Si të shkarkoni muzikë MP3 dhe FLAC nga Deezer

Deezer shkarkon PC

Me ardhjen e sezonit të verës, muzika është një nga përbërësit kryesorë për një pushim të mirë. Sot nuk jemi më të befasuar nga fillimi i një shërbimi të ri muzikor, si p.sh. Apple Music, Spotify ose Youtube Music. Megjithëse të gjitha përfshijnë një periudhë prove falas, për shumë përdorues nuk ia vlen të vazhdojnë të paguajnë një shumë fikse për të dëgjuar muzikë herë pas here.

Një detaj tjetër për t'u marrë parasysh në këto shërbime është se ne mund t'i përdorim ato vetëm në ato platforma që kanë aplikimin zyrtar, siç është pajisje të lëvizshme, kompjuter ose tabletë. Por çfarë nëse duam shijoni muzikën tonë në vende të tjera? Për shembull, në makinë, në lojtar që kemi në vendbanimin tonë të dytë ose, thjesht, duam që këngët tona të preferuara të ruhen në vend. Ne tashmë ju mësojmë MP3 XD dhe sot do t'ju mësojmë shkarkojeni falas nga Deezer.

Kërkesa e parë do të jetë të shkarkoni programin e quajtur SMLoader, të cilën mund ta marrim falas nga faqja e saj e internetit në varësi të platformës që përdorim. Në shembullin tonë do të përdorim Windows 10, ku SMLoadr nuk kërkon asnjë lloj instalimi në sistem. E vetmja kërkesë është hap skedarin si administrator, pasi përndryshe nuk do të na lejojë ta bëjmë këtë. Pasi skedari të jetë i hapur, ne do të shohim sa vijon:

Ndërfaqja SMLoader

Sigurisht, ne duhet të kemi një llogari falas të Deezer në mënyrë që shkarkoni muzikë me SMLoadr, kështu që nëse nuk keni një të tillë, do të duhet ta krijoni atë në mënyrë që të vazhdoni. Ju do të duhet të futni tuajin Email dhe fjalëkalim në softuer. Ky hap a priori është i pabesueshëm, por ne mund ta zgjidhim atë shpejt duke krijuar një llogari vetëm për këtë qëllim. Pasi të keni hyrë, ne duhet zgjidhni cilësinë në të cilën duam të shkarkojmë muzikën. Ne kemi tre mundësi: 144kbps, 320kbps dhe FLAC. Duke përdorur shigjetat në tastierë do të zgjedhim atë që na duhet në çdo kohë dhe do të shtypim të hyjë për të pranuar.

Ndërfaqja SMLoader 2

Tani duhet të zgjedhim opsionin "Lidhje e vetme", e cila do të na japë hyrje në shkruani një URL të Deezer nga të cilat mund të shkarkoni këngët.

Ndërfaqja SMLoader 3

Softueri do të fillojë të shkarkojë këngët një nga një derisa të keni përfunduar të gjithë albumin. Skedarët e shkarkuar ruhen si parazgjedhje në një dosje brenda dosjes "Shkarkime" nga kompjuteri ynë. Pasi t’i kemi shkarkuar, mund t’i shijojmë kur dhe ku të duam.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Johny dijo

    Nuk e kuptova, më falni, ku e marr atë komandë MSloadr. Faleminderit