Si të rivendosni çelësin Hotmail që është hakuar

rikuperoni llogarinë e hotmail

Përkundër sigurimeve të mëdha që Microsoft ka vendosur të vendosë në klientin e saj të postës elektronike, ka ende situata të caktuara në të cilat Dikush mund të hakojë çelësin Hotmail (ose Outlook.com i ri), duke u përpjekur për këtë arsye ta rikuperoni atë nën modalitetin e vetëm të ofruar nga nënshkrimi.

Për politikat e privatësisë dhe sigurisë, Microsoft nuk ofron një rrugë alternative ndaj asaj konvencionale kur bëhet fjalë për rikuperimin e një fjalëkalimi Hotmail, prandaj duhet të përpiqemi të marrim në konsideratë disa aspekte që më parë duhet të ishin konfiguruar kur të kishim qasje në llogarinë e postës elektronike. Tani do të përpiqemi të përmendim, çfarë duhet të bëhet nëse për ndonjë arsye nuk mund të futemi në shërbim.


Si të rikuperoni fjalëkalimin e Hotmail me ndihmën e tij teknike

Ka vetëm një hap që duhet të ndërmarrësh në këtë kohë nëse fjalëkalimi juaj i Hotmail është komprometuar dhe për këtë arsye, nuk mund të futeni ose të futeni në shërbim. Ne ju rekomandojmë që së pari të shkoni te drejt lidhjes vijuese, ku do të gjeni vetëm 3 alternativat që Microsoft ju ofron kur bëhet fjalë për rikuperimin ose rivendosjen e fjalëkalimit tuaj Hotmail, këto janë:

 • "Kam harruar fjalëkalimin tim"
 • "Unë e di se cili është fjalëkalimi im, por nuk mund të identifikohem"
 • "Unë mendoj se dikush tjetër po përdor llogarinë time të Microsoft"

Ju duhet të zgjidhni ndonjë nga 3 opsionet e paraqitura në ekran dhe që ne kemi sugjeruar më parë.

rikuperoni çelësin e hakuar të Hotmail

Në varësi të zgjedhjes që bëni, për të rikuperuar çelësin e humbur, të harruar ose të hakuar të Hotmail, Microsoft mund t'ju pyesë:

 1. Numrin e telefonit për t'u regjistruar në cilësimet e llogarisë.
 2. Email-i alternativ.

Nëse keni arritur të konfiguroni ndonjë nga këto informacione në llogarinë tuaj Hotmail, atëherë mundeni merrni një kod, një mesazh SMS ose një email restaurimi të çelësit Hotmail në pak sekonda; Ndoshta si një këshillë mund të sugjerojmë që të zgjidhni opsionin e tretë nëse mendoni se dikush ju ka vjedhur fjalëkalimin e Hotmail; Me këtë përzgjedhje duhet të zgjidhni vetëm «Tjetër» për të dhënë një përshkrim të vogël të asaj që po ndodh; brenda këtij mesazhi mos harroni të vendosni një adresë email alternative për të hyrë në kontakt me ju. Nëse Microsoft arrin vini re se ka një aktivitet të çuditshëm (përmes adresës IP brenda llogarisë tuaj), ai do t'ju kontaktojë menjëherë në emailin që ju keni lënë brenda mesazhit në këtë opsion të fundit.

Nëse keni humbur hyrjen në llogarinë tuaj Hotmail, ka disa mundësi me të cilat mund ta rimarrni atë. Pra, me siguri ekziston një metodë që i përshtatet asaj që ju nevojitet në atë kohë, në mënyrë që të keni qasje në llogari në çdo kohë. Opsionet që kemi në dispozicion janë si më poshtë:

Përdorni një email tjetër rikuperimi

Email rikuperimi

Gjëja normale kur krijoni një llogari emaili është se ne duhet të japim një llogari shtesë të postës elektronike. Në këtë mënyrë, në rast se diçka ndodh, do të kemi një mënyrë tjetër për të hyrë në të. Në rastin e Hotmail / Outlook, ata zakonisht na kërkojnë një email rikuperimi, e cila mund të jetë një llogari në Gmail ose ndonjë platformë tjetër e-mail. Nëse e kemi harruar fjalëkalimin, duhet të klikojmë në këtë opsion në ekran për të futur fjalëkalimin.

Duke bërë këtë, do të na tregohet një ekran ku mund të zgjedhim metodën që duam të përdorim për të rifituar hyrjen. Zakonisht zakonisht duhet të përdorni këtë email rikuperimi. Ajo që ata do të bëjnë atëherë nga Hotmail / Outlook, është dërgoni një kod te llogaria e emailit në fjalë. Kur ta keni marrë, do të duhet të futni vetëm këtë kod dhe do të jeni në gjendje të rifitoni hyrjen në llogari. Gjithashtu, do t'ju kërkohet të krijoni një fjalëkalim të ri për të. Pas disa minutash do të kemi përsëri mundësi të përdorimit të tij.

Mesazh në celular

Në rast se nuk keni një llogari alternative të postës elektronike, e cila është diçka që mund të ndodhë në shumë raste, ne kemi një metodë tjetër në dispozicion në Hotmail. Ne mund të përdorim një SMS. Kjo është e njëjtë me rastin e mëparshëm, vetëm këtë herë kodin e sigurisë që ata do të na dërgojnë dërgohet në telefonin tonë celular me SMS. Nuk ka dallime të tjera në këtë drejtim.

Prandaj, kur shkojmë të identifikohemi, duhet të klikojmë në opsionin Kam harruar fjalëkalimin tim. Ne jemi dërguar në një ekran tjetër, në të cilin normalisht rekomandohet të përdorni emailin e rikuperimit. Nëse nuk keni një, ose preferoni të përdorni SMS, duhet të klikoni në opsionin SMS, për sa kohë që keni lidhur numrin e telefonit me llogarinë në të kaluarën. Pastaj lejohet të dërgoni një SMS në telefonin tuaj, në të cilën do të duhet të futni.

Atëherë do të duhet të futni këtë kod në Hotmail, për të filluar procesin e rikuperimit të llogarisë. Kur të keni qasje në të, gjëja e parë që zakonisht kërkohet është ndryshimi i fjalëkalimit. Kështu që ne nuk do ta humbasim më atë qasje në të.

Një mundësi tjetër

Llogaria e Hotmail Recover

Mund të ndodhë që asnjë nga këto dy opsione të mos përshtatet me rastin tuaj. Prandaj, mund të përdorni një opsion të tretë. Në ekranin ku kemi shënuar se kemi harruar fjalëkalimin, ne kemi opsionin e quajtur "Unë nuk kam asnjë nga këto teste". Duke klikuar mbi të, ajo do të na çojë në një ekran ku fillon rikuperimi i llogarisë. Ne do të duhet të plotësojmë të dhëna të caktuara, në mënyrë që më në fund të rifitojmë qasjen në to.

Isshtë një proces disi më i gjatë dhe i lodhshëm, por funksionon mirë dhe e rëndësishme është që ne do të kemi përsëri qasje në Hotmaime pelqen kjo Kështu që thjesht duhet të plotësoni fushat që ata kërkojnë.

Si një opsion i fundit, ne gjithmonë mund të krijoni email Hotmail.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

26 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   sonia dijo

  Unë dua të rimarr hotmail dhe fjalëkalimin tim

  1.    Rodrigo Ivan Pacheco dijo

   E dashur Sonia, ju kishit komentuar në mesazhin tuaj nga artikulli tjetër, se kjo mund të përfaqësonte një farë durimi. Për fat të keq Microsoft merr kohë për të konfirmuar informacionin që ju është dërguar me metodën e sugjeruar. Ashtë një ide e mirë të insistoni në një kërkesë të tillë disa herë në mënyrë që kërkesa të merret parasysh. Faleminderit për vizitën tuaj dhe ju urojmë një zgjidhje efektive për problemin tuaj.

   1.    Leandro dijo

    Përshëndetje, duhet të rivendos llogarinë time !!! Unë e kam të gjithë punën time në varësi të saj. Faqja Microsoft nuk më jep përgjigje. Posta është e imja !!! Kam mijëra teste. Me kontaktoni ne avokatchilotegui@gmail.com ose në telefonin Argjentinë 011-57447038 (celular) ju lutem !!!!!!!

 2.   Luani dijo

  Përshëndetje, një mik ka një kompani dhe ai që merrej me llogarinë e vodhi atë, me të gjitha informacionet e klientit, çfarë mund të bëhet?

 3.   mars dijo

  Nuk mund ta mbaj mend fjalëkalimin. Çfarë mund të bëj?

 4.   Rodrigo Ivan Pacheco dijo

  Unë rekomandoj të përdorni cookies. Në varësi të shfletuesit që përdorni për të futur emailin tuaj të postës së nxehtë, është vendndodhja e këtyre cookies. Faleminderit për vizitën tuaj

 5.   z3u5 dijo

  Shërbimi më i mirë i Hakerëve

  NFSE D WSHIRONI T CON KONTRATONI NJ A SH SERRBIM SERIOZ DHE KONFIDENCIAL, KONTAKTONI N US SHTPI.

  sherbimet qe ne ofrojme

  - Fjalëkalimi i postës elektronike
  - Fjalëkalimi për Rrjetet Sociale
  - Fjalëkalimi i faqeve në internet
  - Ne modifikojmë notat universitare
  - Ne hetojmë raste të mashtrimit
  - Ne fshijmë historikun e bankës
  - Vendndodhja e njerëzve
  - Vendndodhja e IP'S

  NDONJ PYETJE OSE PYETJE Ne do t'ju ndjekim

  KETU NJ OF NGA TROJANT M B T MIR: Frograt aktual dhe i krijuar nga njëri nga programuesit më të mirë në malware (Margera)
  JU MUND T SE SHIKONI DETAJET E KISTIJ TROJANIT FABULOZ N AT:

  ISSHT THE VETEM Uebfaqja në të cilën mund të blini. TROJANI LINDOR.
  AKTET
  viruss

  1.    henri dijo

   dërgoni informacione për t'ju kontaktuar

  2.    Julian Medina dijo

   Më duhet të marr fjalëkalimin për një llogari në facebook, mund të më ndihmoni? cfare duhet te bej, eshte urgjente, faleminderit

  3.    Pavlov dijo

   Z3U5. Dërgoni informacione për t'ju kontaktuar. Më duhet të marr një shërbim.

  4.    heinnert de diaz dijo

   mirë Unë kam nevojë për të rimarrë fjalëkalimin tim të postës elektronike, mund të më ndihmoni?

 6.   ivelisse Tejada Rodriguez dijo

  Kam humbur fjalëkalimin tim Nuk mund të fut në llogarinë time emaili im është missybeli @ hotmail. Kom

 7.   Karin dijo

  Unë kam hakuar urgjentisht llogarinë time të postës së nxehtë, ata kanë ndryshuar të gjitha informacionet, tani pasi nuk mund të jetë e mundur të rikuperohet me identitetin tim të vërtetë, unë tashmë kam provuar dhe asgjë nuk mund të më ndihmonte

 8.   Valeria dijo

  Si ta rimarr fjalëkalimin tim të postës hotmail?

 9.   Frutat Miva dijo

  Kam humbur fjalëkalimin tim të hotmail dhe duhet të rikuperoj sepse është puna ime

 10.   Pacobs dijo

  Disa kohë më parë, nipi im nuk e përdori këtë adresë të postës së nxehtë (junior0613@hotmail.com). Ju nuk e dini më fjalëkalimin ose ndonjë gjë tjetër. Problemi është se iPhone që ne dërgojmë për të riparuar është iCloud i lidhur me këtë adresë. Kush mund të më ndihmojë të rikuperoj fjalëkalimin ... shumë faleminderit paraprakisht.

 11.   këneta anna dijo

  Nuk e mbaj mend fjalëkalimin tim të Hotmail, a mund të më ndihmoni ta rikuperoj atë?

 12.   Claudio dijo

  Epo, ata më hakuan dhe ndryshuan të gjithë informacionin (email alternativ dhe numrin e telefonit të kontaktit) dhe aktivizuan verifikimin me dy hapa për ta shtuar atë ... mirë, unë mbeta pa asgjë ...

 13.   Drita Detare dijo

  Përshëndetje, nuk e mbaj mend fjalëkalimin tim në Facebook, e kam të hapur me anë të një kodi, por për të bërë një lëvizje ata më kërkojnë fjalëkalimin, gjithashtu nuk mbaj mend atë për emailin e Hotmail që është gjoja i njëjtë, dhe numrin e telefonit qe e vendos me nuk e kam, duhet te di cfare te bej, faleminderit !!

 14.   Daniela ogaz dijo

  Mirëdita po përpiqem të rikuperoj llogarinë time që kisha hapur nga laptopi dhe gjithashtu hapa celularin dhe tani nuk mund ta di fjalëkalimin. Unë dhashë një kontakt me email por nuk jam në gjendje të hap emailin tim. Unë gjithashtu dha një email gmail. com dhe thotë se ata dërgojnë një kod por nuk arrin. ju lutem nëse dikush mund të më ndihmojë ju faleminderit shumë

 15.   Gimena dijo

  Përshëndetje, nuk mbaj mend fjalëkalimin tim dhe numrin që vendosa, nuk e kam më, dikush di se si të bëjë xq me kodin që ju shkoni në emailin alternative nuk ndihmon

 16.   Maribel dijo

  Hyni shumë kohë më parë dhe mos përdorni kurrë Hotmail. Çift i vetëm. Më bëj një facebook nuk mbaj mend numrin e telefonit ose emailin alternativ dikush të më ndihmojë të lutem

 17.   Sonia dijo

  Unë jam sonia ramirez dhe nuk e mbaj mend fjalëkalimin tim të Hotmail dhe dua ta rikuperoj unë kam katër që thamë nga telefoni i mëparshëm, tani kam një numër të ri ju lutem më ndihmoni

 18.   Marcela mezzina dijo

  pershendetje une jam i deshperuar sepse ata bllokuan llogarine time te HOTMAIL qe kam me vite. Ata më kërkojnë të dhëna që as nuk i mbaj mend dhe unë vendosa atë që supozoja se kisha vendosur në atë kohë. Por asnjë nga këto përpjekje nuk i kënaqi ata dhe ata bllokuan llogarinë time. Nuk di çfarë të bëj, jam i dëshpëruar sepse e përdor atë llogari për arsye profesionale dhe personale dhe të gjithë e kanë atë email. Nuk di çfarë të bëj, kam ditë që po kërkoj internet, duke u përpjekur të dërgoj mesazhe te Microsolft, por ky opsion është alibi sepse ata thonë se faqja është përkohësisht jashtë shërbimit. Ata e bllokuan atë në mënyrë arbitrare dhe pa konsultë, dhe tani ata e kanë anuluar atë dhe nuk di çfarë të bëj. Ju lutem, a mund të më ndihmojë dikush? Faleminderit!!!

 19.   Charles Salazar dijo

  Mirëmbrëma, unë jam këtu për të kërkuar ndihmën tuaj, unë nuk mund të shkruaj emailin tim të nxehtë, numrin e telefonit celular që kam vendosur nuk e kam më dhe nuk mbaj mend asgjë në lidhje me pyetjet që ata më bëjnë për të rimarrë llogarinë e thënë, siç janë dy fjalëkalimet e fundit që kam përdorur, në këtë rast mbaj mend vetëm një, nuk mbaj mend çështjen e sigurisë, mesazhet e fundit të dërguara. Ju lutem do ta vlerësoja ndihmën tuaj pasi urgjentisht kam nevojë të fut emailin tim.

 20.   Sara dijo

  Mirëmbrëma, kam rreth një muaj që po përpiqem të hyj në një llogari të re të hotmail dhe më thotë se fjalëkalimi është i pasaktë, sepse i përgjigjem pyetjeve që më vijnë dhe vazhdon pa më lënë, nuk e kuptoj me ka ndodhur dhe jam shume urgjente qe te zhbllokohet pasi eshte emaili im i punes, ju lutem me ndihmoni ???