Si të shikoni një profil privat në Instagram

Tregime Instagram

Instagram është bërë padyshim aplikacioni më i rëndësishëm dhe më i rëndësishëm për ndarjen e fotove dhe videove. Duke tejkaluar "babanë" e tij në Facebook, pasi që ky aplikacion na lejon të ndajmë foto në një mënyrë më të thjeshtë duke aplikuar filtra me një botim të përshtatshëm për çdo përdorues. Ashtu si me Facebook, ne mund ta mbajmë profilin tonë privat, në mënyrë që vetëm ata që na ndjekin ta shohin atë dhe të mos jetë i dukshëm nga asnjë përdorues kurioz i internetit.

Llogaritë private në Instagram mund të shikohen vetëm nga ata që pranojmë sipas kërkesës. Ndërsa një profil i hapur shihet nga të gjithë pa pasur nevojë për ndonjë hap të mëparshëm. Sidoqoftë, ekzistojnë metoda për të parë një profil privat duke anashkaluar këtë kufizim. Kjo është plotësisht e ligjshme, çdokush mund ta bëjë atë pa pasur nevojë për aftësi kompjuterike. Në këtë artikull ne shpjegojmë se si të shikoni një profil privat në Instagram.

Si të shikoni profilet private të instagramit

Nga natyra qenia njerëzore si çdo kafshë, ne jemi shumë kuriozë, kështu që është shumë e ëmbël të shohësh profile private të Instagram. Për këtë kemi disa metoda që do t'i shpjegojmë një nga një.

Dorëzoni një kërkesë vijuese

Ne fillojmë me metodën më të thjeshtë dhe më të thjeshtë, është diçka që megjithëse është e thjeshtë dhe na merr një sekondë, do të lërë një rekord të gjurmës sonë, pasi personi që duam të vizitojmë do të ketë një kërkesë në profilin e tij. Ne ia dërgojmë kërkesën këtij përdoruesi dhe kur të pranohet mund ta shohim lehtë profilin e tij në InstagramDuket si një truizëm, por është mënyra më e mirë për të parë lirisht një llogari private në Instagram.

Përdorni llogari false

Nëse nuk duam të lëmë një gjurmë të identitetit tonë dhe duam të shohim profilin e atij personi pa e ditur se jemi ne, ne mund të përdorim një llogari të rremë. Ne krijojmë një profil të rremë me fotografi të rreme dhe dërgojmë një kërkesë vijuese, nëse ky përdorues pranon kërkesën ne mund ta shohim profilin e tij pa asnjë pengesë. Quiteshtë mjaft e zakonshme të shohësh llogari të rreme në Instagram dhe shumica e tyre janë krijuar për këto qëllime.

Fshehja e identitetit tonë është e rëndësishme, por pronari i profilit privat duhet të pajtohet me kërkesën tonë, prandaj është e rëndësishme të përdorni një motiv të besueshëm dhe fotografi për llogarinë false. Ne rekomandojmë përdorimin e imazheve pa të drejtë autori në mënyrë që krijimi i llogarisë të mos na shkaktojë asnjë lloj problemi.

Aplikime ose mjete për të parë profilet private

Nëse metodat e mëparshme (ato më të thjeshtat) nuk funksionojnë, ne kemi alternativa të tjera. Ka mjete për të parë Instagram-in që do të na ndihmojnë të shohim ato llogari private. Të gjithë ata kanë termat dhe kushtet e privatësisë të Instagram.

Shikoni profilin privat në Instagram me Facebook

Instagram u ble në 2012 nga Facebook, për këtë arsye të dy rrjetet sociale janë plotësisht të lidhura dhe është e mundur të ndahen postimet e Instagram njëkohësisht në Facebook. Pa dyshim, një mundësi shumë e mirë për të parë profilet private të një personi i cili megjithatë ka profilin e tij publik në Facebook.

Për shembull, nëse profili privat i një personi ka botimet e tij në mënyrë që kur të ngarkohen në Instagram të ngarkohen edhe në profilin e tyre në Facebook dhe ky është publik, ne do të jemi në gjendje të përdorim secilin nga botimet e tij pa asnjë kufizim.

Facebook

Shikoni profilin privat në Instagram me Google

Një metodë tjetër e thjeshtë për të përmbushur këtë detyrë është Google. Edhe pse profilet private në Instagram mbrojnë privatësinë e llogarisë në mënyrë që vetëm ndjekësit e autorizuar të shohin përmbajtjen e saj, këto mund të shihen nga motori i kërkimit Google Images.

Kur qasemi në imazhet e Google, ne vendosim emrin e përdoruesit të profilit privat që duam të shohim, disa fotografi të këtij përdoruesi filtrohen aksidentalisht ndërsa publikoni në motorin e kërkimit. Ky mund të jetë rezultat i atyre etiketave të përdorura ose që njerëzit e tjerë që kanë një profil publik kanë etiketuar në ato botime. Me këtë metodë kalojmë plotësisht pa u vërejtur pasi mund të bëjmë kërkimin në modalitetin e fshehtë të shfletuesit tonë.

Shikoni profilin privat në Instagram me hashtags

Nëse duam të jemi në gjendje të azhurnojmë me gjithçka, madje edhe me ato profile private në Instagram që nuk kemi qasje, ekziston një mënyrë e thjeshtë për ta bërë këtë. Hashtagët ose etiketat janë një mjet i dobishëm për të parë se çfarë po ndajnë të tjerët. Edhe pse profili është privat, etiketat janë publike, kështu që çdo botim që përfshin një etiketë do të shihet nga miliona përdorues.

Kërkoni në Instagram

E tëra çfarë duhet të bëjmë është të ndjekim ato hashtags të shpërndara nga përdoruesi privat i Instagram-it që duam të shohim. Ne do t'i kërkojmë në shiritin e sugjerimeve në Instagram dhe do të klikojmë "ndjek". Në çdo rast, sa herë që duam të shohim Instagram privat duhet të dimë se atje ka informacion personal dhe nëse është privat është për shkak se ai person nuk dëshiron ta ndajë me askënd. Ne nuk rekomandojmë të bëjmë publike asgjë që mund të shohim në ato botime në mënyrë që të mos shkelim asnjë ligj me krime të tilla si vjedhja e identitetit ose të ashtuquajturin phishing për të cilin kemi folur tashmë në një artikull tjetër.

Instalues

Ky mjet është një nga më të mirët që gjejmë në internet, do të na lejojë të shohim llogarinë private në Instagram pa e ndjekur atë. Ne do ta përdorim këtë mjet për të zhbllokuar profilin për të parë botimet tuaja të plota. Ne duhet të sigurohemi që të mos e hapim këtë mjet me aplikacionin tuaj celular.

Thjesht duhet të hapim mjetin dhe të fusim emrin e përdoruesit që ka profilin e tij privat në Instagram. Pasi të ketë mbaruar procesi, ne do të shohim profilin e llogarisë dhe mund ta hapim atë.

Shiko Insta

Një tjetër mjet i mirë për të hyrë në përmbajtjen e llogarive private në Instagram. Ky shikues i përmbajtjes për Instagram është plotësisht falas dhe do të jetë e mjaftueshme për të hyrë në faqen e saj të internetit dhe për të ndjekur profilin në të cilin dëshirojmë të hyjmë duke futur emrin. Përdorimi i këtij mjeti është plotësisht i sigurt dhe pronari i llogarisë nuk do të ketë asnjë shenjë të pranisë sonë në profilin e tij. Ne nuk do të kemi nevojë të identifikohemi me llogarinë tonë për të përdorur këtë mjet.

PrivatePhotoViewer

Ky është një nga mjetet më të thjeshta për të parë profilet e fshehura të Instagram-it. Do të duhet vetëm të fusim emrin e profilit që duam të shohim. Ne do të shohim pothuajse menjëherë profilin e atij përdoruesi në fjalë. Thjesht duhet të hyjmë në uebfaqen e tyre falas dhe të klikojmë në butonin e kërkimit.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)