Si të nxjerrni audion nga një video dhe ta ktheni atë në një tjetër

ekstrakt audio nga video

Duke marrë parasysh atë në YouTube ka shumë video muzikore, mbase në një moment të caktuar kemi qenë të interesuar të përpiqemi të shkarkojmë njërën prej tyre në mënyrë që ta dëgjojmë atë në çdo kohë kur të ruhet në hard diskun tonë.

Nëse jemi nga ata njerëz që punojnë në një kompjuter personal duke dëgjuar muzikë, mbase na duhet pista audio dhe jo pista video, duke qenë momenti në të cilin ne do të përdorim disa mjete për të na ndihmuar të veçojmë dy pista të qëndrojë vetëm me audio. Nëse kjo është nevoja juaj aktuale, ju sugjerojmë të rishikoni pjesën tjetër të këtij informacioni, pasi do të përmendim një numër të caktuar të aplikacioneve falas që do t'ju ndihmojnë të nxjerrni audion nga çdo skedar video.

  • 1. Fabrika e formatit

Ajo që do të përmendim në këtë artikull nuk do të jetë përshkrimi i një numri të caktuar mjetesh që na ndihmojnë të shkarkojmë video në YouTube por përkundrazi, disa aplikacione që mund t'i përdorim falas për të ekstraktoni audion nga ndonjë prej këtyre skedarëve video. Një alternativë e parë ka emrin "Fabrika e Formatit" e cila mund të përdoret falas sipas zhvilluesit.

Fabrika e formatit

Opsionet më të rëndësishme janë në shiritin anësor të majtë, ku duhet të zgjidhni seksionin «audio»; ju mund të zgjidhni cilindo nga opsionet e tij në varësi të nevojës që keni. Fjala "Të gjithë" i referohet të gjitha llojeve të formateve video të përputhshme me këtë aplikacion, të cilat do ta shndërrojnë audion tuaj në formatin e vendosur atje.

Si alternativë e dytë do të përmendim «XRECODE II», e cila mund të përdoret gjithashtu falas. Ndërfaqja është pak më komplekse sesa mund të kishim parë në alternativën e mëparshme.

XREODE II

Përdoruesi duhet të importojë vetëm videot në këtë ndërfaqe dhe më vonë, të përcaktojë formatin e skedarit audio që do të rezultojë nga nxjerrja në fjalë; Ju gjithashtu duhet të përcaktoni vendndodhjen e dosjes ku do të nxjerrim këtë audio. Ju mund të punoni me më shumë se një skedar në të njëjtën kohë, që do të thotë se aplikacioni do të na ndihmojë të jemi në gjendje të kryejmë përpunimin "grumbull".

Përputhshmëria që ka «Freemake Audio Converter» me skedarë të ndryshëm video është e shumëfishtë, nga ku mund të arrinim ekstraktoni audion tuaj për ta kthyer në formatet më të njohura dhe përdoret sot.

Konvertues Freemake Audio

Pasi të importoni skedarin video në ndërfaqen e këtij mjeti, do të duhet vetëm zgjidhni formatin e eksportit të audios tuaj, e cila bëhet nga poshtë, ku ka disa ikona që do të na ndihmojnë ta shndërrojmë këtë audio në mp3, wav, wma, flac, ndër disa të tjera.

Ky mjet gjithashtu na ndihmon për të kryer një "grumbull" përpunimi i skedarit video. Ne do të duhet t'i përfshijmë ato në ndërfaqe duke i tërhequr zvarrë ose thjesht duke i shtuar me butonin "Shto skedarë".

Konvertues i FreeStudio Video në MP3

Në fund është zona e formateve, ku do të duhet të zgjedhim atë që duam të kemi në një shndërrim përfundimtar të kësaj audioje të nxjerrë.

Këtu gjejmë mundësi më të specializuara kur bëhet fjalë për marrjen e një skedari audio me cilësi më të mirë.

Nxjerrës Audio Pazera Falas

Pasi të kemi importuar skedarët video (të cilët do të shfaqen në krye) do të na duhet përcaktoni cilësinë e skedarit që rezulton pasi të jetë bërë procesi i konvertimit. Ju gjithashtu mund të porosisni këtë mjet, çfarë të bëni nëse një skedar me një emër të ngjashëm ruhet në diskun e ngurtë, i cili përfshin nevojën për të ndryshuar emrin e tij midis disa alternativave të tjera.

Mos u hutoni nga emri i këtij mjeti, sepse përveç t'ju ndihmojë të ktheni një skedar video në një format tjetër, Brenda funksioneve dhe karakteristikave të tij ju gjithashtu mund të përdorni njërën prej tyre që do t'ju ndihmojë në vend të kësaj, për të qenë në gjendje të nxjerrni dhe shndërroni audion në një format tjetër.

Konvertues video në video

Aplikimi është gjithashtu falas, duke qenë në gjendje të punojë me disa skedarë video në të njëjtën kohë. Çdo prej alternativave që ne përdorim janë falas, të cilat në pjesën më të madhe do të na ndihmojnë të rregullojmë cilësinë e zërit në skedarin që rezulton.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)