Si të Shkarkoni Photomath për PC falas (Versioni i fundit)

fotomath për kompjuter

PhotoMath është bërë e njohur mjet për celularët tanë, me të mund të zgjidhim çdo problem matematikor duke përdorur kamerën e terminalit tonë. Zhvilluesi i tij e ka quajtur aplikacionin si llogaritësin e parë të bazuar në një aparat fotografik, por përkundrazi është një mjet shumë i vlefshëm për të dhënë mësim në shtëpi, pasi mund t'u ndihmojë shumë prindërve që duan të ndihmojnë fëmijët e tyre të bëjnë detyrat e shtëpisë. Me këtë aplikacion ne thjesht bëjmë një foto të një ekuacioni dhe na ofron rezultatin, si dhe udhëzime për ta realizuar atë hap pas hapi.

Por A mund të përdoret ky aplikacion në kompjuterin tonë? Po, megjithëse për këtë duhet të përdorim një emulator AndroidNuk është problem, por mund të jetë i pakëndshëm për disa dhe disi i rëndë. Especiallyshtë veçanërisht e dobishme për ata që nuk duan ta kenë celularin gjatë kohës që studiojnë ose punojnë. Pa dyshim, çdo student ose prind do të vlerësojë që e ka këtë mjet në sa më shumë pajisje të jetë e mundur. Në këtë artikull ne do t'ju tregojmë se si të shkarkoni PhotoMath në PC tuaj falas në versionin e tij të fundit.

1. Shkarkoni një Emulator Android për PC

Ky aplikacion është i disponueshëm për Android kështu që ne do të duhet të imitojmë Android nga PC-ja jonë, për këtë ka shumë programe, por ne do të rekomandojmë një në veçanti, është Bluestacks. Eshte padyshim programi më i popullarizuar i emulimit të Android, por edhe më efikas dhe funksional. Përveç që është më e punuara, instalimi i tij ka avantazhin se nëse kemi një problem, do të kemi mijëra zgjidhje me një klik të vetëm përmes rrjetit.

BlueStacks

Shkarkoni Bluestacks në këtë lidhje për PC ose MAC.

Ju mund të hidhni një vështrim në këtë përmbledhje të emulators Android që ne kemi bërë më parë në internet, në këtë lidhje në rast se keni një macOS, ose në këtë tjetër në rast se keni një PC Windows.

2. Instaloni emulator Android në PC ose macOS tonë.

Për të instaluar emulatorin Bluestacks është shumë e thjeshtë, ne thjesht duhet të hyjmë në faqen e saj zyrtare dhe të fillojmë shkarkiminNe do ta gjejmë atë në dosjen e shkarkimit të ekipit tonë. Pasi të ketë përfunduar plotësisht shkarkimi, ne do të ekzekutojmë skedarin e instalimit dhe do ta përfundojmë duke ndjekur të gjitha udhëzimet, bëni kujdes që të mos instaloni shtesa për shfletuesin ose të pranoni ndonjë lloj reklame për postën tonë.

3. Shkarkoni Photomath

Duke pasur emulator të instaluar plotësisht në kompjuterin tonë, ne vetëm duhet ta ekzekutojmë atë dhe kërkoni shiritin e kërkimit, në të do të shkruajmë PhotoMath dhe do ta zgjedhim. Do të hapet një hyrje në dyqanin e aplikacioneve Google dhe do të na shfaqet në Bluestacks. Thjesht duhet të shtypim butonin e instalimit siç do të bënim në çdo celular Android.

Sapo të ketë mbaruar instalimi, ne do ta gjejmë ikonën e saj në tonën sirtari i aplikacioneve të instaluara, nëse nuk mund ta gjejmë, do t'i qasemi duke përdorur motorin e kërkimit të emulatorit. Mbani në mend se aplikacioni është zhvilluar për celularët kështu që mund të ketë disa defekte të tjera duke e përdorur atë në një emulator të kompjuterit.

Këto indikacione janë të vlefshme si për kompjuterët me sistemin operativ Windows ashtu edhe për kompjuterët me sistemin operativ macOS.

Aplikacione interesante Android për t'u imituar në PC

Ka shumë aplikacione ose lojëra interesante që nuk mund t'i gjejmë në kompjuterin tonë, por që mund t'i imitojmë pa probleme me Bluestacks, do të përmendim disa nga më interesantet.

Remini

Redaktues fantastik i fotove që do t'i bëjë fotot tona më të vjetra të duken si ato më aktuale të marra me kamerat më moderne, është një aplikacion që ka saktësisht funksionin e pastrimit të fotove tona të paqarta ose të piksuara që e mbajmë nga atëherë kur celularët nuk ishin ato që janë tani.

Remini

Rezultati është befasues, Megjithëse nuk do të duken si fotot më të mira që bëjmë sot, ato do të japin një ndërrim të përgjithshëm të fytyrës për të gjitha ato foto që ne nuk duam t'i humbasim por as shfaqje. Nëse kemi një galeri të madhe me fotografi të vjetra që kemi kërkuar një mënyrë për të riparuar për një kohë të gjatë, kjo është mundësia jonë dhe më e mira nga të gjitha është që ajo është plotësisht falas për Android kështu që ne thjesht duhet ta instalojmë dhe të retushojmë të gjitha ato fotografi një nga një dhe ruani kopjet e redaktuara në një dosje.

Whatsapp

Megjithëse ekziston një version në internet i WhatsApp me shumë funksione, ai gjithmonë varet nga terminali ynë dhe nuk i ka të gjitha funksionet që ne gëzojmë në celularët tanë, me versionin e tij Android për emulator, ne do të shijojmë një aplikacion tërësisht të pavarur WhatsApp në të cilin mund të lidhim një numër telefoni dhe të bëjmë thirrje video dhe funksionet e tij të plota pa problem.

Listat e transmetimit të WhatsApp

Tapatalk

Ky aplikacion i famshëm për të detyruar përmes forumeve tona të preferuara, duke i grupuar të gjithë së bashku me sistemin e tij të pavarur të mesazheve të çastit, është një tjetër nga ato aplikacione që mund të shijojmë me një emulator Android. Përveç ndjekjes së forumeve tona të preferuara, gjithashtu na lejon të ngarkojmë fotografi dhe të kemi alarme e të gjithë atyre menjëherë përmes njoftimeve të shtytjes.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)