Si të çabonoheni nga HBO

HBO

Në vitet e fundit, duket se është bërë një lëvizje më se e zakonshme që përdoruesit të çabonohen nga HBO sapo të ketë mbaruar sezoni përkatës i Games of Thrones, pa dhënë pjesën tjetër të katalogut që ai na ofron një shans.

Sipas studimeve të ndryshme, numri i pajtimtarëve në HBO zvogëlohet me 75% sapo të përfundojë seria e saj yjore, një serial që meqë ra fjala ka përfunduar plotësisht, me një fund që nuk i ka pëlqyer të gjithëve (diçka e zakonshme në këtë lloj të tillë seri mediatike). Nëse mendoni se ka ardhur koha çabonohu ​​nga HBOKëtu janë hapat që duhet të ndiqni.

Sidoqoftë, para se të çabonoheni pa e provuar, duhet të merrni parasysh një numër të faktorë që mund të na bëjnë të rimendojmë vendimin.

Arsyet për të vazhduar me pajtimin në HBO

Katalogu HBO

Historikisht, HBO qëndron pas shumë serialeve të shkëlqyera në televizion, seriale që me kalimin e viteve janë bërë klasike të përjetshme që ne gjithmonë mund t'i shijojmë përsëri. Disa shembuj me Sex in Detektiv i Vërtetë, New York, The Wire, The Sopranos, Dy metra poshtë, WestWorld, për të përmendur më të njohurit.

Por katalogu i HBO nuk bazohet vetëm në atë të kaluar. Aktualisht na ofron seri të tilla si Chernobyl, Killing Eve or Gentleman Jack, The Handmaid's Tale, Fosse / Verdon, Doom Patrol, Years and Years… Shumë nga këto seri gjithmonë përfundojnë duke marrë një shumë të nominimeve për Çmimin Emmy, duke marrë një pjesë të madhe të nominimeve.

Por gjithashtu, gjithashtu vë në dispozicionin tonë një katalog të gjerë filmash, edhe pse si me Netflix, katalogu i disponueshëm nuk është veçanërisht tërheqës. Disa nga titujt që kemi në dispozicion përmes pajtimit tonë në HBO janë të gjithë filmat Harry Potter, Interstellar, Kong. Skull Island, Skuadra e Vetëvrasjeve, The Warren File: The Enfer Affair, the Despicable Me Gru filma, e gjithë saga Rocky ...

Jo gjithçka është e mirë në HBO

Çështjet e HBO

Problemi që gjejmë me HBO është cilësia e aplikacionit për pajisjet mobile dhe pjesa tjetër e platformave në të cilat është në dispozicion (Apple TV, Chromecast, Smart TV, PS4, Web ...) dhe nganjëherë cilësia e video, pa marrë parasysh shpejtësinë që kemi kontraktuar.

Gjatë sezonit të fundit të Lojërave të Thrones, përdoruesit që paguanin pajtimin e tyre me vendosmëri, vendosën shkarkoni episodin e piratëve në cilësi HD për të shijuar serialin në vend që të vuanim nga cilësia e dobët që ndonjëherë na ofron ky shërbim video streaming. Përveç kësaj, kjo na lejon të shijojmë vetëm përmbajtjen në 1080p, pa mundësi 4k dhe shumë më pak HDR.

Ne jo gjithmonë do të gjejmë probleme kur bëhet fjalë për riprodhimin e përmbajtjes në platformë. Ato ndodhin gjithmonë kur shumë përdorues janë në platformë së bashku për të hyrë në të njëjtën përmbajtje, diçka që ka ndodhur gjithmonë me Game of Thrones, si në kohën e premierës së tij simultan në të gjithë botën, ashtu edhe në orët pas premierës.

Abonimi në HBO, i cili ka një çmim të vetëm prej 7,99 euro, na ofron mundësia për ta përdorur atë njëkohësisht në vetëm 2 pajisje, gjë që nuk na lejon ta ndajmë atë me miqtë e tjerë ose familjen. Me Netflix, kufiri maksimal i pajisjeve që përdorin shërbimin është 4, megjithëse çmimi i pajtimit është më i lartë.

Çabonohu ​​nga HBO

Si të çabonoheni nga HBO

Nëse pavarësisht katalogut që na ofron HBO dhe cilësisë së serive të tij, ata vazhdojnë të mendojnë se është koha për të anuloni pajtimin tuaj në HBOPastaj ju tregojmë të gjitha hapat që duhet të ndiqni për të qenë në gjendje ta bëni atë përfundimisht.

Të çabonoheni nga HBO, ne duhet ta bëjmë atë përmes një shfletuesi, pasi që nga vetë aplikacioni nuk kemi mundësi ta bëjmë. Para së gjithash, ne duhet vizitoni faqen e internetit të HBO.

  • Pasi të kemi futur emrin tonë të përdoruesit (email) dhe fjalëkalimin tonë, ne zgjedhim llojin e përmbajtjes që duam të shikojmë: seri dhe filma ose Fëmijët (nëse e kemi aktivizuar më parë këtë mundësi).
  • Tjetra, ne shkojmë në këndin e sipërm të djathtë dhe klikojmë në llogarinë time, ku mund të shtojmë kontrollin prindëror, të fshijmë pajisjet e lidhura me llogarinë tonë, të kontrollojmë historikun e pagesave, të ndryshojmë fjalëkalimin dhe menaxhoni pajtimin tonë.
  • Duke klikuar në abonim, kolona e djathtë do të tregojë datën në të cilën do të bëhet një tarifë e re për kartën e kreditit që ne përdorim për të paguar për shërbimin. Në krye, ne gjejmë opsionin unsubscribe.
  • Siç është zakon kur dëshirojmë të çabonoheni nga ndonjë shërbim, i paguar ose jo, HBO rekomandon që të hedhim një vështrim në katalogun e asaj që ai aktualisht na ofron dhe asaj që do të vijë. Nëse e kemi të qartë se ne nuk duam të vazhdojmë të paguajmë për HBO, kliko te Anulo pajtimin.

Si të çabonoheni nga HBO në Vodafone

Si të çabonoheni nga HBO

Nëse marrim parasysh se është një shërbim që Vodafone përfshin falas Midis të gjithë klientëve që kanë një kontratë shërbimi televiziv me këtë operator, ne nuk kemi nevojë të çabonoheni nga platforma, pasi që duke mos e parë më atë, ka shumë.

Megjithatë, nëse ende, ne kemi kapur një mani të padurueshme për HBO  dhe ne duam të çabonohemi, ky proces nuk mund të bëhet përmes faqes në internet të HBO, por duhet ta bëjmë atë përmes aplikacionit që Vodafone na vë në dispozicion ose përmes faqes së saj të internetit, brenda seksionit të klientit.

Riaktivizoni pajtimin në HBO

Në atë kohë, ne do të kthehemi te seksioni Llogaria ime, ku dita e fundit që do të kemi qasje në pajtimtarinë tonë HBO do të shfaqet tani, së bashku me mesazhin Abonimi juaj është anuluar. Nëse para datës së caktuar ne rishikuam vendimin për t'u çregjistruar nga HBO, ne duhet të shkojmë te Llogaria ime> Abonimi dhe të klikojmë në Riaktivizo pajtimin.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.