Si të sinkronizoni kalendarin tuaj me Android Wear

Sinkronizimi i kalendarit Android Wear

Android Wear ka qenë një revolucion i madh që nga prezantimi i tij. Përkundër faktit se aktualisht vetëm dy marka e përfshijnë atë në të tyre vegla të orës inteligjente, dhe kritikat nga sistemet e tjera operative u kanë ardhur për shkak të faktit se gjëra të ndryshme janë zhvilluar në varësi të llojit të pajisjes, duke komplikuar panoramën sipas tyre, e vërteta është se pritja nuk mund të jetë më e mirë. Por, përkundër të gjitha avantazheve që ka, dhe sa po i shijon, e vërteta është se njohuritë e pakta që kemi mund të na mashtrojnë dhe ju duhet të mësoni t'i bëni gjërat nga e para.

Për shembull, në këtë rast, ne duam t'ju tregojmë hapat që duhet të ndiqni për të sinkronizuar kontaktet tuaja me orën inteligjente që punon me të. Sistemi operativ celular i Google, Android Wear. Megjithëse për momentin ka pak mundësi në treg, ne u kujtojmë lexuesve tanë se së shpejti mund të kemi shumë më tepër, me të cilat mundësitë mund të shumëfishohen. Në fakt, edhe pse në lidhje me Sony që vishet nuk mund të jemi aq me fat, në rastin e Motorola realiteti është i dukshëm dhe Android Wear do të jetë protagonist. Pra, nëse e keni tashmë një nga këto vegla në shtëpi, ose nëse do të blini një të tillë së shpejti, shkruani se çfarë duhet të bëni për të arritur sinkronizimin me terminalin tuaj celular dhe kontaktet tuaja të ruajtura.

Android Wear dhe ngjarjet tuaja

Edhe pse duhet të jetë diçka Google do të kishte menduar tashmëPër momentin duket se natyrshëm nuk do të kemi mundësi të përdorim atë mundësi. Duhet të theksohet se në muajt e ardhshëm do të ketë një ngjarje të motorit të kërkimit dhe ka të ngjarë që të paraqitet një version i ri i Android, kështu që ndoshta deri atëherë hileja që ne ju japim tani nuk është e nevojshme. Sidoqoftë, ai që po ju tregojmë sot është i mundur për shkak të faktit se Android është një komunitet i hapur dhe si i tillë, ju do të jeni në gjendje të shijoni një aplikacion të zhvilluar nga XDA Developers që do t'ju lejojë të sinkronizoni orarin tuaj të ngjarjeve pa pasur nevojë të mos bëni praktikisht asgjë. Lehtë apo jo?

Epo, zhvillimi për të cilin po diskutojmë i përgjigjet emrit të thjeshtë të Veshin Agjendën Dhe megjithëse është ende në zhvillim, ai tashmë ofron funksionet më themelore me disa kufizime. Kështu, ju mund të shihni maksimumi 50 ngjarje brenda aplikacionit në orën tuaj inteligjente dhe koha maksimale e disponueshme për momentin është dy muaj. Kjo është, ju mund ta merrni automatikisht kalendarin tuaj në orë, por me nuanca. Në çdo rast, unë mendoj se për një opsion kaq të dobishëm që mund të përfitoni dhe në fazat e tij të hershme, mjafton.

Lidhur me projektin e Vish agjendë, e vërteta është se stili minimal është ajo që bie në sy shumica e këtij aplikacioni. Megjithëse e dua veçanërisht, një tjetër prekje mund të ketë qenë mbingarkesa e ekranit të vogël të këtyre pajisjeve. Nga ana tjetër, aplikacioni funksionon vetëm duke e instaluar në Android Wear, dhe në rast se do ta bëni për herë të parë, ose dëshironi të bëni një kërcim në terminalin tuaj, duhet të dini se është në dosjen e quajtur Aktiviteti Thjesht goditja e tij një herë është e mjaftueshme që të gjitha ngjarjet tuaja të planifikuara të sinkronizohen menjëherë me orën tuaj inteligjente.

Për momentin Agenda Wear është në përputhje me Sony SW2 dhe LG G Watch Sipas zhvilluesit të saj, megjithëse e kuptoj që të rejat nga Samsung duhet gjithashtu të ofrojnë mbështetje. Completelyshtë plotësisht falas dhe mund ta shkarkoni në faqe zyrtare nga kjo lidhje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.