjuterin tonë personal; Aty keni 2 mundësi, një jeshile (për Windows) dhe një gri (për platformat Mac).

Aplikacionet Android 01

Pasi të shkarkohet mjeti, ne vazhdojmë ta instalojmë, një proces që do të marrë pak kohë pasi që mjeti ka nevojë për disa burime për t'u shkarkuar dhe instaluar nga reja juaj.

Procesi mund të zgjasë ca kohë, duke kërkuar shumë durim derisa të përfundojë secili prej operacioneve të tij në procesin e instalimit.

Aplikacionet Android 02

Aplikacioni do të na ofrojë mundësinë e krijimit të një aksesi të drejtpërdrejtë, hyrjes në dyqanin e aplikacioneve midis disa alternativave të tjera.

Aplikacionet Android 03

Kur instalohet plotësisht, menjëherë do të ekzekutohet "ekran i plotë" në ekipin tonë, ku do të admirojmë një numër të madh të aplikacioneve për të shijuar dhe mes tyre, video lojëra, të cilat janë të preferuarat e të vegjëlve dhe të cilëve mund t'u japim kompjuterin nëse do të punojmë në tabletin tonë android.

Aplikacionet Android 07

Funksionet më të rëndësishme në këtë android emulated

kjo android i imituar (kjo është ajo që ne donim ta emëronim atë) është një version i veçantë i BlueStacks, të cilët rregullisht ofrojnë azhurnime në sistemin e tyre operativ; Në ekranin kryesor do të admirojmë disa kategori, të gjitha në stilin e një dyqani aplikacionesh.

Në krye janë mjetet më të përdorura janë ato që kemi drejtuar kohët e fundit; ekziston ai që i referohet konfigurimit të sistemit, të cilin mund ta ekzekutojmë për të rishikuar disa parametra nëse duam t'i modifikojmë.

Aplikacionet Android 06

Ndërfaqja që na ofron këtë konfigurim në android imituar, është shumë e ngjashme me atë që do të gjenim në një pajisje të lëvizshme me të njëjtin sistem operativPrandaj, është shumë e lehtë për të trajtuar secilin prej këtyre elementeve nëse tashmë kemi përvojë me pajisjet tona mobile.

Butonat si Home, back a action ose rishikimi i aplikacioneve të hapura së fundmi paraqiten nga ikonat e tyre përkatëse në pjesën e poshtme të majtë.

Në drejtim të anës së djathtë, në vend të kësaj, ne do të kemi informacione të tilla si koha, mundësia e ndarjes së një lloji fotografie ose aplikacioni, një ikonë e vogël për të kaloni nga ekrani i plotë në një dritare të veçantë dhe një ikonë tjetër që do të na ndihmojë të mbyllim aplikacionin.

Kjo ikonë e fundit që kemi përmendur, do ta mbyllë përkohësisht mjetin, megjithëse e njëjta gjë do të ekzekutohej me burime minimale në sfond, diçka për të cilën mund ta kuptojmë nëse kontrollojmë zonën e njoftimit brenda pjesës tonë të detyrave, nga ku mund ta zgjedhim përsëri për ta ekzekutuar dhe për t'u kthyer në punë android brenda Windows ose Mac.

Siç mund ta admirojmë, kjo është një alternativë e shkëlqyeshme për të përdorur këto aplikacione android në kompjuterin personal, një imitim që premton të jetë më efektiv ndërsa zhvillohet, pasi që rishikimi aktual është ende në një fazë beta siç raportohet nga faqja e tij zyrtare. Nëse keni një lojë që nuk instalohet në kompjuterin tuaj, sigurohuni që të provoni përputhshmërinë e saj me sugjerimet tona.

Më shumë informacion - Kjo lojë do të funksionojë në kompjuterin tim


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)