Si të ripostoni në Instagram? Gjithçka që duhet të dini

Instagram është një rrjet social që ka arritur të qëndrojë në këmbë dhe të mbetet shumë aktual që nga fillimi i tij, e deri më sot. Për ta bërë këtë, ajo ka kaluar nëpër shumë ndryshime dhe përditësime që e kanë lejuar atë të qëndrojë në treg dhe në preferencat e përdoruesve. Megjithatë, Brenda të gjitha veçorive që janë inkorporuar, platforma ende nuk ka një mundësi për të transmetuar postimet e përdoruesve të tjerë në burim. Për këtë arsye, ne duam t'ju tregojmë gjithçka që duhet të dini se si të ripostoni në Instagram.

Ripostimi ose ripublikimi nuk është gjë tjetër veçse mundësia e përsëritjes së përmbajtjes së përdoruesve të tjerë në ekranin kryesor të llogarisë sonë. Ky është një opsion i disponueshëm në Twitter me emrin "Retweet" dhe në TikTok është gjithashtu e mundur të ndani postimet e të tjerëve në burimin tonë. Në këtë kuptim, ne do të shqyrtojmë alternativat e disponueshme për ta bërë atë në Instagram.

Ripostoni në Instagram pa instaluar asgjë

Ndani në histori

Më herët kemi përmendur se nuk ka asnjë mënyrë amtare për të ripostuar në Instagram dhe kjo është pjesërisht e vërtetë. Themi pjesërisht sepse platforma nuk ofron opsione për të ndarë postimet e përdoruesve të tjerë në burimin tonë. Megjithatë, ekziston mundësia për t'i marrë ato në tregimet tona, të cilat gjithashtu mund të jenë shumë të dobishme për të publikuar diçka që na pëlqen ose na intereson.

Dërgoni një mesazh të drejtpërdrejtë

Në këtë kuptim, për të ripostuar në historitë e Instagramit, duhet të shkoni te publikimi që dëshironi të përhapni. Më vonë, trokitni lehtë mbi ikonën e dërgimit përmes mesazhit të drejtpërdrejtë dhe më pas zgjidhni "Shto postimin në historinë tuaj".

Shtoni postimin në historinë tuaj

Kështu, postimi në fjalë do të qëndrojë në historitë tuaja për 24 orë. Në rast se dëshironi ta keni më gjatë, mund ta shtoni në pikat tuaja kryesore.

rivendosje manuale

Në mungesë të një mekanizmi vendas për të ripostuar një botim në burimin tonë, ne do të kemi gjithmonë mundësinë ta bëjmë atë manualisht. Kjo do të thotë se, ne duhet të bëjmë një pamje nga ekrani i përmbajtjes në fjalë dhe më pas ta ngarkojmë atë siç bëjmë me çdo imazh ose video. Dallimi është se në përshkrim, duhet të përmendim llogarinë origjinale nga vjen përmbajtja.

Kjo do t'i japë shikueshmëri postimit të përdoruesit dhe gjithashtu, audienca juaj do të jetë në gjendje të shohë se nga vjen materiali në mënyrë që të vizitojë profilin dhe ta ndjekë atë..

Aplikacione për të ripostuar në Instagram

Nëse jeni duke kërkuar se si të ripostoni në Instagram, do të shihni se ka mënyra amtare dhe manuale si ato që treguam më sipër. Megjithatë, Është gjithashtu e mundur të ripostoni me ndihmën e aplikacioneve që automatizojnë detyrën dhe ofrojnë një rezultat shumë më estetik dhe miqësor për paraqitjen e profilit tuaj..

Repost për Instagram

Repost për Instagram

Rekomandimi ynë i parë i aplikacionit për ata që kërkojnë se si të ripostojnë në Instagram është një klasik në këtë drejtim: Repost For Instagram. Është një aplikacion i disponueshëm për Android dhe iOS që redukton shpërndarjen e përmbajtjes së përdoruesve të tjerë në burimin tuaj në vetëm disa prekje.

Pasi të instaloni aplikacionin në pajisjen tuaj, fillimisht do të duhet të hapni Instagramin dhe të shkoni te botimi që dëshironi të ripostoni. Më vonë, trokitni lehtë mbi ikonën me 3 pika, zgjidhni opsionin "Kopjo lidhjen" dhe aplikacioni do të shfaqet menjëherë, duke ju ofruar mundësinë për të shpërndarë postimin, për ta ruajtur atë për ta bërë më vonë ose për ta shpërndarë përmes një aplikacioni tjetër.

Kjo do të thotë që nuk do të keni nevojë të largoheni nga Instagrami për të përdorur Repost për veçoritë e Instagramit, që është një veçori e shkëlqyer. Për më tepër, Vlen të përmendet se aplikacioni ofron mundësinë e shkarkimit të fotove dhe videove të publikimeve. Kjo na tregon për një aplikacion që përfaqëson një plotësues të shkëlqyeshëm të përvojës në Instagram.

Riposto për IG
Riposto për IG
zhvilluesi: JaredCo
Çmimi: Falas

Rimbush karburantin

Rimbush karburantin

Reposta është një tjetër alternativë e shkëlqyer për të ripostuar në Instagram pa shumë komplikime dhe në vetëm disa hapa. Megjithatë, ndryshe nga aplikacioni i mëparshëm, mekanizmi ndryshon pak pas kopjimit të lidhjes së publikimit që dëshironi të përhapni. Në këtë kuptim, kur të keni lidhjen, do të duhet të largoheni nga Instagrami dhe të hapni Reposta dhe më pas të ngjisni lidhjen.

atëherë trokitni lehtë mbi butonin "Parashikim" dhe një miniaturë e postimit do të shfaqet së bashku me disa opsione. Prekni "Riposto" dhe postimi do të përsëritet menjëherë në furnizimin tuaj.

Duhet të theksohet se, për të filluar përdorimin e aplikacionit, do t'ju duhet të identifikoheni me llogarinë tuaj Reposta në mënyrë që t'i jepni leje për të ripostuar.

Repost: Riposto për Instagram
Repost: Riposto për Instagram

PostApp

PostApp

PostApp nuk është një aplikacion, por një shërbim online që do t'ju lejojë të përhapni çdo publikim nën të njëjtin mekanizëm si aplikacionet e mëparshme. Në këtë kuptim, do të duhet të shkojmë te postimi në fjalë, të prekim ikonën me 3 pika dhe më pas të zgjedhim opsionin “Kopjo lidhjen”.

pastaj, hapni shfletuesin dhe futni RepostApp ku do të merrni një shirit adresash për të ngjitur lidhjen në fjalë. Menjëherë, sistemi do të përpunojë publikimin dhe do të tregojë imazhin në fjalë me shenjën e ripostimit, gjithashtu do të keni një kuti me mbishkrimin gati për kopjim dhe ngjitje.

Shkarkoni imazhin e RepostApp

Në këtë kuptim, thjesht prek butonin e shkarkimit për të marrë imazhin, kopjoni titullin dhe shkoni në Instagram për të bërë publikimin siç bëni zakonisht. Edhe pse është një proces më i ngadalshëm, ai jep të njëjtat rezultate si aplikacionet e mëparshme, me avantazhin e mos instalimit të asgjë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

<--seedtag -->