Si të lidhni automatikisht një kompjuter me Dropbox

Dropbox

Dje u përditësua aplikacioni Dropbox për Android, dhe në këtë version lejon një veçori të shkëlqyeshme për të ju kurseni kohë kur lidhni një kompjuter në Dropbox përmes disa hapave të thjeshtë për të cilët do t'ju tregojmë tani.

El shërbimi i pritjes cloud cloud Isshtë padyshim nga Dropbox, edhe Google duke ulur çmimet e saj për planet mujore, Dropbox ka arritur të përshtatet me atë që i duhet përdoruesit të zakonshëm që ka një smartphone ose tabletë.

Ky funksion i ri ju lejon të lidhni kompjuterin tuaj me llogarinë tuaj Dropbox pa nevojën e hyrjes, duke ju kursyer mundimin që do të thotë. Permes duke përdorur kamerën mund të skanoni një kod QR që do të aktivizojë këtë funksion automatikisht, duke ju njohur menjëherë dhe që do të çojë në shkarkimin e aplikacionit në desktopin tuaj për ta instaluar atë dhe për të patur Dropbox në kompjuterin tuaj në asnjë kohë.

Si të lidhni automatikisht një kompjuter me Dropbox

  • Gjëja e parë që duhet të bëjmë është të shkojmë në këtë lidhje www.dropbox / lidh nga kompjuteri që duam të instalojmë Dropbox në të
  • Tani duhet të shkojmë në telefonin tonë tek aplikacioni Dropbox. Nga cilësimet, do të gjeni opsionin "Lidhni një kompjuter"

Preferencat e Dropbox

  • Kur të shfaqet mini tutorial, duhet të arrini opsionin 2 për të skanuar kodin QR që do të jetë shfaqur më parë nga lidhja www.dropbox / connect
  • Drejtojeni kodin QR dhe ai do t'ju njohë menjëherë për t'ju thënë të shkarkoni skedarin për të instaluar Dropbox në kompjuterin tuaj pa pasur nevojë që ju të futeni në të.

Një metodë e shkëlqyeshme për të kursyer kohë që lejon disa hapa të thjeshtë duhet të futeni në kompjuterin tuaj ose atë që dëshironi të lidhni për të përdorur llogarinë tuaj Dropbox. Mos harroni se duhet të keni të instaluar versionin më të fundit të Dropbox në smartphone ose tablet tuaj Android.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.