Si të vendosni një postim në Facebook ose Google Plus në Start

pin postimet në rrjetet sociale

Pa pasur nevojë të përdorim numra të ndryshëm të figurave, të gjithë e dimë mirë se Facebook bëhet një nga rrjetet më të njohura sociale të momentit, ndjekur më vonë nga Twitter dhe ndoshta, në vendin e tretë, nga Google plus. Ekziston një numër i caktuar ngjashmërish midis disa prej tyre, mbase më themelorja është ajo në të cilën anëtarët e saj përpiqen të reklamojnë produkte, shërbime ose thjesht të bëhen më të popullarizuara se të tjerët.

Vetëm nga tre rrjetet sociale që kemi përmendur më lart Facebook dhe Google kanë një mjedis botimi faqesh që kanë qenë tërheqja për një numër të ndryshëm firmash, ndërmarrjesh ose thjesht njerëzish që duan ta bëjnë veten të njohur në një mënyrë tjetër. Po i referohemi të mirënjohurës «Faqja e Tifozëve» dhe rrjeti social «Google plus», një vend ku botimet që bëjmë çdo ditë janë në dispozicion të publikut ose të një numri të caktuar njerëzish (në qarqe). Tani, nëse ekziston një botim që do të jetë gjithmonë i rëndësishëm mbi të tjerët, në secilin prej dy rrjeteve sociale që ne kemi emëruar, mund të bëhet, që ai gjithmonë të mbetet "i fiksuar" në radhë të parë, duke qenë arsyeja e kësaj artikull siç do të përmendim, hilen që duhet të përdorni për të qenë në gjendje ta përdorni këtë veçori si në Facebook, në Google plus.

Si të vendosni një postim së pari në Google plus

Ne do të kujdesemi për të analizoni hilen por në Google plus; Vlen të përmendet pak se kjo është një tipar që është zbatuar në orët e fundit, duke qenë krejtësisht i ri dhe praktikisht duke u përpjekur të akomodojë atë që Facebook ka bërë për një kohë të gjatë, domethënë mundësinë e vendosjes së një publikimi në të parën vend mbi të tjerët.

 • Së pari duhet të shkoni në rrjetin tuaj social Google plus.
 • Pasi të keni arritur atje, duhet të lundroni në faqen ku ndodhet botimi që dëshironi të postoni (i cili mund të jetë në fund të të gjitha botimeve të bëra deri më tani).
 • Tani ju duhet të zgjidhni shigjetën e vogël të përmbysur poshtë që ndodhet në anën e sipërme të djathtë të botimit që dëshironi të vendosni.
 • Do të shfaqet një menu konteksti.
 • Nga opsionet e treguara duhet të zgjidhni atë që thotë «Vendos postimin".

posto në google plus 00

Me këto hapa të thjeshtë, së pari do të keni vendosur botimin që keni zgjedhur në këtë moment, por brenda Google plus.

posto në google plus 01

Një mesazh i vogël do të shfaqet në krye dhe ku, solicita azhurnoni ose rifreskoni faqen në mënyrë që të mund të admironi ndryshimi i bërë, domethënë, botimi i zgjedhur do të shfaqet i pari dhe do të jetë gjithmonë aty derisa të vendosni ndryshe.

Si të vendosni një postim së pari brenda Facebook (një faqe e tifozëve)

Duhet të sqarojmë më parë, se hileja që do të përmendim më poshtë zbatohet vetëm për "Faqja e Tifozëve" ose i njohur gjithashtu si "Facebook Pages", e njëjta gjë nuk mund të bëhet në profilet personale të një përdoruesi të këtij rrjeti social. Sigurisht, nëse një përdorues ka një profil personal në Facebook dhe ai është emëruar si administrator i Fans Page, ai duhet të ndjekë një procedurë të vogël për të qenë në gjendje të shkojë në "Facebook Page" e tij dhe të përdorë hilen, diçka që ne sugjerojmë si vijon:

 • Futni profilin tuaj personal në Facebook me kredencialet përkatëse.
 • Zgjidhni faqen e Facebook (Fans Page) që menaxhoni përmes ikonës që ndodhet në këndin e sipërm të djathtë.
 • Pasi të keni hyrë në faqen tuaj të fansave, duhet të lundroni midis të gjitha botimeve të bëra deri më tani.
 • Kur ta gjeni, duhet të zgjidhni ikonën e vogël në anën e sipërme të djathtë dhe të zgjidhni opsionin që thotë «Rregullo në krye".

vendos postimin në Facebook Tifozët Faqja 03

Pasi të keni përfunduar këto hapa të thjeshtë, postimi që keni zgjedhur të vendosni së pari do të shfaqet menjëherë mbi të gjithë të tjerët; Ju mund ta kuptoni këtë kur rifreskoni faqen dhe shkoni në fillim të të gjitha këtyre botimeve, ku do të gjeni një etiketë të vogël portokalli që do t'ju tregojë një mesazh që thotë "postimi i gozhduar" kur e vendosni treguesin e miut mbi atë shenjë.

vendos postimin në Facebook Tifozët Faqja 04

Siç sugjerojnë administratorët e Google plus dhe Facebook, kjo është një vegël praktike për të cilën të gjithë kanë nevojë promovoni një produkt mbi të tjerët, për shembull të jesh promovimi rekord i artistit ose filmi i një prodhuesi filmi me rimorkion e tij përkatës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.