Si të shkarkoni Definicionin e Virusit të Antivirusit më të njohur

shkarkoni përkufizimin e virusit për Windows

Nëse keni një sistem antivirus të instaluar në kompjuterin tuaj personal Windows, do të duhet të shkoni vetëm kështutipar u për të kryer azhurnimin e bazës së të dhënave, i cili njihet si skedarët që janë pjesë e "përkufizimit të virusit" që do të përdoret për të mbajtur të mbrojtur sistemin tuaj operativ.

Nëse nuk keni internet ose thjesht nëse jeni administrator i një numri tjetër të kompjuterave personalë (me sisteme të ndryshme antivirus), atëherë mund t'ju duhet të shkarkoni këtë përkufizim të virusit për të azhurnuar më vonë manualisht në të gjithë ata kompjuterë që janë në ngarkimin tuaj dhe në një mënyrë «jashtë linje»; Me disa hile do të kemi mundësinë për të arritur këtë detyrë për ato sisteme antivirus, të cilat konsiderohen më të përdorurat sot.

1. Shkarkoni azhurnimin për Avast

Ne do të fillojmë me këtë sistem antivirus, i cili ka një trajtim të thjeshtë dhe të drejtpërdrejtë kur azhurnon bazat e të dhënave. Për ta bërë këtë, duhet vetëm të shkosh te lidhja juaj zyrtare dhe shkarkoni përkufizimin që korrespondon me versionin që keni instaluar aktualisht në sistemin operativ.

Avast

Avantazhi i shkarkimit të përkufizimeve për këtë sistem antivirus është që skedari të bëhet i ekzekutueshëm, i cili pasi të klikojë dy herë do të instalojë skedarët përkatës në vendin përkatës, kështu që përdoruesi nuk do të duhet të bëjë asgjë shtesë në asnjë kohë.

2. Shkarkoni bazën e të dhënave për antivirus AVG

Pothuajse e ngjashme me atë që përmendëm më lart, në mënyrë që të shkarkoni databazën e përcaktimit të virusit për këtë alternativë duhet të shkoni gjithashtu URL-ja juaj zyrtare, duke qenë në gjendje t'ju drejtoj gjithashtu drejt një drejtim alternativ siç përmendet nga zhvilluesi i saj.

Antivirus AVG

manualupdate-mes

Siç tregohet në pamjen e ekranit që kemi vendosur në pjesën e sipërme, ajo që kemi treguar me shigjetën e vogël është skedari që duhet të shkarkoni (gjithmonë ai me peshën më të madhe); Pasi ta keni bërë atë, duhet të shkoni vetëm në sistemin tuaj antivirus AVG dhe specifikisht, në "Opsionet e menysë", ku do të gjeni një funksion që do t'ju ndihmojë të "azhurnoni" bazën e të dhënave nga një direktori, ky i fundit është vendi ku shkarkohet skedari.

3. Përkufizimi i viruseve për Avira

Avira gjithashtu ka një URL zyrtare për shkarkim të bazës së të dhënave në një skedar të vetëm, ku do t'ju duhet të zgjidhni (ndryshe nga alternativat e tjera) llojin e sistemit operativ ku keni instaluar antivirusin.

Antivirus Avira

Siç tregohet në imazhin që kemi vendosur në pjesën e sipërme, këtu keni dy mundësi për të shkarkuar, njëra bazuar në Windows dhe tjetra në Linux. Ju nuk duhet të dekompresoni skedarin Zip, sepse në të njëjtën kohë lose duhet të përfshini nga opsioni "Përditëso" në menunë Avira dhe më vonë, duhet të zgjidhni "Manual Update", duke pasur nevojë të zgjidhni këtë skedar të njëjtë në formatin Zip.

4. Shkarkoni bazën e të dhënave për BitDefender

Nëse keni një ose më shumë kompjuterë ku keni instaluar antivirusin BitDefender, detyra është pak më komplekse në këtë rast. Ju duhet të dini saktësisht se cili version është instaluar në sistemin tuaj operativ dhe, përveç kësaj, nëse është përdorur një version 32-bit ose 64-bit.

manualupdate-bitdefender

Përveç kësaj, firma zakonisht paraqet një azhurnim të ri çdo javë, diçka që mund të jetë e bezdisshme për njerëz të caktuar pasi ata do të duhet të shkarkoni në skedar çdo shtatë ditë nëse doni të azhurnoni antivirusin tuaj. Pasi skedari të shkarkohet, do të duhet ta ekzekutoni, pasi vjen me instaluesin përkatës.

Ne kemi përmendur katër nga sistemet më të përdorura antivirus të momentit dhe që konsiderohen gjithashtu më të rëndësishmit; sigurisht që ka shumë alternativa të tjera, dhe madje kemi folur për to në blogun Vinagre Asesino (si Eset Antivirus), të cilën do ta diskutojmë në një këst më vonë për të plotësuar këtë kapitull të hapur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   acorn5 dijo

  Urime për ju por telefoni im ka një dhe unë përpiqem të instaloj një antivirus

  1.    Rodrigo Ivan Pacheco dijo

   Sapo pashë komentin tuaj dhe nuk e kuptoj mjaft pyetjen. Përkufizimi i bazave të virusit është për antivirusin në versionin e tij kompjuterik. Të bësh të njëjtën gjë për pajisjet mobile nuk mendoj se është e mundur. Nëse gjithsesi e kam keqkuptuar pyetjen, mos ngurroni të më pyesni përsëri. Përshëndetje dhe faleminderit për vizitën tuaj.

bool (e vërtetë)