Si të kthehemi te faqeshënuesit e vjetër në Google Chrome

Shënime të reja në Google Chrome

Ka kaluar shumë kohë dhe pothuajse pa e kuptuar, Google erdhi për të ndryshuar mënyrën se si ne shihnim faqeshënuesit, një situatë që mund të jetë e bezdisshme nëse mësohemi me këtë ndërfaqe pune në këtë shfletues interneti.

Para se të filloni të punoni në përpjekjen për t'u kthyer te faqeshënuesit e vjetër të Google Chrome që ju rekomandojmë rishikoni se çfarë mund të bëjnë të rejat, një shembull i vogël i kësaj është imazhi që mund të admironi në krye; Google siguron që nën këtë modalitet të ri në ndërfaqen e tij, një person mund të menaxhojë dhe menaxhojë më lehtë këto faqeshënues, pa pasur nevojë të shkojë te mjetet e palëve të treta siç sugjerojmë në një pikë të caktuar në këtë blog.

Përparësitë e "Faqeshënuesve të rinj në Chrome"

Siç kemi sugjeruar në pjesën e sipërme, ia vlen të përpiqeni të tregoni avantazhet që Google mund të na ofrojë me ndërfaqen e re të Faqeshënuesve të saj, një imazh që duam ta ndajmë pak më poshtë me një pamje të vogël të asaj që kemi gjenden. Para së gjithash, ne do të ndajmë me ju ekranin e mirëseardhjes që ofron Google dhe të cilit do t'i "hasni" nëse është hera e parë që hyni në këtë zonë.

faqeshënuesit në Chrome

Në pjesën e poshtme mund ta shihni këtë modaliteti i ri i faqeshënuesve të Chrome, ku të gjitha shpërndahen në një numër të caktuar kutish drejt anës së djathtë, të cilat në realitet bëhen një pamje paraprake e faqeve të internetit që mund të kishim vizituar në një moment të caktuar dhe që vendosëm t'i regjistronim në këto faqeshënues. Në anën e majtë, nga ana tjetër, do të shihni një shirit anësor, i cili do t'ju ndihmojë të gjeni më lehtë një faqe të regjistruar në internet, ose të krijoni një të re nëse dëshironi.

faqeshënuesit në Chrome 01

Sidoqoftë, në pjesën e sipërme të ndërfaqes, keni disa mjete që do të shfaqen kur zgjidhni ndonjë nga këta shënues (në anën e djathtë). Kështu që mund të arrijë zhvendosni ose fshini shënuesin e zgjedhur me ndonjë nga opsionet e paraqitura atje.

Kthehuni te Faqeshënuesit e Vjetër në Chrome

Nëse gjithçka që përmendëm më sipër nuk ju bind, atëherë duhet domosdoshmërisht të përpiqeni të ktheheni në ndërfaqen e vjetër të faqeshënuesve të Chrome. Ndërfaqja në të cilën do të ktheheni është minimaliste dhe mjaft e thjeshtë, ndoshta ky është elementi që shumë njerëz kërkojnë sepse me një pamje të tillë, një person e bën më të lehtë për ju të gjeni një shënues specifik sepse ato shpërndahen në një lloj "liste"; Për të arritur qëllimin tonë, ju sugjerojmë të ndiqni hapat e mëposhtëm:

faqeshënuesit në Chrome 02

 • Hapni shfletuesin tuaj Google Chrome.
 • Shko në adresën vijuese nga URL: chrome://flags/#enhanced-bookmarks-experiment
 • Nga opsioni zbritës zgjidhni «Disable".
 • Tani rinisni në Google Chrome

faqeshënuesit në Chrome 03

Lidhur me pikën e fundit që përmendëm, rinisja e Google Chrome në fakt i referohet detyrimit mbyllni dhe rihapni shfletuesin e internetit. Pasi të keni mbaruar me këtë hap të fundit do të jeni në gjendje të vëzhgoni se të gjithë shënuesit paraqiten me ndërfaqen e vjetër; Në anën e majtë do të ketë një shirit që do t'ju ndihmojë të lundroni midis secilit prej këtyre faqeshënuesve dhe në dosjet e tyre përkatëse të grupuara. Në anën e djathtë, megjithatë, do të jeni në gjendje të shihni të gjitha faqet e internetit që përfshihen në këto dosje.

Konkluzione të përgjithshme të faqeshënuesve të Google Chrome

Shumë njerëz kanë vendosur të vkthehu në ndërfaqen e vjetër të Faqeshënuesve të Google ChromeKjo sepse është më lehtë të gjesh një faqe të ruajtur përmes listës në vend të kutive të ofruara nga versioni i ri. Pa pasur nevojë të mbrojmë punën që Google ka bërë me këtë fushë, duhet të përmendim që kutitë të cilave u jemi referuar janë një element shumë i rëndësishëm për t'u marrë parasysh, pasi ato në të vërtetë përfaqësojnë një vrojtim i faqes në internet që kemi ruajtur. Me këtë, do të jetë më e lehtë për ne të njohim materialin që rezervojmë në këto faqeshënues dhe për këtë arsye, ne mund të përfundojmë duke eliminuar disa prej tyre nëse informacioni i tyre nuk është më i rëndësishëm.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

4 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Paul dijo

  Përshëndetje, unë vlerësoj informacionin për t'u kthyer në faqeshënuesit e vjetër.
  Nga ana tjetër, nuk më pëlqeu që ju të filloni artikullin duke ekspozuar virtytet e sistemit të ri. Unë hyra në kërkim të asaj që tha titulli për t'u kthyer në faqeshënuesit e rehatshëm nga më parë dhe duhej të pija shumë informacione që vërtet nuk doja t'i dija. Herën tjetër do të vlerësoja nëse mund ta vendosnit pas zgjidhjes së treguar në titull, ose të përdorni një titull si "Avantazhet e faqeshënuesve të rinj në Chrome dhe si të ktheheni te të vjetrat"
  të fala

  1.    Rodrigo Ivan Pacheco dijo

   Përshëndetje i dashur Pablo. Unë nuk e shoh konfuzionin nga ana juaj kur shihni temën, sepse ajo u trajtua dhe përfundua si duhet ... Unë duhet t'ju përmend me shumë respekt (për sa kohë që është i ndërsjellë), se informacioni është dhënë për mijëra njerëz, të cilët mund të kenë nevojë të dinë atë që ju duket se e dini tashmë. Për këtë arsye, një postim nuk mund të shkruhej për të "mbuluar një nevojë të vetme", dhe unë mendoj se duhet të merrni parasysh që njerëzit e tjerë kanë nevojë ashtu si është ose ndoshta me shumë më shumë detaje. Unë jam i hapur për çdo lloj sugjerimi dhe nëse përgjigjja ime nuk është adekuate ose e saktë, ju gjithashtu mund të përdorni lidhjen "Kontakt" në fund nëse mendoni kështu.

   Përshëndetje dhe përsëri faleminderit për komunikimin tuaj.

 2.   chonet dijo

  Më duket se është perfekte. Ju përgëzoj dhe faleminderit

 3.   Rodrigo Ivan Pacheco dijo

  Faleminderit shumë për komentin tuaj dhe vizitën në postim. Nje dite e mire

bool (e vërtetë)