Si të rregulloni çelësat e PC-ve që nuk funksionojnë

Shumë herë ne jemi duke shtypur diku në kompjuter ose duke folur në MSN, dhe ne e kuptojmë se ka çelësat që nuk punojnë, dhe ne nuk mund ta dimë se çfarë problem pse ndodh kjo

si të riparoni tastierën e kompjuterit

Këtu janë disa hapa për t'u marrë parasysh:

Ndonjëherë kjo është për shkak të akumulimi i papastërtisë në çelësatPrandaj, para së gjithash, duhet të dini se cilat çelësa nuk funksionojnë, pastaj hapni tastierën dhe pastroni me pambuk dhe alkool.

Nëse problemi nuk zgjidhet në këtë mënyrë, tastiera mund të rregullohet duke e vendosur atë Windows Live Messenger, dy çelësat për të parë janë (ALT + SHIFT) ose (Control + SHIFT). Ju gjithashtu duhet të merrni parasysh gjuhën në të cilën jeni, duhet të kontrolloni nëse është gjuha Español, duke shkuar te cilësimet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.