Rishikimi i kufjeve Tronsmart Spunky Beat

Mbulesa Tronsmart Spunky Beat

Sot ne flasim përsëri me ju për një kufje wireless TWS. Me këtë rast, nga dora e një firme të njohur, Tronsmart Rrahje Spunky. Un prodhues, Tronsmart, gjithnjë në lidhje me sektorin e muzikës dhe zërit që ka punuar për vite me radhë për të vazhduar gjithmonë duke ofruar lajmet e fundit. 

Me këtë rast kemi qenë në gjendje të provojmë Rrahjen Spunky për disa ditë. Disa kufje te vogla por te afta. Nëse akoma po kërkoni kufje pa tel që janë në lartësinë e detyrës, mos humbni detaje, atëherë ne do t'ju tregojmë se çfarë kemi gjetur në lidhje me Spunky Beat nga Tronsmart.

Dizajn i thjeshtë dhe i suksesshëm

Siç e dimë, dizajni të çdo pajisjeje ose gadjet bëhet gjithnjë e më e rëndësishme. Ndoshta moda ka të bëjë shumë me të, dhe sidomos shijet personale të secilit përdorues. Ashtu si me veshjet, për shembull, edhe nëse shohim diçka që nuk do ta vishnim kurrë, ekziston gjithmonë një klient që do të mendojë ndryshe.

Tronsmart Spunky Beat

Për atë shohim në treg pasi shumë firma përpiqen të krijojnë pajisje tërheqëse për sytë ose me ngjyra te forta. Dhe është e qartë se ka një publik për të. Tronsmart, me kufje TWS Spunky Beat ju keni marrë një vendim të qartë për dizajnin. Zgjedhja e një ngjyrë që nuk del kurrë nga moda si ai i ziMe një përfundim me shkëlqim ka qenë goditës, si dhe elegant. Nëse jeni duke kërkuar kufje si këto, blini këtu Tronsmart Spunky Beat në Amazon me transport falas.

Nëse shikojmë kufjet, përveç ngjyrës, vëzhgojmë një dizajn minimalist në të cilin asgjë nuk ka mbetur ose mungon. me një madhësi e vogël me format intraural që përshtatet për mrekulli. Dhe pasi të jetë pajisur, praktikisht asgjë nuk del nga veshët. Falë tre madhësi të ndryshme të jastëkut që do ta gjejmë në kuti, përshtatja është e garantuar për çdo përdorues, dhe kjo do ta bëjë përvojën shumë më të mirë.

Kufje Tronsmart Spunky Beat

Në pjesën e jashtme kemi një zonë prekëse me të cilën ne mund të bashkëveprojmë më shumë sesa pritej. Falë një pune të mirë softueri, midis dy kufjeve ne mund të japim deri në gjashtë porosi të ndryshme me një ose dy çezmat. Shumë më tepër sesa ato që zakonisht i gjejmë në pajisjet e këtij lloji. Kapërce gjurmët përpara ose prapa, luaj ose ndalo riprodhimi, përgjigjuni ose refuzoni telefonatat dhe madje edhe thirrni ndihmësin tonë të zërit.

Një karikues / karikues tjetër

Ne tashmë e dimë se të gjitha modelet e kufjeve TWS në treg kanë një rast që dyfishohet si karikues. Në rastin e Tronsmart Spunky Beat, çështja e tij ka disa detaje që e dallojnë atë nga pjesa tjetër. Sapo Kapaciteti i ngarkimit, rasti i këtyre kufjeve ka 350 mAh. Ne kemi garantuar deri në 5 karikime të plota të kufjeve nuk ka nevojë t'i lidhni ato.

Rasti Tronsmart Spunky Beat

Dhe pikërisht në këtë pikë, kur i futni në rrymë për karikim, Rasti Spunky Beat ofron një mundësi që deri më tani nuk e kishim nuk shihet në asnjë model tjetër. Përveç portit të ngarkimit, në këtë rast ne me të vërtetë dëshirojmë të shohim se Porta USB Type-C. Ky rast karikimi ka kabllon e vet me lidhës USB që mund të gjejmë të mbështjellë në mënyrë diskrete dhe të përkryer në fund prej saj 

Tronsmart Spunky Beat USB

Pa dyshim që është një risi përtej asaj se sa e dobishme mund të jetë. Edhe pse e vërteta është se Nuk do të na duhet një kabëll i jashtëm për të lidhur kufjet dhe për t'u dhënë atyre një karikim E baterisë. Për më tepër, pas testimit si ngarkesë, kablli është fiksuar në mënyrë të sigurt në pjesën e poshtme pa dalë i lirë dhe mund të shqetësojë.

Kabllo Tronsmart Spunky Beat

Një detaj tjetër i vogël është se vetë mbulesa Ka një dorezë të vogël lëkure. Edhe pse nuk është një punë e madhe, mund të përdoret për ta varur në biçikletë, unazën e çelësit ose madje edhe për ta fiksuar në gisht ndërsa ecim. Diçka që edhe pse mund të jetë shumë themelore, në çdo model tjetër do të na duheshin pajisje shtesë ose mbulesa.

Kufjet TWS Spunky Beat me çmimin më të mirë në Amazon

Tingull i pastër dhe teknologji e lartë

Pak a shumë e bukur, si shumë ose pak, po flasim një pajisje që lidhet me tingullin. Dhe Spunky Beats nga Tronsmart sigurohuni që kjo të mos mbetet pa u vënë re kur i provojmë. cilësia e zërit që ofron na ka befasuar për të mirë. Drejtuesit e veshur me grafene ofrojnë një tingull shumë i detajuar dhe me disa bas i thelle. Aspekte që vërtet na pëlqen t'i perceptojmë kur ngrisim volumin.

Tronsmart Spunky Beat me kuti

Importantshtë e rëndësishme të dini se Spunky Beat kanë një chip i krijuar dhe zhvilluar nga Qualcomm, QCC3020. Diçka që siguron a performancë e mirë dhe a transmetim i vazhdueshëm audio pa humbjedisave. Faleminderit Bluetooth 5.0 transmetimi dhe lidhja janë shumë më të shpejta dhe më efikase. 

Faleminderit Teknologjia DSP dhe cVc Zhvilluar nga Qualcomm, thirrjet gjithashtu fitojnë cilësi dhe qartësi. Kombinuar në përsosmëri ne mund të bëjmë thirrje dhe të flasim në telefon me një transmetim të qartë dhe të qartë audio. Teknologjia DSP shtyp zhurmën e sfondit. Dhe teknologjia cVc kujdeset kontrolloni frekuencat e larta dhe të ulëta për tingull më gjithëpërfshirës. Shumë më shumë nga sa prisnit për më pak se 30 €, porositni Tronsmart Spunky Beat tuaj tani në Amazon

Një tjetër shtesë që Spunky Beat ofron është mundësia për t'i përdorur ato veçmas dhe të lidhura me pajisje të ndryshme. Kjo është, ne mundemi përdorni të dy kufjet njëkohësisht duke lidhur secilin me një smartphone tjetër me tingull "mono". Siç e dimë, kufjet Tinguj pa tel të vërtetë ofrojnë lidhje wireless, por Tronsmart shkon një hap më tej duke dhënë mundësinë që ato të punojnë individualisht.

Specifikimet Teknike Tronsmart Spunky Beat

Kuti Tronsmart Spunky Beat

Markë Tronsmart
Model Rrahje spunky
Conectividad Bluetooth 5.0
Patate të skuqura Qualcomm QCC3020
Distanca e transmetimit deri në 15 metra
autonomi deri në orët 7
Bateria e kufjeve 35 mAh
Këllëf baterie 350 mAh
Koha e karikimit të kufjeve Minuta 50
Koha e karikimit të kasës Ore 2
Përmasat e kufjeve 27 x 17 x 8 mm
Përmasat e mbështjellësit 68 x 45 x 31 mm
Pesha e kufjeve 3.7 g
Pesha e mbështjellësit 47 g
çmim  29.99 €
Lidhja e blerjes Tronsmart Spunky Beat

Pro dhe kundër Tronsmart Spunky Beat

rekuizitë

Madhësia e zvogëluar Ai përshtatet në mënyrë të përsosur në vesh me një përshtatje shumë të mirë.

mundësia e përdorni të dy kufjet në mënyrë të pavarur njëkohësisht në "mono".

Dizajn e thjeshtë dhe elegante.

El peshë është vërtet e lehtë dhe nuk i vëreni se i keni veshur.

rekuizitë

 • Madhësi
 • Përdorimi i pavarur
 • Dizajn
 • peshë

Contras

Kufjet janë shumë i mbërthyer me magnetin kur janë duke u ngarkuar dhe duhet pak për t’i hequr nga kutia.

La rasti duket pak i brishte dhe mund të prishej me një rënie të thjeshtë.

La autonomi ndryshon shumë në varësi të nivelit të vëllimit te të cilat ne përdorim kufjet.

Contras

 • Vështirë të hiqet nga çështja
 • Rasti i brishtë
 • Autonomia e ndryshueshme

Mendimi i redaktorit

Tronsmart Spunky Beat
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
29,99
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 75%
 • performanca
  Redaktori: 70%
 • autonomi
  Redaktori: 70%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 75%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.