Si të hiqni emrin e operatorit nga ekrani i kyçjes në Android Lollipop

Nexus 6

Me siguri se disa prej jush pyesin se çfarë nevoje keni për të parë emrin e operatorit gjatë gjithë ditës kur ndizni ekranin e telefonit tuaj. Ju tashmë e dini cili është operatori juaj me ato fatura që mbërrijnë çdo muaj kështu që nuk ka nevojë që ne ta kemi atë emër atje në ekranin e kyçjes.

Me Android Lollipop, të paktën shfaqet vetëm në këtë ekran, kështu që ky udhëzues i vogël do t'ju ndihmojë të hiqni emrin e operatorit dhe kështu kemi atë bravë më të pastër dhe perfekte për lloje të tjera të nevojave, ose pse jo, asnjë.

Si të hiqni emrin e operatorit në ekranin e kyçjes

Ekrani i kyçjes Nexus 6

Ky mini tutorial është bërë për pajisjet që kanë privilegjet ROOT pasi nuk mund të instalonim modulin Xposer plotësisht të nevojshëm për të hequr emrin e operatorit nga kyçi i ekranit.

Hapi i parë

Hapi i dytë

Ne do të kryejmë hapin e instaloni modulin "Fshih etiketën e transportuesit" nga zhvilluesi Nadeem Sultan. Ne e shkarkojmë atë nga kjo lidhje. Pasi të ketë përfunduar instalimi, duhet të siguroheni që moduli është aktiv.

 

Sapo jam aktiv mund të kaloni nëpër ekranin e kyçjes për të verifikuar që ai është zhdukur emrin e operatorit me këtë modul Xposed. Duhet të theksohet se ky modul nuk ka nevojë të modifikojë asgjë. Në shembujt e imazheve se si funksionon ky modul, ju mund të shihni se si është zhdukur titulli "Pa kartë SIM - vetëm thirrje emergjente", që do të thotë se Xposed është aktiv.

Një nga ato detaje të parëndësishme që për përdorues të caktuar mund të jetë mjaft sherr që të kenë emrin e operatorit të tyre gjatë gjithë ditës si pjesë e një reklame falas që ne u japim atyre.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Jaime Triana dijo

    Naten e mire, une kam nje zte blade a410 me gjel sheqeri 5.1 dhe dua te heq logon e operatorit kur ndezoj telefonin, ne kete rast digitel venezuela, kam hequr tashmë bootanimacionin dhe aplikacionet qe instaloi operatori, nuk i gjej një mënyrë për të hequr këtë reklamë të bezdisshme, mund të më ndihmoni ???