Si të lidhni një aparat fotografik Wi-Fi Canon PowerShot ose IXUS me një smartphone

Nëse keni një aparat fotografik Wi-Fi Canon PowerShot ose IXUS dhe dëshironi ta lidhni me smartphone-in tuaj, do të interesoheni për udhëzimin vijues, të përgatitur në Spanjisht nga Canon Spain. Falë kësaj lidhjeje, ju mund të dërgoni fotot që merrni me një aparat fotografik të Canon me Wi-Fi në pajisjen tuaj celular dhe nga atje t'i ndani ato në rrjetet sociale, t'i dërgoni me email ose ndonjë veprim tjetër që mund të bëni nga celulari juaj.

E njëjta metodë do të funksionojë që ju të lidhni kamerën tuaj Wi-Fi të Canon me një tabletë. Tjetra, ne prishim procesin e lidhjes hap pas hapi.

Lidhni një Kamerë Wi-Fi të Canon me një pajisje të lëvizshme

# 1 - Lidhni Kamerën Wi-Fi të Canon me pajisjen tuaj mobile. Mbani në mend se, para se të përdorni smartphone ose tablet, duhet të konfiguroni lidhjen për herë të parë.

# 2 - Gjeni aplikacionin Canon CW (Canon Camera Window) në dyqanin e aplikacioneve të pajisjes tuaj dhe instalojeni atë.

# 3 - Ndizni kamerën, zgjidhni ikonën e lidhjes së pajisjes tuaj celular në menunë Wi-fi dhe shtypni opsionin «Shto një pajisje».

# 4 - Lidhni pajisjen tuaj celular me rrjetin Wi-Fi të krijuar nga kamera Canon.

# 5 - Nisni aplikacionin Camera Window në pajisjen tuaj celular.

# 6 - Zgjidhni pajisjen tuaj mobile në listë dhe kontrolloni opsionin «Po» për të kontrolluar kamerën dhe për të parë të gjitha imazhet nga celulari ose tableti juaj.

Ajo është bërë. Ju nuk do të duhet të përsërisni lidhjen, pasi që pasi të keni konfiguruar pajisjet, ata do të kujtojnë të dhënat.

Dërgoni foto nga një kamerë Wi-Fi e Canon në një pajisje të lëvizshme

Nga tani e tutje, do të duhet të zgjidhni vetëm ikonën e lidhjes me pajisjen mobile në kamera, të kërkoni për pajisjen tuaj dhe të filloni aplikimin në pajisje.

Për të ruajtur imazhe nga kamera në pajisjen tuaj celular, thjesht shtypni "Dërgo këtë imazh" në kamera.

Në pajisjen tuaj celular do të jeni në gjendje të shihni të gjitha imazhet e kamerës duke zgjedhur opsionin "Shikoni imazhet në kamera". Zgjidhni imazhin që dëshironi të shikoni paraprakisht dhe, nëse e dëshironi, përdorni opsionin "Ruaj" për të dërguar një kopje në pajisjen tuaj celular. Mund të bëni të njëjtën gjë me shumë imazhe në të njëjtën kohë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.