Si të nxjerrni audion nga një video në YouTube pa përdorur ndonjë program dhe në një mënyrë të thjeshtë

YouTube

Kushdo që pëlqen muzikë ka një YouTube, një burim të pafund për të shijuar për ditë koncertet e ndryshme të drejtpërdrejta që shumë përdorues po postojnë. Një nga problemet që unë kam hasur në shumë raste është të jesh në gjendje të dëgjoj atë koncert, duke dëgjuar vetëm muzikë, për shembull një MP3 player ose në smartphone-in tim pa pasur nevojë që video të luhet.

Disa kohë më parë kemi shpjeguar si të shkarkoni video në YouTube në një mënyrë të thjeshtë falë mjetit OffLiberty, por sot përmes këtij artikulli do të shpjegojmë gjithashtu si ta shndërroni videon YouTube në MP3 pa përdorur ndonjë program dhe pa ndonjë ndërlikim për çdo përdorues.

Goesshtë e vetëkuptueshme që me këtë tutorial do të jeni në gjendje të nxjerrni audion nga cilido prej shumë koncerteve që gjenden në shërbimin video të Google, por edhe nga çdo video që ju pëlqen ose të tërheq vëmendjen tuaj. Sigurisht që është një mënyrë e mirë për të mësuar si të shkarkoni muzikë.

Zgjidhni videon nga e cila dëshironi të nxirrni audion

Video në YouTube

Në radhë të parë duhet të zgjedhim videon nga e cila duam të nxjerrim audion, i cili duhet të jetë publik dhe gjithashtu të jetë i disponueshëm në internet në YouTube. Nëse dikush e ka bërë videon private, duhet të kuptojë se nuk dëshiron që të gjithë ta shohin, aq më pak dikush të jetë në gjendje ta shkarkojë ose nxjerrë audion.

Nëse do të nxirrni audion ose edhe hidhni videon për ta përdorur atë për shembull si tingullin e një videoje tjetër, jini shumë të kujdesshëm sepse për ta bërë këtë, audio dhe në përgjithësi video duhet të jenë të mbrojtura nga e drejta e kopjimit.

Pasi të kemi zgjedhur videon nga e cila duam të nxjerrim audion Ne duhet të kopjojmë URL-në që shfaqet në pjesën e sipërme të ekranit të shumicës së shfletuesve të internetit, siç mund ta shihni në imazhin e mësipërm.

Kjo faqe në internet dhe shumë të tjera ju lejojnë të nxjerrni audion

Me kalimin e kohës, një numër i madh faqesh në internet janë shfaqur në rrjetin e rrjeteve, të cilat na lejojnë të nxjerrim audion nga çdo video në YouTube vetëm duke futur URL-në në vendin përkatës.

Në këtë artikull do të flasim Youtube mp3 që për mendimin tonë është më e besueshmja se sa ekzistojnë dhe që në pak sekonda, në një mënyrë shumë të thjeshtë, ne do të jemi në gjendje të nxjerrim audion nga videoja që kemi zgjedhur. Alsoshtë gjithashtu e rëndësishme të kihet gjithmonë parasysh se mund të përdoret plotësisht falas, diçka që nuk ndodh në të gjitha rastet.

Ky është vetëm një shembull, por nëse përdorni Google do të gjeni qindra faqe që do t'ju lejojnë të bëni të njëjtën gjë si youtube-mp3, edhe në një mënyrë më të plotë, por më pak të besueshme se ajo që ju tregojmë në këtë artikull.

Youtube mp3

Vendosni lidhjen dhe në pak sekonda do të jeni në gjendje të shkarkoni audion

Uebfaqja që kemi vendosur të përdorim për të nxjerrë audion nga videoja e zgjedhur në YouTube është shumë e thjeshtë dhe nuk do t'ju kushtojë asgjë absolutisht për ta marrë, por vetëm në rast se do të japim detaje për udhëzimet e asaj që duhet të bëni .

Në radhë të parë fusni lidhjen e videos së zgjedhur në YouTube në hapësirën e rezervuar për të në krye të faqes në internet. Pastaj kliko në "Të kthehet në" dhe për disa sekonda do të jeni në gjendje të shkarkoni audion e videos, pasi të shfaqet mesazhi "Video e kthyer me sukses".

Për të shkarkuar audion ju thjesht duhet të klikoni në "Shkarkoni" dhe sa më shpejt që procesi të ketë mbaruar do ta keni në dispozicion në kompjuterin tuaj.

Shkarkimi i videove në YouTube është i lehtë dhe nuk është më pak i thjeshtë për të nxjerrë audion nga ndonjë prej këtyre videove, për shembull të shijosh një koncert në çdo kohë dhe vend pa pasur qasje në rrjetin e rrjeteve ose pa pasur nevojë të luash videon në ndonjë pajisje .

A keni arritur të nxjerrni audion nga videot e YouTube?. Na tregoni se si ka kaluar përvoja juaj në hapësirën e rezervuar për komente mbi këtë postim ose përmes njërit prej rrjeteve sociale në të cilin jemi prezent. Na tregoni gjithashtu nëse dini ndonjë mjet tjetër për të nxjerrë audio nga një video që e përdorni rregullisht.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)