Jabra Elite 75t, analizë e një produkti shumë të rrumbullakët

Ne vazhdojmë duke analizuar produkte audio, veçanërisht kufje TWS të markave më të kontrastuara në mënyrë që t'ju ofrojnë alternativa në tryezë dhe për të lehtësuar zgjedhjen e një produkti që i përshtatet si nevojave tuaja dhe ekonomisë tuaj, dhe në atë renditje të gjërave, kufjet e reja arrijnë në tryezën tonë.

Po flasim për një nga produktet më të pjekura të Jabra, kufjet Elite 75t, zbuloni analizën tonë të thelluar me video dhe zhbllokimin e hollësishëm. Ne ju tregojmë se cila ka qenë përvoja jonë dhe nëse ia vlen të blini këto kufje TWS për të cilat është folur kaq shumë.

Si në shumë raste të tjera, ne kemi një video në krye në të cilën do të jeni në gjendje të vlerësoni zhbllokimin, mundësitë e tij të konfigurimit dhe natyrisht të gjitha detajet e analizës së thelluar të produktit, kështu që ne ju rekomandojmë që të hidhni një vështrim para ose pas leximit të analizës sonë të detajuar. Shfrytëzoni rastin të regjistroheni në kanalin tonë, na lini ndonjë pyetje në kutinë e komenteve dhe kështu mund të na ndihmoni të vazhdojmë t'ju sjellim këtë lloj përmbajtjeje, A ju kanë bindur? mund t’i blini me një çmim shumë interesant në Amazon.

Materialet dhe dizajni: Funksionaliteti dhe rezistenca

Ne po flasim për kufje në vesh TWS me një dizajn mjaft të diferencuar, një pjesë të kompresuar, pa zgjatje nga jashtë, dhe që mbështesin mbështetjen e tyre plotësisht në jastëkun që është i integruar në vesh. Ato përshtaten mirë dhe nuk duket se bien në testet tona sportive, por për këtë duhet të caktoni jastëkun që i përshtatet më mirë veshit tuaj specifik. Ata peshojnë shumë pak, rreth 5,5 gram për secilin kufje, me dimensione shumë të kompresuara. Në fakt, duke pasur parasysh plastikën e saj mat, ne madje mund të mendojmë se cilësia është e ndershme, diçka shumë larg realitetit, duket një produkt rezistent në testet tona dhe lehtësia e tij vlerësohet kur zgjasim përdorimin.

 • Pesha e kutisë së mbyllur: 35 gram
 • Pesha e secilit kufje: 5,5 gram
 • Përmasat e kutisë: 62.4 x 19.4 x 16.2 mm
 • Ngjyrat: E zezë, gri dhe e artë

Sa i përket çështjes, një dizajn i zgjatur dhe drejtkëndor me shumë kthesa, ai peshon gjithsej 35 gram dhe ka tregues, si dhe një port USB-C në pjesën e pasme. Shtë mjaft rezistent, një prekje e këndshme dhe një përbërje që na jep një ndjenjë të cilësisë. Ne nuk duhet të harrojmë se këto kufje janë të certifikuara IP55, Megjithëse nuk janë të zhytura, ky klasifikim do të na garantojë të paktën se mund të ushtrohemi pa frikë se vuajmë nga djersa ose spërkatjet sporadike.

Karakteristikat teknike dhe të shëndosha

Ne fillojmë me gjënë e rëndësishme, zërin, kemi një gjerësi bande të altoparlantit 20 Hz deri në 20 kHz për altoparlantët kur luani muzikë dhe 100 Hz deri në 8 kHz në rastin e thirrjeve telefonike. Për atë, na ofron një shofer për çdo kufje 6 mm me fuqi të mjaftueshme, dhe do të shoqërohet nga katër mikrofonë MEMS kjo do të na ndihmojë të ofrojmë thirrje mjaft të qarta. Nëse doni të dini se si dëgjohen thirrjet telefonike, mund të hidhni një vështrim në videon, ku ne bëjmë një provë mikrofoni, me pak fjalë se mbron mirë dhe bërja e thirrjeve me ta, duke marrë parasysh që ata kanë mbrojtje nga era, është mjaft e pranueshme.

Ne nuk kemi anulim të zhurmës, kemi anulim pasiv të zhurmës që ushqehet nga forma e jastëkave dhe kjo do të varet shumë nga mënyra se si i vendosim ato. Për këtë, siç kemi thënë më parë, ne kemi përdorur jastëkët e tyre me madhësi të ndryshme. Anulimi pasiv i zhurmës është mjaft i suksesshëm, tregon se ata kanë punuar në këtë aspekt dhe është më se e mjaftueshme për të trajtuar transportin publik çdo ditë pa shumë shqetësime.

Autonomia dhe niveli i lidhjes

Sa i përket baterisë, ne nuk kemi të dhëna specifike në lidhje me mAh që trajton çdo kufje, si dhe rastin specifik të karikimit. Po, duhet të theksojmë se baza e poshtme e kutisë së karikimit ka pajtueshmëri me karikim pa tel me standardin Qi. Nga ana e tij, aiNjë karikim i shpejtë do të na lejojë me 15 minuta deri në 60 minuta autonomi, duke marrë pak më shumë se një orë për të përfunduar një karikim të plotë. 

 • Kujtim sinkronizimi: 8 pajisje
 • Shtrirja: rreth 10 metra
 • profilet Bluetooth: HSP v1.2, HFP v1.7, A2DP v1.3, AVRCP v1.6, SPP v1.2

Nga ana e saj, falë lidhjes Bluetooth 5.0 dhe profileve të saj të pajtueshme, pothuajse në mënyrë të rreptë respektohet autonomia e premtuar prej 7 orësh, duke ndryshuar pak në varësi të vëllimit maksimal që kemi caktuar.

Cilësia e audios dhe aplikacioni Jabra Sound +

Sinqerisht, këto lloje të aplikacioneve më duket një vlerë e shtuar shumë e rëndësishme. Nëpërmjet Jabra Sound +, i disponueshëm për iOS dhe Android, do të jeni në gjendje të personalizoni shumë parametra të kufjeve që do ta bëjnë përvojën tuaj më të plotë. Ne kështu aktivizojmë HearTrhoug Për të zvogëluar zhurmën e erës, zgjidhni asistentin e zërit, mundësinë për të kërkuar kufjet tona dhe veçanërisht azhurnimet janë në dispozicion në App (në videon tonë mund ta shihni në veprim).

 • Aplikacion për iOS> LINK
 • Aplikacioni Android> LINK

Sa i përket zërit, Jabra Elite 75t Jam befasuar nga niveli i lartë i vëllimit të ofruar, i cili maskon shumë mungesën e Anulimit të Zhurmës Aktive. Sidoqoftë, basi është tepër i shënuar për pëlqimin tim, diçka që ne mund ta zgjidhim me barazimin e aplikacionit. Në pjesën tjetër të toneve, ato duken të rregulluara mirë dhe ofrojnë një cilësi që është mjaft në përputhje me çmimin e produktit.

Mendimi i redaktorit

Më në fund, ne do të flasim për çmimin, ju mund t'i blini ato me oferta specifike nga 129 € në pikat e zakonshme të shitjes siç është Amazon ose faqja e internetit e Xhabra. Ju tashmë e dini që ne gjithmonë rekomandojmë vlerën më të mirë për para. Në këtë rast keni kufje për një çmim disi të lartë duke marrë parasysh funksionalitetet, por me një garanci për të cilën kujdeset Jabra, e njohur në të gjithë botën për këtë lloj produkti. Sidoqoftë, duke marrë parasysh sa kohë kanë qenë në treg, ju mund të zgjidhni alternativa me vlerë më të mirë për para ose edhe me anulim aktiv të zhurmës.

Jabra Elite 75t
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
129
 • 80%

 • Jabra Elite 75t
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 70%
 • Cilësi audio
  Redaktori: 85%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • karakteristika
  Redaktori: 90%
 • Conectividad
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 75%

rekuizitë

 • Një aplikacion shumë i suksesshëm
 • Dizajn dhe ndjesi premium
 • Cilësi e mirë audio

Contras

 • Cmim i larte
 • Pa ANC
 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)