Si të ftoni miqtë tuaj të bëhen pjesë e një faqe në Facebook

shtoni miq në një faqe FANS

Sot që Facebook ka ardhur për të zënë një vend shumë të rëndësishëm në jetën tonë të përditshme, shumë kompani përpiqen ofrojnë shërbimet e tyre përmes faqes së njohur të Tifozëve (ose thjesht Faqe në Facebook), i cili në shumicën e rasteve përpiqet të promovojë një produkt ose shërbim specifik, mbase duke qenë ata që janë më të interesuar për këtë lloj mjedisi, artistë të llojeve të ndryshme.

Sido që të jetë aktivitet që është vendosur të promovohet përmes këtyre Tifozëve Faqja në Facebook, ato janë ambiente shumë të ndryshme nga profilet personale të këtij rrjeti social. Edhe pse nuk është një rregull i saktë, por përgjithësisht Këto Faqet e Facebook (Faqja e Tifozëve) kanë nevojë për një ose më shumë administratorë (gjithashtu bashkëpunëtorë ose pajtimtarë) të cilët kanë aftësinë t'i bëjnë ato të rriten. Në këtë artikull ne do të përmendim alternativat e ndryshme që mund të miratohen për të ftuar miqtë të bëhen pjesë e këtyre Faqeve në Facebook.


Hapat tanë të parë në një faqe në Facebook

Pasi të kemi sqaruar atë që kemi përmendur më lart, nëse jemi administratorë të një faqe në Facebook, atëherë duhet hyni së pari në profilin tonë personal dhe më vonë në faqen në Facebook që po menaxhojmë. Për këtë ne vetëm duhet të ndjekim hapat e mëposhtëm:

 • Ne hyjmë në profilin tonë personal në Facebook.
 • Drejt sipërm djathtas, ne klikojmë në rrotën e vogël të ingranazheve.
 • Nga opsionet e treguara ne zgjedhim Faqen në Facebook që duam të fusim.

shtoni miq në një FANS Faqe 01

Me hapat që kemi ndërmarrë do të bëjmë hyrë drejt faqes në Facebook të së cilës ne jemi administratorë; Këtu do të kemi mundësi të ndryshme për të ftuar miqtë tanë (nga profili i Facebook-ut të cilit i përkasim) të bëhen pjesë e kësaj faqe të fansave.

Opsione për të krijuar një audiencë për faqen tonë në Facebook

Nëse drejtohemi kah shiriti i opsioneve në Panelin e Administrimit, ne mund të zgjedhim skedën që thotë «krijoni audiencë«, Duke pasur nevojë që më vonë të zgjedhësh edhe opsionin që thotë«ftoni kontaktet me email ...".

shtoni miq në një FANS Faqe 02

Dritarja e re që do të shfaqet na ofron mundësi të ndryshme që ekzistojnë për të ftuar miqtë të bëhen pjesë e kësaj faqe në Facebook, mes tyre:

 • Përdorni një listë të kontakteve. Këtu mund të ngarkojmë një dokument të thjeshtë teksti ku duhet të jenë të pranishme postat elektronike të miqve ose të njohurve me një profil në Facebook.
 • Windows Live Messenger. Nëse keni një llogari me këtë shërbim të mesazheve të menjëhershme, mund të përdorni kredencialet e tyre për të importuar ato kontakte dhe më vonë, të bëni ftesën që ata të jenë pjesë e saj në Facebook Page.
 • Outlook.com (postë e nxehtë). Këtu do të lidhim faqen e Facebook me llogarinë tonë të postës elektronike të nxehtë për të ftuar kontaktet e llogarisë së përmendur të jenë adhurues të kësaj faqe që ne po menaxhojmë.

shtoni miq në një FANS Faqe 03

Ekziston gjithashtu mundësia e përdorimit të llogarisë yahoo ose shërbimeve të tjera shtesë, ku sugjerohet gjithashtu të përdorni kontaktet e secilit prej këtyre shërbimeve për t'i dërguar atyre një ftesë për të qenë pjesë e kësaj faqe në Facebook.

Alternativë për të ftuar miqtë në një faqe në Facebook

Ajo që kemi bërë më parë përfshin hyrjen me kredencialet tona në profilin personal në Facebook dhe më vonë, si administratorë në faqen e Facebook; ne mund të kalojmë hapin e dytë, domethënë, bëjmë ftesën nga profili ynë në Facebook, që kërkon vetëm sa vijon:

 • Ne hyjmë në profilin tonë personal në Facebook me kredencialet përkatëse.
 • Në motorin e brendshëm të kërkimit shkruajmë emrin e Faqes në Facebook.

shtoni miq në një FANS Faqe 05

 • Pasi ta gjejmë, e zgjedhim.
 • Tani do ta gjejmë veten në mjedisin e një faqe në Facebook.
 • Ne rrëshqasim në zonën "Fto miqtë e tu" pak më poshtë.
 • Aty do të gjejmë listën tonë të miqve dhe pranë tyre, butonin «për të ftuar".
 • Ne gjithashtu mund të klikojmë në "Shihni të gjithë" për të zgjedhur miqtë tanë para se të ftoni.

shtoni miq në një FANS Faqe 06

Kjo procedurë e dytë që kemi përmendur mund të përdoret nga çdokush pa qenë e nevojshme të jeni administrator i një faqe specifike në Facebook, duke ardhur për të përfaqësuar (metodën) vetëm një sugjerim të një Fans Page që na pëlqente ndaj të gjithë kontakteve dhe miqve tanë.

Disa konsiderata shtesë vlen të përmenden kur miratoni procedurën e listës së kontakteve në një skedar të thjeshtë.

shtoni miq në një FANS Faqe 04

Nëse për ndonjë arsye ka email nga njerëz që nuk janë miqtë tanë, pronarët e tyre mund të na klasifikojnë si të padëshirueshëm, kështu që Facebook mund të pezullojë përkohësisht llogarinë tonë për miratimin e një mekanizmi spam.

Më shumë informacion - Modaliteti i faqes, krijoni një faqe në Facebook, Spotlike: Promovimi i një faqe në Facebook me kodin QR, Facebook Face Promoter - Promovoni një faqe në Facebook në wordpress


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.