Si të ngarkoni foto në Instagram nga Chrome

 

këshilla dhe marifete në Instagram

Chrome është shfletuesi që ofron më shumë shtesa dhe shërbime pa pasur nevojë të instaloni aplikacione, por përkundrazi zgjerime të vogla që na lejojnë të zgjerojmë ndjeshëm aftësitë e kompjuterit tonë pa pasur nevojë ta mbushni atë me mbeturina, të cilat, si zakonisht, përfundojnë duke ngadalësuar kompjuterin.

Ndërsa është e vërtetë që Instagram është krijuar për ne që ta përdorim nga smartphone-i ynë, ne jo gjithmonë kemi të gjitha imazhet që dëshirojmë t'i postojmë në rrjetin social të fotografive. Falë zgjerimit të ARC Welder ne mundemi përdorni aplikacionet e krijuara për Android në shfletuesin tonë Chrome. Së pari, do të shkojmë shkarkoni aplikacionin Instagram APK dhe pastaj do të vazhdojmë të instaloni shtesën e ARC Welder

Në radhë të parë, posa të ekzekutojmë ARC Welder, duhet të specifikojmë madhësinë në të cilën duam të shfaqim aplikacionin. Në rastin ideal, të jesh një aplikacion fotografie është të zgjedhësh portretin për të parë aplikacionin në mënyrë korrekte në portret. Sa për pjesën tjetër të opsioneve, është më mirë t'i lini ashtu siç janë, pasi ato nuk ndikojnë në funksionimin e tij, kështu që ne shkojmë te butoni Launch APP.

Tjetra, aplikacioni Instagram do të shfaqet në shfletuesin tonë nëse do të ishte një tabletë. Pasi është një imitim dhe nuk është i disponueshëm në pajisjet Android, nëse klikojmë në kamerë, natyrisht funksioni nuk do të përgjigjet. Ne nuk do të jemi në gjendje të bëjmë selfie me kamerën e laptopit tonë për t’i postuar ato më vonë në Instagram.

Sa i përket funksionimit të aplikacionit, nëse tashmë jeni përdorues i tij, do të shihni se funksionon saktësisht njësoj si aplikacioni për pajisjet mobile. Për të shtuar fotografi të reja që nuk i kemi në pajisjet tona, arsyeja kryesore për këtë imitim, duhet të shkojmë te Galeria dhe të zgjedhim Të tjerët. Në dritaren pop-up që shfaqet me opsionet Galeria dhe Open File, ne do të klikojmë në të dytën për të hapur kërkuesin e skedarëve dhe për të shtuar foton që duam të ndajmë në Instagram.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   nayelisab dijo

    pershendetje emri im eshte nayeli

bool (e vërtetë)