Si të shkarkoni muzikë nga Youtube

Header shkarko muzikë mp3xd

Sigurisht, shumë prej të pranishmëve tashmë kanë një metodë për të shkarkuar muzikë nga YouTube direkt pa nevojën e programeve ose aplikacioneve të palëve të treta, por është e qartë se jo të gjithë e dinë këtë ka mundësi të ndryshme për këtë dhe ato janë shumë të thjeshta për t’u përdorur.

Marrja e muzikës në YouTube e shkarkuar nga një video nga ky rrjet i madh shoqëror mund të jetë interesante për shumë herë kur, për shembull, nuk kemi mbulim WiFi ose drejtpërdrejt ndonjë lloj lidhjeje në smartphone, tablet ose PC. Ka shumë faqe në internet me të cilat mundemi shkarkoni përmbajtjen audio të videove në YouTube, kështu që sot do t'ju tregojmë disa prej tyre dhe sa e lehtë është t'i përdorni për këtë funksion.

Disa nga këto faqe në internet që do të tregojmë më poshtë mund të duken të komplikuara për t'u përdorur ose konfuze kur nuk e kemi bërë kurrë këtë detyrë, por në të vërtetë është shumë e thjeshtë dhe çdokush pa një nivel të lartë të shkencës kompjuterike mund t'i përdorë ato, ju thjesht duhet të ndiqni hapat që ne do të detajojmë për secilën faqe, atëherë të gjithë mund të zgjedhin uebfaqen që u pëlqen më shumë. 

Alwaysshtë gjithmonë mirë të keni disa opsione në dispozicion në rast të një dështimi dhe kjo është arsyeja pse sot ne kemi përgatitur një listë me disa faqe në dispozicion për të kryer këtë detyrë të shkarkimit të muzikës nga një video YouTube në kompjuterin tonë pa lënë jetën tonë në të dhe në pa kosto për ne. E gjithë kjo është plotësisht e ligjshme dhe për këtë arsye ne nuk po thyejmë asgjë ose "hakheando" asgjë siç mund të mendojnë shumë, edhe pse është e vërtetë që muzika mund të mbrohet nga e drejta e autorit. Pra, le të fillojmë!

FLVTO.biz

Në këtë rast kemi një konvertues me të vërtetë të thjeshtë për t’u përdorur dhe të shpejtë. E para në listë është FLTVO, një program që është akoma edhe sot për ata që duan të shkarkojnë muzikën nga një video në YouTube. Gjëja e mirë për këtë konvertues është se na lejon të kthejmë video në MP3, MP4, MP4HD, AVI dhe AVI-HD. Pasi të kemi muzikën e konvertuar, mund ta shkarkojmë direkt në llogarinë tonë Dropbox ose në PC / Mac. Le të shohim hapat për të shkarkuar muzikën:

 • Ne direkt kopjojmë lidhjen e videos YouTube dhe i ngjisim në fushën bosh për ta kthyer
 • Tani duhet të zgjedhim formatin që duam ta shndërrojmë videon në audio
 • Ne klikojmë në Convert "mbyllim dritaret e reklamave që hidhen" për të vazhduar dhe klikojmë në "Vazhdo konvertimin në internet"
 • Pasi të konvertohemi (përqindja shfaqet në çdo kohë) ne thjesht shkarkojmë skedarin dhe shijojmë këngën

Shkarkoni Video në YouTube me FLVTO.biz

Më poshtë është savefrom.net

Në këtë rast, megjithëse uebi funksionon mirë, ndonjëherë mund të japë probleme të vogla të lidhjes ose probleme të ngjashme që nuk e dimë pse janë sepse lidhja jonë ishte e mirë, kjo mund të jetë për shkak të softuerit "anti Ad" që kishim instaluar në koha e provës. Në çdo rast savefront është një opsion interesant. për të shndërruar videot në muzikë dhe hapat që duhet të ndiqni janë po aq të thjeshtë sa në faqen e mëparshme, kështu që le të shohim se si të shkarkoni një këngë:

 • Gjëja e parë është të hysh para shpëtimit dhe keni url-në e videos tonë gati
 • Tani duhet ta vendosim atë adresë në kutinë që thotë «Thjesht fut një lidhje«
 • Pasi të kopjohet, klikoni në shkarkim dhe ne mund të zgjedhim formatin që duam për audion tonë
 • Tani kënga do të shkarkohet direkt në shfletuesin dhe tani mund ta shijojmë

Shkarkoni video në YouTube me savefrom.net

MP3 Youtube është një tjetër nga ato të thjeshtat

Në këtë rast, MP3 Youtube e bën detyrën në një mënyrë të thjeshtë dhe pa shumë ndërlikime. Një faqe në internet mjaft e pastër (kishte anti Shtim aktiv) përsa i përket banderolave ​​dhe reklamave të shtuara që e bëjnë gjithçka shumë më të pastër. Simpleshtë e thjeshtë për tu përdorur si pjesa tjetër dhe në këtë rast emri është mjaft i lehtë për tu mbajtur mend pasi është i njëjtë me rrjetin social përveç shtimit të MP3 përpara. Le të shohim hapat që duhet të ndiqni për ta përdorur atë:

 • Ne kemi qasje në uebfaqen MP3 Youtube dhe kopjojmë url në hapësirën bosh
 • Ne zgjedhim formatin në të cilin duam ta kalojmë audion dhe klikojmë në Shkarkim
 • Pasi të konvertoheni (duhet të them se kjo është një nga më të shpejtat për të kryer detyrën), ne thjesht duhet të klikojmë në «Shkarkoni skedarin»
 • Tani mund të shijojmë këngën që do të ruhet në dosjen tonë të shkarkimit

Shkarkoni Video YouTube me MP3 Youtube

Telecharger, një faqe që është gjithashtu një nga më të shpejtat

Koha e shkarkimit mund të ndryshojë në varësi të lidhjes sonë, makinës dhe faktorëve të tjerë, por me pak fjalë, kur themi se është një nga faqet e shpejta, ne do të kuptojmë se nuk është e vështirë të arrish në fund të detyrës, kështu që ato janë të shpejta dhe i lehte per tu bere.perdorim. Duhet thënë se Telecharger ka një "hile" të vogël dhe kjo është se kur opsioni për "Shkarkim" shfaqet në format të madh pasi të jetë kopjuar url dhe ky nuk është butoni që duhet të shtypim për të filluar shkarkimin pasi që reklamimi do të kalojë, në këtë rast duhet të klikojmë në sheshin e gjelbër me një shigjetë poshtë që mund të shihet në pamjen e ekranit më poshtë.

Në çdo rast është e thjeshtë dhe e thjeshtë për t'u përdorur, këto janë hapat që duhet të ndjekim nëse duam të konvertojmë nga kjo faqe në internet:

 • Ne kemi hyrë në web Telecharger direkt dhe ngjisni lidhjen e një videoje në YouTube ose shkruani titullin e një muzike
 • Tani duhet të klikojmë në butonin e lupës për të filluar kërkimin dhe pastaj do të klikojmë në atë me shigjetën siç komentoj në fillim
 • Possibleshtë e mundur që të kalojmë një faqe me reklamë, ta mbyllim atë dhe thjesht të presim për shkarkimin
 • Do ta kemi gati shkarkimin dhe mund ta shijojmë muzikën në PC tonë ose kudo që dëshirojmë

Shkarkoni Video YouTube me Telecharger

Dhe më e mira për mua, Yout.com

Në këtë rast ne kemi një faqe në internet që është perfekte për të kryer këtë detyrë, dhe nëse keni një Mac do t'ju shtojë dhe do të hapë direkt skedarin e konvertuar në iTunes. Logjikisht ne do ta kemi atë në dosjen e shkarkimeve të shfletuesit tonë, por është një nga më të thjeshtat që mund të përdorim. Të gjitha këto faqe janë të thjeshta, por Yout Kjo i lejon hyni dhe shtoni url në sit direkt nga Youtube. Duket e komplikuar, por është shumë e thjeshtë për tu bërë:

 • Gjëja e parë që duhet të bëjmë është të hyjmë në YouTube dhe të klikojmë në videon që duam të shkarkojmë muzikën
 • Pastaj në url që shfaqet brenda vetë shfletuesit ne heqim fjalën "ube" nga Youtube
 • Lidhja do të vijë direkt në faqen e internetit të Yout dhe ne thjesht do të duhet të zgjedhim cilësinë e audios dhe të fillojmë të shkarkojmë
 • Tani luajeni muzikën dhe shijojeni

Shkarkoni video në YouTube me Yout.com

Siç e keni parë, të gjitha këto faqe janë shumë të ngjashme për sa i përket hapave që duhet të ndërmarrim për t'i kthyer videot tona në muzikë. Gjithkush mund të zgjedhë atë që i pëlqen më shumë dhe ka me të vërtetë shumë faqe të tjera të ngjashme me ato që kemi ndarë me ju sot në këtë artikull, por çfarë mënyre më të mirë sesa të vendosni disa dhe me cilësi në mënyrë që në çdo kohë ta shkarkojmë atë kënga e preferuar nga rrjeti social YouTube. Nëse dini më shumë dhe doni ta ndani me ne, mos hezitoni të përdorni kutinë e komenteve në mënyrë që ne të tjerët të dimë për dobinë e saj. Shijoni muzikën!

PS: Këto janë shërbimet tona të preferuara, megjithëse ka shumë alternativa shumë të mira, si p.sh. YouTube-MP3.org.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jordi Gimenez dijo

  Kontribut i mirë, ne e shkruajmë atë për artikullin tjetër!

  Faleminderit Norberto!