Rip DVD-të tuaja në MP4 shpejt dhe lehtë me WinX DVD Ripper

Ripper DVD WinX

Vite më parë, kur kamerat dixhitale ishin metoda e zakonshme e regjistrimit të videove, dhe jo telefonave inteligjentë siç janë sot, shumë prej nesh përfunduan transferimi i videove të regjistruara në DVD për t'i mbajtur ato më gjatë dhe të jenë në gjendje ta luajnë atë kudo.

Sidoqoftë, pasi kamerat dixhitale, si për regjistrimin e videove ashtu edhe për marrjen e fotografive, janë zhdukur në favor të telefonave inteligjentë, shumë janë përdoruesit që mos vazhdoni t'i ktheni regjistrimet tuaja në DVD dhe ata e ruajnë atë vetëm në disqet e tyre të ngurta ose shërbimet e ruajtjes së reve.

Nëse tashmë keni pikturuar disa qime gri, ose jeni në proces, shanset janë që jo vetëm të keni një koleksion filmash DVD, por gjithashtu do të keni edhe disa video të vjetra në formatin DVD, video që gjithmonë keni dashur të keni në krah t'i rishikosh ato pa pasur nevojë të përdorësh një lexues DVD, një pajisje që, për disa vjet, është konsideruar diçka e tillë i fundit.

Ndryshe nga vinili, format që nuk na ka braktisur kurrë plotësisht Për më tepër, në vitet e fundit ajo është kthyer të ketë një rini të dytë, formati DVD është i dënuar të zhduket, prandaj rekomandohet shumë që të fillojmë t'i transferojmë videot tona në këtë format fizik në dixhital.

Një nga aplikacionet më të mira aktualisht në dispozicion në treg për konvertoni DVD në imazhin MP4 ose ISO  es Ripper DVD WinX. Ka aplikacione të tjera që kryejnë gjithashtu këtë lloj konvertimi, por shkathtësia që na ofron nuk do të gjendet në asnjë tjetër. Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me gjithçka që na ofron ky aplikacion, ju ftoj të vazhdoni të lexoni.

Merrni një licencë plotësisht falas

WinX DVD Ripper Falas

Djemtë e WinX DVD Ripper jep 500 licenca çdo ditë, licencon atë na lejoni të përdorim secilin dhe secilin nga funksionet e aplikacionit. E vetmja është se ky version nuk do të marrë azhurnime të reja.

Pse duhet ta shndërrojmë DVD-në tonë në imazhin MP4 ose ISO

Ripper DVD WinX

Rezervë për të ruajtur kudo

Po bëhet më e komplikuar gjeni DVD në dyqane dhe me kalimin e viteve, ajo do të jetë më e komplikuar, por edhe njësitë e leximit të këtij formati gjithashtu kanë filluar të jenë një e mirë e pakët. Por jo vetëm kaq, formati fizik është i ndjeshëm ndaj dëmtimeve, gjë që çon në humbjen e pakthyeshme të përmbajtjes.

Shndërroni përmbajtjen tonë në format dixhital na lejon ta kemi gjithmonë në dorë dhe të keni shumë kopje rezervë të së njëjtës përmbajtje (veçanërisht videot e vjetra familjare). Videot në format dixhital, ne mund t'i ruajmë në çdo hard disk, USB shkop për ta shpërndarë, shërbime ruajtjeje, NAS ... një lehtësi që sigurisht nuk e shijoni tani me koleksionin tuaj të filmave dhe videove familjare.

Konvertoni DVD në MP4

WinX DVD Ripper na lejon të kthejmë DVD-të tona në format MP4, format i pajtueshëm me të gjitha pajisjet elektronike aktualisht në dispozicion në treg, nga telefonat inteligjentë në kompjuterë si dhe konzollat ​​e çdo gjenerate.

Kopjoni DVD-të tuaja në USB

Gëzimi i një DVD në televizionin tonë është një proces shumë i thjeshtë pa pasur një makinë DVD të lidhur, pasi falë WinX DVD Ripper, ne mund të luaj skedarin e konvertuar në çdo format nga lidhja USB të televizionit tonë.

WinX DVD Ripper na lejon të kthejmë DVD-të në çdo format që na nevojitet. Nuk është e nevojshme të dini se cilin format mbështet pajisja destinacioni, pasi që aplikacioni na ofron një numër të madh opsionesh që na drejtojnë hap pas hapi për të kryer procesin.

Luaj DVD-të tuaja përmes Plex dhe Kodi

Një nga avantazhet që na ofron biblioteka jonë në format dixhital është se ne mund ta kemi gjithmonë atë në dorë, ose përmes një NAS ose direkt në hard diskun tonë në mënyrë që, përmes Plex ose Kodi, të mund të luaj përmbajtje në çdo pajisje me këto aplikacione, edhe nëse nuk janë brenda të njëjtit rrjet Wi-Fi.

Pse WinX DVD Ripper është opsioni më i mirë për të bërë kopje të DVD-ve tona

Ripper DVD WinX

Më parë, unë kam komentuar se zgjidhja që kemi në dispozicion me WinX DVD Ripper është më e mira aktualisht në treg dhe unë kam dhënë arsye të ndryshme. Por Pse është më e mira nga të gjitha?

Bëni kopje të çdo DVD-je

WinX DVD është në përputhje me të gjitha DVD-të në treg, përfshirë botimet më të fundit nga çdo rajon, por përveç kësaj, kjo gjithashtu na lejon të rikuperojmë DVD të dëmtuara dhe ato që kanë gabime leximi.

Kopje identike në formatin ISO

Nëse nuk doni ta ktheni DVD-në në formatin MP4, me WinX DVD Ripper mund të bëni një kopje identike në formatin ISO në gjithnjë të keni në dorë të gjitha shtesat DVD dhe jo vetëm filmi. Kopja në formatin ISO është saktësisht e njëjtë që mund ta gjejmë në DVD fizike, pa humbje të cilësisë.

Më i shpejti nga të gjithë

Ndryshe nga aplikacionet e tjera që na lejojnë të kthejmë DVD-të tona në format dixhital, WinX DVD Ripper përdor grafikët e pajisjes sonë në mënyrë që procesi është shumë më i shpejtë (deri në 47% më shpejt se aplikacionet e tjera) pa humbur cilësinë në çdo kohë.

WinX DVD Ripper, aplikacioni më i gjithanshëm

Ripper DVD WinX

  • WinX DVD Ripper është një mjet i shkëlqyeshëm për të kthyer bibliotekën tonë në formatin DVD në format dixhital, ose MP4, HEVC, MPG, WMV, AVC, AVI, MOV ...
  • Përveç kësaj, na lejon redaktoni DVD-të që ne ta shndërrojmë për ta rrotulluar imazhin, për ta prerë, për të shtuar nëntituj, për të rregulluar parametrat e ngjyrave ...
  • Rip DVD-të tona të preferuara për të luajtur në iPhone, iPad, Xbox, PS4… Veryshtë shumë e shpejtë dhe e lehtë me WinX DVD Ripper.

Si të konvertoni DVD në MP4 / ISO me WinX DVD Ripper

Procesi për të kthyer një DVD në format MP4 ose ISO është aq i thjeshtë sa duket i pabesueshëm. Nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me procesin e konvertimit të koleksionit tonë DVD në format dixhital, atëherë unë do t'ju tregoj hapa për të ndjekur kështu që ju mund të shihni se sa e thjeshtë është.

Ripper DVD WinX

Gjëja e parë që duhet të bëjmë është të fusim DVD-në që të shndërrohet në njësinë e lexuesit të kompjuterit tonë. Aplikacioni automatikisht do të ngarkojë përmbajtjen e diskut dhe ne të gjithë opsionet e konvertimit që na ofron.

Ripper DVD WinX

Tjetra, ne duhet të zgjedhim nëse duam bëni një kopje rezervë në formatin ISO të DVD (DVD Backup) ose nëse duam konvertojeni atë në një format të pajtueshëm me pajisjet Apple, Android, Xbox, PlayStarion. Pasi të kemi zgjedhur formatin në të cilin duam të konvertojmë DVD-në, klikoni mbi RUN dhe prisni që procesi të përfundojë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.