Si ta bëni videon përmbledhëse të Facebook-ut 2016 në një mënyrë të thjeshtë

Facebook

Kalendari 2016 ka vetëm një faqe të mbetur, dhe disa ditë derisa duhet t'i themi lamtumirë këtij viti, për të hyrë në 2017. Google ose Apple tashmë kanë filluar të bëjnë një përmbledhje të lojërave më të mira, librave më të shkarkuar ose aplikacioneve që më së shumti kohët janë shkarkuar nga përdoruesit nga dyqanet e tyre të ndryshme të aplikacioneve. Facebook Po ashtu po përgatitet të mbyllë vitin dhe edhe një herë na ofron mundësinë të shohim prapa dhe të rishikojmë si ka qenë viti 2016.

Për ta bërë këtë, na lejon të krijojmë një video, një nga ato që rrjeti social i pëlqen aq shumë dhe që përdoruesit zakonisht i duan, në të cilën mund të rishikojmë disa nga kujtimet më të mira të këtij viti që është shumë afër përfundimit. Nëse nuk e keni realizuar ende videon tuaj dhe nuk keni ide se si ta bëni, mos u shqetësoni sepse ky artikull do t'ju tregojë Si të bëni përmbledhjen video të Facebook 2016 në një mënyrë të thjeshtë dhe pa e komplikuar jetën tuaj.

Para fillimit dhe megjithëse është mjaft e qartë, në mënyrë që të krijoni përmbledhjen tuaj video të gjithçkaje që ka ndodhur gjatë vitit 2016 duhet të jeni të regjistruar në Facebook, dhe të keni pasur një aktivitet minimal gjatë gjithë këtij viti, përndryshe, pa marrë parasysh sa të bukura janë ato videot e ofruara nga rrjeti social më i përdorur në botë, tuajat do të jenë pak të dobët.

Facebook

Çfarë do të shohim në videon përmbledhëse në Facebook?

Me siguri që tashmë e keni parë videon e disa miqve tuaj, të cilët po e shpërndajnë atë me shpejtësi të plotë, por në rast se nuk ka qenë kështu, mund t'ju themi se në këtë përmbledhje që na ofron Facebook mund të shohim disa nga më të mirat kujtimet e botuara të vitit 2016.

Në radhë të parë Kur kërkojmë videon tonë, neve na shfaqen disa informacione përkatëse. Midis tyre gjejmë miqtë e rinj që kemi bërë, vendet që kemi regjistruar dhe reagimet që kemi pasur. Për shembull, unë kam regjistruar gjithsej 17 vende, megjithëse kam shumë frikë se nuk kam pasur kohë të regjistrohem në Facebook të gjitha xhirat dhe shëtitjet që më është dashur të bëj këtë vit.

Facebook

Në video ka kujtime të të gjitha llojeve, të cilat natyrisht mund t’i redaktoni për të eleminuar disa nga ato kujtime që nuk ju bindin ose nuk i ndryshojnë ato për të tjerët që janë më të gëzueshme ose që kanë një kuptim më të madh për ju.

Si të krijoni videon përmbledhëse në Facebook

Rrjeti social me numrin më të madh të përdoruesve aktivë në botë zakonisht nuk i bën gjërat shumë të komplikuara për ne, dhe Me këtë rast, ai nuk donte të na e komplikonte shumë jetën për të krijuar përmbledhjen video të vitit 2016.

Për ta krijuar atë, një adresë uebi i vihet në dispozicion çdo përdoruesi nga i cili mund të kërkoni krijimin e videos tuaj. Sipas Facebook, videoja juaj nuk është gati, por ju mund ta shpejtoni procesin duke klikuar në butonin "Kërko video". Pas disa sekondash, videoja jonë do të jetë e gatshme ta ndajë atë me miqtë tanë dhe madje ta redaktojë në mënyrë që të na pëlqen.

Krijoni videon tuaj përmbledhëse në Facebook KETU.

Si të modifikoni videon tuaj

Përmbledhje video Facebook

Edhe pse shumica e përdoruesve nuk i editojnë kurrë këto video që na ofron Facebook, është e mundur ta bëjmë këtë. Për ta bërë këtë, duhet të presim që rrjeti social të krijojë videon tonë dhe të na dërgojë njoftimin se videoja është gati. Nga ekrani ku mund të ndajmë krijimin, ne gjithashtu mund ta redaktojmë atë, duke zëvendësuar botimet që nuk na kanë bindur për tu treguar ose miqtë që shohim në video.

Pasi të redaktohet, mbetet vetëm ta shijojmë videon dhe ta ndajmë atë ose ta mbajmë për vete pa qenë në gjendje ta shohë dikush tjetër. Në rastin tim të këtij lloji të videove, më pëlqen t'i shikoj për të kujtuar se cili ka qenë viti 2016, por preferoj të mos i ndaj me askënd, qoftë vetëm për të qenë ndryshe nga shumica që ata publikojnë pa menduar për gjithçka që ofron Facebook ne

A ishit në gjendje të bënit videon përmbledhëse të Facebook-ut 2016 pa shumë telashe?. Na tregoni në hapësirën e rezervuar për komente mbi këtë postim ose përmes ndonjë prej rrjeteve sociale në të cilat jemi prezent. Gjithashtu dhe nëse guxoni mund t'i tregoni vetes përmbledhjen tuaj të këtij viti.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)