Shonin, kamera personale që do të na bëjë të ndihemi më të sigurt

shonin

Siguria, në çdo kuptim, është një nga shqetësimet më të mëdha në botë sot. Falë internetit dhe një shoqërie gjithnjë e më të lidhur, pajisjet mobile janë përdorur për të regjistruar aksidente trafiku, për të identifikuar kriminelë ose thjesht për të mbajtur një regjistrim audioviziv të ngjarjeve që tashmë janë pjesë e historisë.

Pikërisht në mënyrë që të forcohet kjo ide e regjistrimet video si prova, dhe madje edhe për të na bërë të ndjehemi më të sigurt dhe të pengojë kriminelët Prej pretendimeve të tij, një projekt i ri i kamerës personale po shkakton sensacion në Kickstarter. Sigurisht, Shonin, kështu quhet ky aksesor i ri, do të kërkojë gjithashtu një përdorim racional dhe të përgjegjshëm nga pronarët e tij.

Një kamerë personale kompakte për të regjistruar atë që po ndodh para nesh

Shonin është një "Kamera personale" e vogël që ne mund ta vendosim në përplasjen e këmishës ose në pjesën e jashtme të xhepit për të regjistruar gjithçka që ndodh para syve tanë. Përveç kësaj, përdorimi i tij është jashtëzakonisht i thjeshtë dhe i shpejtë sepse thjesht shtypni një buton dhe kamera do të fillojë regjistrimin.

shonin

Kjo "shpikje" e re, siç thamë, mund të jetë jashtëzakonisht e dobishme në situata të caktuara, veçanërisht në ato më të papritura si një sulm, një aksident trafiku, një përleshje rruge, dhe gjithashtu mund të bëhet një mjet efektiv për profesione të caktuara, veçanërisht për gazetarët që nga regjistrimet do të transmetohen drejtpërdrejt ose do të ngarkohen në re në kohë reale (për modelin që ka mbështetje të kartës SIM), ose do të ngarkohet në renë kompjuterike sa më shpejt që të jetë lidhur në një rrjet WiFi. Kështu, "provat" do të jenë të sigurta.

shonin

Por ashtu siç mund të jetë shumë i dobishëm, përdoruesit duhet të jenë gjithashtu përgjegjës me regjistrimet e tyre dhe, mbi të gjitha, me transmetimet e tyre, pasi që Shonin mund të maskohet dhe të përdoret për qëllime jo aq pozitive.

Kamera Shonin është i papërshkueshëm nga uji dhe është i aftë të regjistrojë deri në dy orë e gjysmë video me një karikim të vetëm. Nëse dëshironi të merrni një, mund ta bëni këtu për një çmim që fillon nga 149 dollarë. Sigurisht, jini të durueshëm sepse dërgesat nuk do të fillojnë deri në Shkurt 2018.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.