Si të çaktivizoni reklamat Netflix midis kapitujve

Disa ditë më parë Netflix njoftoi se do të reklamonte të përmbajtjes së vet midis kapitujve të serialit që po shikojmë. Kjo është mënyra se si kompania do të promovojë përmbajtjen e saj origjinale dhe do të na inkurajojë të bëjmë një turne në atë për të cilin interesohet Netflix, por ne kemi zgjidhjen.

Të paktën tani për tani ne mund të parandalojmë që Netflix të na tregojë reklamat e tij midis kapitujve, ne ju tregojmë se si mund ta bëni. Edhe një herë Actualidad Gadget ju sjell udhëzimet më të thjeshta, na ndihmoni ta bëjmë jetën tuaj më të lehtë dhe të shmangni reklamat e bezdisshme që Netflix gradualisht po përfshin.

Përmendni që këto reklama tani për tani janë vetëm për prova, domethënë nëse fushata nuk merr rezultatet e pritura, firma e Amerikës së Veriut do t'i heqë ato automatikisht. Por tani për tani ne kemi mundësinë të zgjedhim nëse duam ose jo të shohim reklama të Netflix. Kjo është sa lehtë mund ta bëjmë:

  1. Shkoni te Netflix nga një shfletues uebi për të ngarkuar versionin e plotë (jo nga aplikacioni i tij) dhe identifikohuni me llogarinë tuaj.
  2. Klikoni në imazhin e profilit tuaj dhe shtypni opsionin "llogari" e cila do t'ju drejtojë në një menu të re të cilësimeve.
  3. Tani i drejtohemi "vendosjen" për të zgjedhur opsionin «pjesëmarrja në teste".

Këtu lexojmë tekstin vijues: "Përfshini mua në teste dhe vrojtime: Paaftësoni të ktheheni në përvojën standarde tani"Në këtë mënyrë, ju mund të merrni pjesë në teste për të përmirësuar përvojën e Netflix dhe për të parë ndryshimet e mundshme përpara pjesës tjetër të pajtimtarëve të Netflix.

Tani thjesht duhet të klikojmë në ndërprerës dhe do të shkojë te "Paaftësi". Nuk duhet të harrojmë të klikojmë në butonin blu që shfaqet më poshtë dhe që lexon "Gati" sepse është e nevojshme të ruhen ndryshimet në konfigurimin e bërë. Kjo është sa e lehtë është pasi ne kemi ndryshuar cilësimet në mënyrë që Netflix të mos na shfaqë më reklama.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)