Si të bëni thirrje video në grup në WhatsApp tani që ato janë në dispozicion

koha për të fshirë WhatsApp

WhatsApp është bërë platforma e mesazheve mbretëron në të gjithë botënPjesërisht falë faktit që ishte i pari që doli në treg, ashtu si Facebook. Për t'u përpjekur të mbajë të lumtur të gjithë përdoruesit e platformës, gjatë viteve të fundit, WhatsApp ka shtuar karakteristika të reja të tilla si thirrjet dhe thirrjet video, si dhe duke ofruar kriptim fund-për-fund të të gjitha mesazheve që dërgojmë.

Risi e fundit që tashmë ka filluar të jetë në dispozicion për një numër të madh të përdoruesve, janë thirrjet video në grup, një tipar që kompania njoftoi majin e kaluar, por asnjë datë e pritshme e lansimit nuk ishte njoftuar midis më shumë se 1.500 miliard përdoruesve që përdorin aplikacionin çdo muaj.

Tani për tani, ndërsa platforma të tilla si Skype ose Apple's FaeTime na lejojnë të shtojmë deri në 16 pjesëmarrës në thirrjet video, kjo platformë mesazhesh është shumë më e rrallë në këtë kuptim, pasi që na lejon të shohim vetëm fytyrat e tre bashkëbiseduesve të tjerë, kështu që ne mund të bëjmë thirrje vetëm me video me deri në 4 persona, një kufizim që nuk ka kuptim duke pasur parasysh se është platforma më e përdorur e komunikimit në botë, Rruga përpara si të Skype të Microsoft ashtu edhe të FaceTime të Apple.

Ky shërbim i ri i thirrjeve në grup është gjithashtu kriptimi nga fundi në fund, si komunikimet e shkruara, kështu që nëse përgjohen gjatë rrugës, ato kurrë nuk mund të deshifrohen dhe nëse e bëjnë, e cila është e mundur, mund të zgjasin shumë.

Për të bërë thirrje në grup në WhatsApp ne thjesht duhet të bëjmë një thirrje të parë video me një bashkëbisedues. Kur të fiket, thjesht duhet të shtypim Shtoni pjesëmarrësit, butoni i vendosur në këndin e sipërm të djathtë të ekranit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.